Mam 25 lat. Postanowiliśmy z żoną dodać nieco pikanterii do naszego życia łóżkowego. Postanowiliśmy

3 odpowiedzi
Mam 25 lat. Postanowiliśmy z żoną dodać nieco pikanterii do naszego życia łóżkowego. Postanowiliśmy zawitać na portalu erotycznym żeby poznać może drugie małżeństwo do seksu równoległego. Byliśmy na spotkaniu czy dwóch, bez konkretów, jedynie kawa i rozmowa. Zacząłem mieć jakieś wyrzuty sumienia... Czy jestem dobrym człowiekiem przez to co robimy? Czy powinienem? Co by ludzie pomyśleli? i wiele innych. Czasami mnie zadręczają takie myśli i źle się z tym czuję. Z czego to może wynikać.
Z opisu wynika, że zmaga się Pan ze sprzecznymi myślami/wyrzutami sumienia. W zrozumieniu takich dylematów pomocna może być psychoterapia, która pozwoli zbadać motywacje stojące za wyborami, oraz zobaczyć je w szerszym kontekście.

Pozdrawiam

To zrozumiałe, że takie decyzje mogą wywołać wątpliwości i wewnętrzne konflikty. Pragnienie eksploracji i dodania pikanterii do życia seksualnego jest naturalne, ale ważne jest, abyście oboje czuli się komfortowo i pewnie z podjętymi decyzjami.

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, czy jesteście dobrymi ludźmi przez to, co robicie. To, co dla jednej osoby może być akceptowalne, dla innej może budzić wątpliwości. Ważne jest, abyście mieli klarowność wobec swoich wartości i granic.

Zastanów się, co dokładnie powoduje te wyrzuty sumienia. Czy to obawy dotyczące związku, czy może kwestie moralne? Rozmowa z partnerką na ten temat jest kluczowa. Wspólnie z nią możecie zrozumieć, co naprawdę chcecie osiągnąć, jakie macie oczekiwania i jakie granice chcecie zachować.

Jeśli wyrzuty sumienia stają się uciążliwe i wpływają negatywnie na samopoczucie, warto skorzystać z pomocy terapeuty lub doradcy, aby zrozumieć lepiej te emocje i znaleźć sposoby ich rozwiązania. Czasami wyrzuty sumienia mogą wynikać z niezgodności między własnymi wartościami a podejmowanymi decyzjami, a terapeuta może pomóc w zrozumieniu tych sprzeczności.

Pamiętaj, że to, co robicie w sferze intymnej, to wasza sprawa i decyzja, która powinna być oparta na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i komunikacji. Ważne jest, abyście obydwaj czuli się komfortowo z podejmowanymi decyzjami i nie czuli presji ani niepokoju.
Znajduje się Pan w konflikcie pomiędzy swoimi pragnieniami seksualnymi a przekonaniami na temat tego co jest dobre a co złe. Takie przekonania często czerpiemy z otoczenia, wychowania, norm kulturowych. Pojawia się pytanie na temat Pana wartości i czy to co Pan robi nie stoi z nimi w sprzeczności. Zachęcam do udziału w terapii. Pozwoliłaby ona na przenalizowanie konfliktu wewnętrznego i zastanowienie się co tak naprawdę jest ważne, wartościowe i najlepsze dla Pana.