Mam wysoki poziom trójgryceryndów co powinnam jeść lub co powinnam ograniczyć w diecie

12 odpowiedzi
Mam wysoki poziom trójgryceryndów co powinnam jeść lub co powinnam ograniczyć w diecie
Witam,

Proponuje ograniczyć fast foody i smażenie na oleju słonecznikowym, to na początek.
A w dalszej kolejności proponuje skonsultować się ze specjalistą.
Pozdrawiam Piotr Żeberkiewicz dietetyk

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Aby obniżyć poziom trójglicerydów należy ogrodniczych spożycie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego a wybierać tłuszcze roślinne (olej słonecznikowy, oliwa z oliwek, olej lniany czy awokado, oliwki) warto sięga też po ryby oraz chude mięsa. Ważne jest też ograniczenie spożywania cukrów prostych (słodyczy). Warto włączyć do diety produkty zbożowe bogate w błonnik pokarmowy. Wskazane jest także ograniczenie spożycia soli i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Ciężko jest obnizyc poziom trójglicerydów za pomocą samej diety, Oczywiście można ją ułożyć ale jest różna dla każdego pacjenta.Zeby dieta obniżała trójglicerydy, a zarazem była zrównoważona i zdrowa, trzebaby przeanalizowac wszystkie pani badania labolatoryjne, dodatkowe i przeprowadzić wnikliwy wywiad zdrowotny.

Przy hipertrójglicerydemii należy odstawić cukier i słodycze oraz alkohol. Najszybszy sposób opanowania problemu to spożywanie co najmniej 0,5 kg warzyw dziennie, spożywanie orzechów co 2dzień 1garść, wykorzystywanie tylko. Iemnych produktów zbożowych oraz wykorzystywanie 2-3 łyżki oleju lnianego dziennie. Pozdrawiam

Nie wiem jak wygląda Pani styl życia, ale jeśli pojawiają się produkty smażone, zamieniłabym na gotowane, chipsy na zdrowsze przekąski, o ile organizm toleruje surowe warzywa włączyłabym ich kg dziennie do każdego posiłku, do tego ruch. Rezygnujemy z cukrów, również tych ukrytych np. alkoholu. Do tego włączamy wodę mineralną oraz herbaty ziołowe do picia. Warto by również oczyścić wątrobę.

Witam serdecznie,
W przypadku podwyższonego poziomu trójglicerydów warto ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych, produktów przetworzonych, cukru, słodyczy, niezdrowych przekąsek, alkoholu. Warto zmienić zwyczaje żywieniowe, wprowadzić do diety więcej warzyw, produktów pełnoziarnistych, zdrowych tłuszczów roślinnych, ryb, chudych produktów mlecznych i chudego mięsa.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

Dzień dobry,

Proszę rozpocząć naukę zdrowych nawyków żywieniowych i stylu życia. Posłuży Pani ograniczanie produktów przetworzonych zwłaszcza bogatych w węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym, np. (słodycze, wyroby cukiernicze, przetwory z białej mąki, napoje słodkie gazowane, wody smakowe, nektary owocowe z dodatkiem cukru i/lub syropu glukozowo-fruktozowego) oraz zwiększenie aktywności fizycznej i czasu poświęconego na regenerację (zwłaszcza snu).

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Durbas

Dzień dobry,
Problem ten najlepiej skonsultować z dietetykiem, aby mógł on na konsultacji dokładnie zdiagnozować źródło problemu. Aby obniżyć poziom triglicerydów należy napewno wyeliminować z diety produkty przetworzone, fast foody, drożdżówki, tłuszcze nasycone i trans (smalec, margaryna), alkohol, słodycze, słodkie napoje, potrawy smażone w głębokim tłuszczu i wiele innych. Zwiększyć natomiast należy ilość błonnika, wprowadzając więcej warzyw, płatków owsianych, roślin strączkowych, orzechów. Warto wprowadzić również do posiłków tłuszcze roślinne np. oliwę z oliwek oraz zwiększyć aktywność fizyczną.
Pozdrawiam serdecznie
Natalia Łach

To zbyt złożony problem, by odpowiadać na niego na stronie internetowej. Dietoterapia zbyt wysokiego poziomu trójglicerydów wymaga uwzględnienia szeregu czynników. Zapraszam na wizytę.

trójglicerydy to komórki tłuszczowe. Nadmiar spowodowany jest jedzeniem zbyt dużej ilości produktów pochodzenia zwierzęcego, mięsa, wędlin, ale również serów i jajek. Za mało jest w diecie tłuszczów rybich i roslinnych, oleje, pestki, orzechy.

Warto ograniczyć spożywanie cukrów prostych np. z owoców, czy słodyczy. Warto włączyć aktywność fizyczną oraz produkty bogato błonnikowe np. warzywa, pełnoziarniste produkty spożywcze.

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut

Witam,
przyczyną podwyższonego poziomu trójglicerydów są głównie alkohol i słodycze.
W diecie należy zatem ograniczyć węglowodany proste, alkohol; zwiększyć aktywność fizyczną oraz wprowadzić produkty zbożowe z grubego przemiału i warzywa, które zawierają dużo błonnika.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.