Mam wysoki poziom trójgryceryndów co powinnam jeść lub co powinnam ograniczyć w diecie

14 odpowiedzi
Mam wysoki poziom trójgryceryndów co powinnam jeść lub co powinnam ograniczyć w diecie
Aby obniżyć poziom trójglicerydów należy ogrodniczych spożycie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego a wybierać tłuszcze roślinne (olej słonecznikowy, oliwa z oliwek, olej lniany czy awokado, oliwki) warto sięga też po ryby oraz chude mięsa. Ważne jest też ograniczenie spożywania cukrów prostych (słodyczy). Warto włączyć do diety produkty zbożowe bogate w błonnik pokarmowy. Wskazane jest także ograniczenie spożycia soli i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Witam,

Proponuje ograniczyć fast foody i smażenie na oleju słonecznikowym, to na początek.
A w dalszej kolejności proponuje skonsultować się ze specjalistą.
Pozdrawiam Piotr Żeberkiewicz dietetyk
Ciężko jest obnizyc poziom trójglicerydów za pomocą samej diety, Oczywiście można ją ułożyć ale jest różna dla każdego pacjenta.Zeby dieta obniżała trójglicerydy, a zarazem była zrównoważona i zdrowa, trzebaby przeanalizowac wszystkie pani badania labolatoryjne, dodatkowe i przeprowadzić wnikliwy wywiad zdrowotny.
Przy hipertrójglicerydemii należy odstawić cukier i słodycze oraz alkohol. Najszybszy sposób opanowania problemu to spożywanie co najmniej 0,5 kg warzyw dziennie, spożywanie orzechów co 2dzień 1garść, wykorzystywanie tylko. Iemnych produktów zbożowych oraz wykorzystywanie 2-3 łyżki oleju lnianego dziennie. Pozdrawiam
Nie wiem jak wygląda Pani styl życia, ale jeśli pojawiają się produkty smażone, zamieniłabym na gotowane, chipsy na zdrowsze przekąski, o ile organizm toleruje surowe warzywa włączyłabym ich kg dziennie do każdego posiłku, do tego ruch. Rezygnujemy z cukrów, również tych ukrytych np. alkoholu. Do tego włączamy wodę mineralną oraz herbaty ziołowe do picia. Warto by również oczyścić wątrobę.
Witam serdecznie,
W przypadku podwyższonego poziomu trójglicerydów warto ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych, produktów przetworzonych, cukru, słodyczy, niezdrowych przekąsek, alkoholu. Warto zmienić zwyczaje żywieniowe, wprowadzić do diety więcej warzyw, produktów pełnoziarnistych, zdrowych tłuszczów roślinnych, ryb, chudych produktów mlecznych i chudego mięsa.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Dzień dobry,

Proszę rozpocząć naukę zdrowych nawyków żywieniowych i stylu życia. Posłuży Pani ograniczanie produktów przetworzonych zwłaszcza bogatych w węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym, np. (słodycze, wyroby cukiernicze, przetwory z białej mąki, napoje słodkie gazowane, wody smakowe, nektary owocowe z dodatkiem cukru i/lub syropu glukozowo-fruktozowego) oraz zwiększenie aktywności fizycznej i czasu poświęconego na regenerację (zwłaszcza snu).

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Durbas
Dzień dobry,
Problem ten najlepiej skonsultować z dietetykiem, aby mógł on na konsultacji dokładnie zdiagnozować źródło problemu. Aby obniżyć poziom triglicerydów należy napewno wyeliminować z diety produkty przetworzone, fast foody, drożdżówki, tłuszcze nasycone i trans (smalec, margaryna), alkohol, słodycze, słodkie napoje, potrawy smażone w głębokim tłuszczu i wiele innych. Zwiększyć natomiast należy ilość błonnika, wprowadzając więcej warzyw, płatków owsianych, roślin strączkowych, orzechów. Warto wprowadzić również do posiłków tłuszcze roślinne np. oliwę z oliwek oraz zwiększyć aktywność fizyczną.
Pozdrawiam serdecznie
Natalia Łach
To zbyt złożony problem, by odpowiadać na niego na stronie internetowej. Dietoterapia zbyt wysokiego poziomu trójglicerydów wymaga uwzględnienia szeregu czynników. Zapraszam na wizytę.
trójglicerydy to komórki tłuszczowe. Nadmiar spowodowany jest jedzeniem zbyt dużej ilości produktów pochodzenia zwierzęcego, mięsa, wędlin, ale również serów i jajek. Za mało jest w diecie tłuszczów rybich i roslinnych, oleje, pestki, orzechy.
Warto ograniczyć spożywanie cukrów prostych np. z owoców, czy słodyczy. Warto włączyć aktywność fizyczną oraz produkty bogato błonnikowe np. warzywa, pełnoziarniste produkty spożywcze.

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut
Witam,
przyczyną podwyższonego poziomu trójglicerydów są głównie alkohol i słodycze.
W diecie należy zatem ograniczyć węglowodany proste, alkohol; zwiększyć aktywność fizyczną oraz wprowadzić produkty zbożowe z grubego przemiału i warzywa, które zawierają dużo błonnika.
Dzień dobry,
Należy wdrożyć właściwą dietę oraz aktywność fizyczną.
Właściwa dieta to dieta uboga w cukry proste i tłuszcze nasycone, obniżająca dostawy trójglicerydów z zewnątrz, redukująca ich syntezę w wątrobie, a także poprawiająca metabolizm.
Aktywność fizyczna, pozwalająca lepiej pożytkować pokłady energii zawarte w trójglicerydach, zapobiegając zaleganiu ich nadmiaru w tkance tłuszczowej i we krwi.
pozdrawiam serdecznie
Kamila Seifert-Jędrzejczak
Dzień dobry, dieta przy podwyższonym poziomie TG powinna przede wszystkim bazować na tłuszczach pochodzenia roślinnego (oliwa, olej lniany, olej rzepakowy, orzechy) i rybiego (tłuste ryby morskie), które dostarczą nam kwasy omega-3. Z drugiej strony należy ograniczyć tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (masło, jajka, czerwone mięso, przetworzone produkty mięsne) oraz tłuszcze trans (ciasteczka, krakersy itd). Warto pamiętać, że na poziom TG nie tylko mają wpływ tłuszcze ale również cukry. Stąd dieta powinna znacznie ograniczać słodycze, cukier i soki owocowe. Jeśli masa ciała jest podwyższona należy ją unormować wprowadzając ogólne zmiany nawyków żywieniowych i wdrażając ruch. pozdrawiam, Natalia Bator.