Mam kryzys. W mojej głowie. Od kilku dni ciągły smutek i apatia. Od dłuższego czasu nie było za dobr

4 odpowiedzi
Mam kryzys. W mojej głowie. Od kilku dni ciągły smutek i apatia. Od dłuższego czasu nie było za dobrze, ale w sobotę coś we mnie pękło. Pół dnia przepłakałam. Nie mogę się pozbierać. Czy jest jakiś sposób, jak mogę na "pstryknięcie palcem" pozbyć się tego stanu? Chodzi mi o to jak zmienić myślenie. Strasznie mnie to męczy! Staram się skupiać na pozytywach, np na tym, jakiego mam kochającego partnera i w jakim szczęśliwym związku jestem. W jego ramionach czuję spokój, ukojenie, szczęście, bezpieczeństwo, miłość. Ale gdy tylko wyjdę z uścisku, ogarnia mnie smutek. Mój umysł jest jak za mgłą. Na niczym nie mogę się skupić. Jak sprawić, by czerpać radość z tych małych rzeczy, by mieć siłę i energię do działania? Jestem świadoma tego, że teoretycznie nie mam powodów do zmartwień. Udany związek, stabilna, dobrze płatna praca, zakup własnego domu (wreszcie!), a jednak ten smutek wciąż we mnie gdzieś siedzi. Nikt nie umarł, nikt śmiertelnie nie zachorował, nawet zwierzęta zdrowe. To dlaczego ten smutek we mnie siedzi? Chcę się cieszyć z tego, co pozytywne w moim życiu, a nie potrafię. Błagam, pomóżcie!
Witam.
Na pstryknięcie palcem się nie da.
Mogę zaprosić Panią na rozmowę, spróbujemy zorientować się o co chodzi w tej - jakże paradoksalnej, jak wynika z Pani opisu - sytuacji.
Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Niestety nie ma magicznych metod na poradzenie sobie z trwałym smutkiem. Jeśli nastrój nie ulega poprawie, a Pani samej trudno określić przyczynę tego stanu, warto umówić się na spotkanie z psychoterapeutą, który pomoże Pani odkryć (być może nieuświadomione) źródła pogorszonego samopoczucia.
Dzień dobry,
dziękuję za pytanie.
Wydaje się, że pyta Pani o najprostsze rozwiązanie, które pozwoli Pani lepiej zarządzić swoim stanem, bardziej świadomie. Podaję rozwiązanie: każdego dnia zrobić dla siebie coś miłego : Nie, nie o uścisk partnera chodzi. Z tym jest wszystko OK, ale w jakimś stopniu uzależnia Pani swoje odczucie szczęście od jego obecności. W mojej propozycji chodzi o to, co może Pani zrobić sama - dla swojej przyjemności: kwiaty i ich pielęgnacja, gotowanie (byle nie słodycze, bo ten rodzaj szczęścia zabiera talię :P), stylizacje ubrań, opieka nad zwierzętami/głaskanie zwierząt? To oczywiście propozycje - nie muszą pasować do Pani. Zabawa polega na tym, że szukając sposobu dla siebie, skupia się na Pani na pozytywnym doświadczeniu. Jest - ok, doświadczam, nie ma - szukam dalej.
To zadanie, oczywiście ma dużo głębsze znaczenie dla zdrowia, niemniej warto, żeby Pani przetestowała, jak zadziała ta powierzchowna część, którą rekomenduję, w Pani życiu. Proszę dać znać, jak to zadziałało u Pani :D W razie potrzeby zachęcam do kontaktu. Zaplanujemy działania, które będą jeszcze bardziej dopasowane do Pani potrzeb :D
Monika Kurdej
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 240 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Zdarza się, że wszystko wydaje się dobrze układać, a pojawiają się uczucia takie jak smutek, rozpacz, lęk, gniew - na pierwszy rzut oka bez wyraźnego powodu.
Proponuję konsultację, podczas której przyjrzymy się temu, co się dzieje i będę mogła zaproponować adekwatną pomoc. Serdecznie zapraszam na wizytę.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.