Mój partner mówi, że jestem gruba. Co robić?

4 odpowiedzi
Dzień dobry, zawsze miałam problemy z utrzymaniem właściwej wagi. Jednak, kiedy poznałam mojego obecnego partnera to zaczęłam o siebie bardziej dbać. Schudłam, a waga utrzymuje się na stałym poziomie. Niestety, nadal czuję się źle, ponieważ chłopak mówi, że jestem gruba. Reaguję płaczem wiem, że on się nade mną w ten sposób znęca. Nie mogłabym go zostawić. Kocham go. Czy powinnam mimo to walczyć o siebie?
Witam,
z Pani oisu wynika, że zachowanie chłopaka jest dla Pani krzywdzące. Jego krytyka doprowadza Panią do łez, z czase może wpłynąć na obniżenie samooceny i pogorszenie nastroju. Ma Pani prawo sprzeciwiać się złemu traktowaniu, zwłaszcza jeśli robią to osoby bliskie. Oczywiście w związku możemy zwrócić uwagę partnerowi ale w sposób taktowny. Mam nadzieję, że jest Pani świadoma innych swoich zalet i docenia Pani siebie nie tylko za wygląd.
Pozdrawiam, Emilia Sz.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. Użycie przez Panią słowa "znęca" to ogromny krok do przodu - wskazuje, że dla Pani zachowanie partnera przybrało formę przemocy psychicznej. Pisze Pani, że nie mogłaby go Pani zostawić. Co daje Pani ten związek? Jakie są jego plusy? A jakie minusy? W jaki sposób chciałaby Pani czuć się w związku z druga osobą? Myślę, że szczere odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą podjąć najlepszą dla Pani decyzję. Pozdrawiam serdecznie!
Nie wiem, dlaczego Pani partner zwraca się do Pani w ten sposób. Nie jest wykluczone, że po prostu tak spostrzega Pani sylwetkę. Ale człowiek jest całością. Być może, dostrzega w Pani inne ważniejsze zalety. Jeśli odbiera Pani te wypowiedzi jako znęcanie, to jest to powód do porozmawiania, i zapytania, jakie są jego intencje, gdy wypowiada te słowa. Może nie chodzi o znęcanie.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski
Dzień dobry,

odnoszę wrażenie, że pisząc o swoim parterze ujawnia Pani zbyt dużą zależność od Niego. Może to być oznaką niewypracowanej autonomii od rodziców lub skrywania emocjonalnego braku z okresu wczesnego dzieciństwa. Niepokojące jest również to, że waga tj wygląd zewnętrzny jest źródłem Pani samooceny. Oceniamy się negatywnie jeśli nie potrafimy rozpoznać własnych myśli, uczuć oraz potrzeb. Pani reaguje płaczem, a jak inaczej mogłaby Pani zareagować? Wie Pani, że partner znęca się nad Panią, ale nie mogłaby Pani Go zostawić? Nad znaczeniem tych postaw może zastanowić się Pani w procesie psychoterapeutycznym. W bezpiecznej relacji będzie mogła Pani poddać analizie swoje myśli, uczucia oraz potrzeby, tak by zacząć kierować nimi w sposób świadomy, bo ZAWSZE warto walczyć o siebie. Powodzenia. Pozdrawiam,

KJ