Mam ogromny problem ze swoją osobą, otóż od zawsze panicznie boję się ciemności,śmierci i duchów. Ob

2 odpowiedzi
Mam ogromny problem ze swoją osobą, otóż od zawsze panicznie boję się ciemności,śmierci i duchów. Obecnie moje lęki bardzo się zaostrzyły. Boję wyjść jak jest ciemno do toalety a o wyjściu z domu nawet nie ma mowy bo wydaje mi się, że wokół mnie jest pełno duchów i na pewno zaraz coś mnie wystraszy. Potrafię w nocy się obudzić z lękiem i myślami,że zostanę sama a wszyscy umrą wcześniej. Od kilku tygodniu dodatkowo czuje w środku ogromny stres,chociaż nie mam sytuacji stresujących i czuję w klatce piersiowej ucisk. Co mogę z tą sytuacją zrobić,ponieważ jest to bardzo uciążliwe.
Kryzysom rozwojowym często towarzyszy lęk przed ciemnością, jakimś końcem. Świadomość, że istnieje jakiś koniec może paraliżować i utrudniać swobodne funkcjonowanie, cieszenie się z życia. Nie trzeba borykać się z tym w samotności. Proponuję poszukać psychoterapeuty. Pozdrawiam

Witam - opisana przez Panią sytuacja wskazuje,że doświadcza Pani od dłuższego czasu stanów lękowych o różnym stopniu nasilenia - wydaje się ,że lęk narasta.Zdecydowanie powinna Pani skontaktować się z specjalistą w tej sprawie.Może to być psycholog, psychoterapeuta, psychiatra.Jeżeli nie ma Pani możliwości kontaktu z specjalistą proszę powiedzieć o swoim samopoczuciu lekarzowi pierwszego kontaktu.Przeżywane przez Panią lęki są na pewno bardzo nieprzyjemne, ograniczające możliwość swobodnego funkcjonowania.W dłuższej perspektywie mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne - silny lęk oddziałuje m.inn. na układ nerwowy, hormonalny, krążenia i inne.Jest bardzo niekorzystną rzeczą pozostawić sytuację taką jaka jest - trzeba działać.Pozdrawiam.