Mam pewien problem. Właściwie to bliska mi osoba. Prawdopodobnie jest uzależniona od zdrad. Twierdzi

3 odpowiedzi
Mam pewien problem. Właściwie to bliska mi osoba. Prawdopodobnie jest uzależniona od zdrad. Twierdzi, że już nad tym nie panuje, ta jakby to się działo poza nią. Czy jest jakaś szansa, że spotkania z psychologiem/psychoterapeutą coś pomogą? To może być jakaś "choroba?
Czytam, że obydwoje Państwo macie problem w relacji i może warto zastanowić się nad wspólną terapią w celu wypracowania otwartej komunikacji. W trakcie takich spotkań często wyłania się faktyczny problem istniejący pomiędzy partnerami. Można wtedy podjąć decyzję o kontynuacji wspólnej terapii bądź pracy na indywidualnych spotkaniach z terapeutą.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,
notoryczne zdrady, jesli nie wynikają z braku zaangażowania w związek i jego wypalenia, świadczyć mogą o głębszych zaburzeniach lub niedojrzałej osobowości. Terapia w tym przypadku jest trudna, długotrwała a przede wszystkim wymagającą wysokiej motywacji pacjenta. Czasem podejmowana jest niestety dla uśpienia czujności partnera i manifestowania dobrej woli. Warto podjąć terapię par a także indywidualną, co dotyczy osoby zdradzajacej ale także pozostającej w toksyczny związku.
Pozdrawiam
Leszek Jaroszewski
Dzień dobry. Warto zachęcić znajomego do terapii. Jednak jeśli decyzja o podjęciu terapii nie będzie jego, to terapia nie przyniesie oczekiwanego efektu. Pozdrawiam