Mam problem ze sobą. Mianowicie rok temu rozstałam się z chłopakiem(byliśmy ze sobą 5 lat).Później s

5 odpowiedzi
Mam problem ze sobą. Mianowicie rok temu rozstałam się z chłopakiem(byliśmy ze sobą 5 lat).Później straciłam przyjaciółkę. I jestem sama w obcym mieście. Rodzice są daleko. Po pierwsze mam problem z komunikacją między ludźmi. Po drugie jak poznaje jakiegoś fajnego chłopaka i on chce mnie np. bliżej poznac tzn. np. mówi fajnie jakbyśmy spędzali więcej czasu razem, lepiej się poznali , może z czasem się otworzysz itp. To ja wtedy zaczynam ograniczać kontakt , boje się ,że jak mnie bliżej pozna to się mu nie spodobam , albo stwierdzi ,że jestem beznadziejna itp. Przez takie myślenie wszystkich odrzucam i boje się ,że już nie uda mi się stworzyć związku. Nie wiem co robic bo ten strach jest silniejszy...
Witam. Przeżywa Pani trudne chwile samotnie w obcym mieście. Tu bardzo duże obciążenie. Pani lęk rośnie i uniemożliwia nawiązanie nowych kontaktów. To wystarczający powód do zajęcia się sobą. Proponuję udanie się do psychoterapeuty, który pomoże Pani ogarnąć rzeczywistość i pomoże przeciwstawić się lękowi. Trzymam kciuki. Pozdrawiam

Dzień dobry! W niedługim czasie przeszła Pani przez wiele trudnych, bolesnych i wymagających zmian. Straciła Pani dwie osoby, które były bliskie i towarzyszyły Pani dłuższy czas. Do tego zmieniła Pani miasto, to wyzwanie żeby odnaleźć się w nowym miejscu, nowej sytuacji bez znanych dobrze osób, które będą wsparciem. To od Pani zależy jak sobie Pani poradzi z tymi zmianami, którym towarzyszy stres. Obawia się Pani odrzucenia przez nowe osoby, to brzmi jak krytyczne nastawienie do siebie. Jest Pani świadoma trudności jakie przeżywa, wie Pani jak to mogłoby inaczej wyglądać, czyli ma Pani wszystko żeby efektywnie skorzystać ze wsparcia profesjonalisty i odzyskać pewność w kontakcie z innymi oraz sobą samą.
Dzień dobry. To zrozumiałe, że jest Pani trudno - ma Pani za sobą doświadczenia utraty bliskich osób oraz fizyczną rozłąkę z rodziną. Problemy w nawiązywaniu nowych bliskich relacji, lęk przed wchodzeniem w nie, mogą zostać skutecznie przepracowane podczas psychoterapii. Gorąco zachęcam, by spróbować. Polecam psychoterapię poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Myślę, że powinna się Pani udać na konsultacje do psychoterapeuty i porozmawiać z nim o Pani trudnościach. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Witam! Utrata dwóch ważnych relacji w Pani życiu i samotne przebywanie w obcym mieście zdestabilizowały Pani codzienność, a co za tym idzie, mogły obniżyć Pani poczucie bezpieczeństwa i wiarę we własne siły. Nowe sytuacje wymagają nowych rozwiązań, a te nie jest prosto wymyśleć i wprowadzić w życie, kiedy część Pani opłakuje niepowodzenia i zastanawia się nad tym, co poszło nie tak. Zachęcam do skorzystania z psychoterapii, co pozwoli Pani przyjrzeć się emocjom związanym z przeszłymi wydarzeniami oraz przekonaniom na temat siebie samej i bycia w związku. W trakcie sesji warto także poszukać odpowiedzi na pytanie: jak by Pani chciała, żeby wyglądało obecnie Pani życie. Ponieważ sesje terapeutyczne odbywają się regularnie i dają możliwość zaopiekowania się ważnymi dla Pani sprawami, mogą stanowić bezpieczną przystań w tych trudnych dla Pani okolicznościach. Pozdrawiam serdecznie. Lidia Flis