Mam problem z nagłymi zawrotami głowy, zaburzeniem widzenia, bół głowy, lekki szum w uszach. nowo st

4 odpowiedzi
Mam problem z nagłymi zawrotami głowy, zaburzeniem widzenia, bół głowy, lekki szum w uszach. nowo stwierdzone nadciśnienie tętnicze wartości 160/110. Które trzymają się na poziomie 140/100 nawet po takich lekach jak Presterium 5gm dzienie, lub Lacipil 4 mg, ustępuję po zażyciu Kartopril.
Ostatnio również występują obrzęki rąk i nóg, drętwienie języka (uciucie jak znieczulenia stomatologicznego) oraz lewej dłoni.

Mam wrażenie odurzenia, czasem zaburzenia koordynacji, podwójne widzenie krawędzi przedmiotów, i robi jej się nie dobrze jak patrzy na migające światełka ( np w wesołym miasteczku, lub światło stroboskopowe, tak samo nie mogę grać w żadne gry komputerowe-kręci się w głowie). Taki Stan trwa od około pół roku. Kiedyś też miałam takie problemy ale rzadziej ( ogólnie, mam od paru lat- ale nie było to tak intensywne), natomiast teraz praktycznie codziennie czasem przez cały dzień, czasem przez kilka godzin mam takie dolegliwości. W pracy siedzi przed komputerem.

Neurolog zlecił rezonans głowy oto opis:
" Prawidłowa intensywność sygnałów istoty białej i szarej mózgowia.
Nieco szersza przestrzeń płynowa przymózdżkowa poniżej prawego kątą mostowo-mózdżkowego szerokości do 8mm - możliwa torbiel pajęczynówki, poza tym przestrzenie przymózdżkowe nieposzerzone.
Nie stwierdza się cech restrykcji dyfuzji.
Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, symetryczny. Wodociąg mózgu, komora IV prawidłowe.
Torbielowata przebudowa szyszynki-drobne torbiele o łącznym wymiarze 10x5mm ( apxcc). Przysadka mózgowa niepowiększona.
Wodociąg mózgu, komora IV nie poszerzone. VA-R modeluje przednio-prawoboczna powierzchnię rdzenia przedłużonego.
Struktury tylnojamowe bez cech patologii. Przestrzeń płynowa na poziomie otworu wielkiego zachowane.
Torbielowate pogrubienie błony śluzowej w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej grubości do 10mm. Innych zmian nie stwierdza się.

Wnioski: Zmiany torbielowate w obrębie szyszynki. Możliwa drobna torbiel pajęczynówki przymóżdżkowo po stronie prawej. Poza tym MR mózgowia miesci się w granicach normy. Zmiany śluzówkowe w lewej zatoce szczękowej. "
Było robione również badanie VNG:
"oczoplas samoistny oraz spojrzeniowy i polozeniowy nie występował.
W tescie skaad wydłużona latencja oraz osłabiona prędkość nadążania.
Prawidłowy zapis w teście śledzenia(wahadła).
Optokineza semetryczna (*dodam że musiałam się trzymać krzeselka podcas testu optokinetycznego, bo tak się kręciła głowa)
Podczas wykonywania prób dwukalorycznych wg Fitzgeralda-Hallpike'a uzyskano zywą, symetryczna pobudliwość blędników, nierytmiczny zapis oczopląsu.
Wnioski: Dyskretne cechy w powiązaniu z wywiadem nie wykluczające występowania dysfunkcji części ośrodkowej układu równowagi."

Były robione badania krwi na ciąże - negatywne. Lekarz pierwszego kontaktu wyklucza postać somatyczną.
Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne.

Dodam, że byłam też u Optometrysty i stwierdził lekkiego zeza ukrytego oraz problemy z akomodacją, i zalecił ćwiczenia. ( Noszę okulary, wada po -2,5 i -2.75, poprzednio miałam okulary na -1,75).

Proszę o radę do jakiego lekarza powinnam się zwrócić? Jakie dolegliwości mogą powodować takie objawy? Czy te torbiele są groźne dla życia lub mogą powodować takie objawy?
To nie moja branża. Okulista, neurolog

Z pewnością jeszcze raz do neurologa Wskazane też badania hormonów przysadki i gospodarki fosforanowo wapniowej,ale to już w następnej kolejności
Torbiele nie są grożne dla życia,ale mogą powodować objawy i z tego powodu w określonej sytacji mogą wymagać usunięcia.Pozdrawiam
Dzień dobry! Z kardiologicznego punktu widzenia wymaga Pani z pewnością korekty leczenia hipotensyjnego i weryfikacji jego skuteczności w całodobowym monitorowaniu ciśnienia tętniczego (tzw. holter ciśnieniowy). Część objawów mogących wynikać z nadciśnienia tętniczego powinna wtedy trwale ustąpić. Natomiast pytania odnośnie problemów neurologicznych proszę zadać neurologowi - nie czuję się kompetentna, aby na nie odpowiadać.
Dzień dobry. Opisana torbiel szyszynki wymaga planowej oceny w ramach poradni neurochirurgicznej. Pozdrawiam