Mam 25 lat od 5 lat pracuje e gastronomi wiec co sie z tym wiaze podnoszenie ciężkich gaczkow sprzet

38 odpowiedzi
Mam 25 lat od 5 lat pracuje e gastronomi wiec co sie z tym wiaze podnoszenie ciężkich gaczkow sprzetow itp w miedzy czasie pracuje sezonowo w angli przy zbieraniu truskawki waze ok 45kg . od jakiegis czasu lapia mnie takie nerwo bóle w dolnej czesci pleców po ok minucie jest juz okej ale przy tym skurczu czy nie wiem jak opisac to nie moge sie poruszyc ciezmo mi oddychac . ostatnio polozylam sie spać bylo okej az obudzilam sie z bolem pleców ciezko mi bylo siedziec stac dluzszy czas w 1 pozycji wiec poszlam do lekarza rodzinnego od ktorego sie niczrgo nie dowiedzialam dostalam tabletki na stan zapalny 1 dziennie tyle ale po 3 dni brania ich bol wciąż jest . dokucza mi w nocy czy podczas stania nie mowie juz o schylaniu sie . co ti moze byc ? A dodatkowo przy dluzszej drodze czuje cuezkosc w lewej nodze takie mrowienie
Proszę diagnozować się neurologicznie w kierunku dyskopatii oraz wdrożyć postępowanie fizjoterapeutyczne odbudowujące prawidłowy wzorzec stabilizacji spiralnej wydłużającej kręgosłup do trakcji w trakcie dźwigania i ruchu. Na razie w stanie ostrym unikać dźwigania i skłonów tułowia

Może być to problem z przeciążeniem "prostowników grzbietu". Niestety mięśnie te są bardzo mocno powiązane z torebką stawową stawów kręgosłupa ( chodzi tu o aspekt neurologiczny). Należy sprawdzić co dzieję się z kręgosłupem i mięśniami. Leki przeciwzapalne nie rozwiążą problemu na dłuższa metę. Wprawny fizjoterapeuta lub osteopata sprawdzi dlaczego dochodzi do takiego stanu i postara się pomóc. Pozdrawiam
Witam, trudno powiedzieć dokładnie co Pani dolega. Uważam, ze niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego badania przedmiotowego i podmiotowego, wizyta u wykwalfikowanego terapeuty powinna pomóc. Zapraszam serdecznie
By określić przyczynę problemu należy zebrać wywiad (co?,gdzie?kiedy?jak?) i przeprowadzić badanie (zarówno czynnościowe i napięć tkanek). Dopiero wtedy można postawić diagnozę (odpowiedzieć co jest przyczyną objawów) i w oparciu o nią zaproponować postępowanie terapeutyczne. W moich pozostałych odpowiedziach znajdziesz dalsze wskazówki co do specyfiki umiejętności terapeuty.
Witam,
Opis moze sugerowac dyskopatie odc. ledzwiowego. Dretwienie moze wynikac z ucisku na korzen nerwowy. Warto wykonac szczegolowe badania, badanie w gabinecie fizjoterapeutycznym tam bardzo chetnie udziele wszelkich informacji, a takze jesli to konieczne pokieruje na dalsza diagnostyke. Dobrze poprowadzona rehabilitacja powinna pomoc w tych dolegliwosciach takze glowa do gory!
Pozdrawiam!
Plecy były za bardzo obciążone albo za długo to trwało. Proszę czym prędzej o nie zadbać. Jeśli będzie Pani potrzebowała fachowej pomocy, to proszę się zgłosić do fizjoterapeuty.
Przyczyn może być bardzo wiele, począwszy od zaburzeń wiezadlowych poprzez dyskopatie aż po zaburzenia z narządów wewnętrznych. Polcilbym wizytę u osteopaty lub terapeuty FM. Pozdrawiam
Witam. Zdecydowanie dyskopatia odc lędźwiowego. Ponadto problemy z oddechem mogą wskazywać na problem w odc. piersiowym.
Witam
Proszę się udać do terapeuty manualnego. To najprawdopodobniej jest przeciążenie tkankowe i związane z tym zmiany napięć. Potrzebna jest analiza funkcjonalna i posturalna ciała. Na bazie takiego badania trzeba ustalić terapie i trening leczniczy.
Terapeuta będzie w stanie Panu pomóc
Pozdrawiam
Dzień dobry, trudno na podstawie powyższego opisu napisać na tym etapie co się dzieje i jaka jest przyczyna Pani dolegliwości. Polecał bym wizytę u ortopedy lub fizjoterapeuty lecz na tym etapie uważam, że nie obędzie się bez badań dodatkowych. Prawdopodobnie (po konsultacji z specjalistą) powinna Pani wykonać badanie MRI kręgosłupa lędźwiowego.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Witam, proszę udać się do dobrego fizjoterapeuty/osteopaty. Pani przypadek jest dość powszechnie spotykany w naszej praktyce. Nie powinno być większego problemy żeby Pani pomóc. W razie czego zapraszam do mnie. Pozdrawiam Grzegorz Zaborowski Hand-Med Radom.
Witam, bez dokładnego wywiadu oraz badania ciężko jest cokolwiek stwierdzić. Może być to zarówno zwykły stan przeciążeniowy tkanek narządu ruchu jak również coś bardziej poważnego. Jeśli ból będzie się nasilał lub nie ustępował zalecałbym wizytę w gabinecie fizjoterapeutycznym. Warto również wykonać jakieś badania neurologiczne (np. rezonans magnetyczny) aby wykluczyć poważniejsze uszkodzenia strukturalne w wyniku trybu Pani pracy. To co można samemu spróbować aby zmniejszyć dolegliwości to wykonywanie odpowiednich ćwiczeń rozciągających / relaksujących poszczególne grupy mięśniowe. Można wykonać automasaż z wykorzystaniem np. rollera. Skorzystać z np. z hydromasaży. Pozdrawiam
Zmiany przeciążniowe w obrębie układu ruchu. Potrzeba specyficznej diagnostyki funkcjonalnej i indywidualnej terapii.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Ciężko będzie stwierdzić przez internet co dokładnie Pani dolega... Może mieć to związek z samym zaburzeniem w układzie mięśniowo-powięziowym, a możliwa jest też opcja, że napięcia w obrębie jamy brzusznej (być może jakieś dolegliwości ze strony żołądkowo-jelietowych) wpływają na silne napięcia odc. L. Proszę podać miasto w jakim Pani mieszka - spróbuję kogoś znaleźć poleconego. Ewentualnie w Warszawie zapraszam do siebie.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Zalecam odwiedzić pobliskiego fizjoterapeutę. Same leki przeciwzapalne nie załatwia sprawy. Należy przeprowadzić wywiad i zaplanować leczenie fizjoterapeutyczne które poprawi funkcjonoqanie.
Dobrze by było zrobić jakieś badanie obrazowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa i udać się z tym na zbadanie i terapię do fizjoterapeuty zajmującego się rehabilitacją neurologiczną. Jeśli jest Pani z Łodzi, to chętnie pomogę. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.
Witam, ciężko jest na odległość postawić diagnozę bez badania funkcjonalnego. Leczy się pacjenta a nie objawy, tak więc proszę się udać do fizjoterapeuty, bo przez internet nikt nie jest w stanie pomóc. Pozdrawiam.
Zachęcam serdecznie do konsultacji ze specjalistycznym fizjoterapeutą, który ustali przyczynę powstawania stanu zapalnego powstającego najprawdopodobniej z przeciążeń pozaosiowych w narządzie ruchu. Wskazuje na to charakter pracy i symptomy,które Pani opisała.Jednak bez badań funkcjonalnych Pani narządu ruchu ciężko o precyzyjne ustalenie problemu :).Proszę nie ignorować takich ostrzegawczych objawów ponieważ one często postępują i prowadzą do kolejnych uszkodzeń w narządzie ruchu.Fizjoterapeuta przekaże Pani także wiele cennych informacji na temat ergonomii w pracy.Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 70 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
To już pozamiatane... Znajdź dobrego fizjoterapeutę, przejdź terapię, ćwicz stabilizację centralną i popytaj fizjo o ergonomię pracy oraz czynności dnia codziennego
Cześć
Objawy które opisujesz mogą świadczyć o złożonym problemie. Ból podcas odechu moze swiadczyc o problemie odc piersiowego kregoslupa, żeber, problemu z Przeponą. Ntomiast cierpniecie w nodze mozna by przypisac problemowi ukladu nerwowego, stawowego, wisceralnego lub miesniowo powieziowego. Moze tez wynikac ze jest to jeden probelem a nie dwa różne. Ciężko się tutaj wypowiedzieć i poradzic jakąś pomoc bez odpowiedniego badania. Napewno polecam pojście do Fizjoterapeuty
Pozdrawiam
Jacek Bardzyński
Szanowna Pani,
opisywane symptomy oraz charakter pracy skłaniałyby diagnozę w kierunku problemów "odkręgosłupowych". Jednocześnie jest to temat na tyle skomplikowany i poważny, że sugeruję wizytę u Fizjoterapeuty zajmującego się tego typu schorzeniami.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: Pierwsza wizyta (konsultacja + zabiegi) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam aby powiedzieć coś więcej na Pani temat musiałbym przeprowadzić dokładne badanie ale po samym opisie można stwierdzić duże napięcie w okolicy miednicy które wywołuje ucisk na nerw i powoduje mrowienie do nogi natomiast w odcinku piersiowym może byc Pani potocznie mówiąc przestawiona i przy ogólnym napięciu pleców krąg jest bodźcowany i sprawia wyżej wymienione problemy. W celu usunięcia dolegliwości proponuje wizyte. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
To mogą byc objawy, np. dyskopatii. Proszę udac się do fizjoterapeuty oraz załatwic u lekarza badanie rezonansem magnetycznym odcinka lędźwiowego. Ułatwi to temu pierwszemu doprowadzenie Pani do pełni sprawności.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Z opisu można wstępnie wywnioskować, że dolegliwość związana jest z krążkiem międzykręgowym. Proponuję udać się do fizjoterapeuty lub ortopedy. Przy odpowiedniej terapii powinno dać się rozwiązać Pani problem.
Witam,
Niestety z Pani opisu nie da się postawić trafnej diagnozy. Konieczne jest dokładne badanie. Na pewno nie można lekceważyć tego problemu, gdyż będzie się on pogłębiał, a im wcześniej zaczniemy leczyć tym lepiej dla Pani zdrowia.
Co do lekarza rodzinnego i jego tabletek, to szkoda się faszerować chemią bez potrzeby. Polecam udać się do dobrego fizjoterapeuty. Pozdrawiam :)
Żeby dokładnie ocenić stan zdrowia zapraszam na konsultacje i badanie..Napewno ważnym aspektem u pana/ pani bedzie poprawa i reedeukacja postawy i ergonomia pracy...zapraszam Remed Wrocław ul Krasińskiego 29
Witam serdecznie.

Pisze Pani o wadze a jaki wzrost? Można mieć 160 a można 180  To także jest istotna informacja w trakcie wywiadu. Z tego co Pani pisze, pierwsze co nasuwa się na myśl- dyskopatia. Polecam wybrać się do lekarza rodzinnego, który da skierowanie do ortopedy. W międzyczasie wykonać rtg odcinka L-S kręgosłupa. Be z tego każdy będzie mówił „dyskopatia” bez potwierdzenia badaniami.

Pozdrawiam, mgr Michał Gołąbek
Dzień dobry,
Przyczyn dolegliwości jak i jednostek chorobowych może być wiele bez dokładniejszego badania ciężko cokowiek stwierdzić. Jeśli dolegliwości nie ustaną proponowałbym udać się do lekarz specjalisty bądź fizjoterapeuty który wszystko sprawdzi i rozpocznie odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Są to objawy rwy jednego z nerwów, jeśli te mrowienie znajduję się z tyłu, idzie od pośladka przez tylną stronę uda, niekiedy aż do dużego palca jest to rwa kulszowa. Stan taki może być spowodowany przepukliną krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa (tzw. dyskopatią). Są to oczywiście przypuszczenia, bo opis dolegliwości to zbyt mało aby stawiać diagnozy. Polecam udać się jak najszybciej do fizjoterapeuty. Ważne aby wyprowadzić Panią ze stanu ostrego, zmniejszyć dolegliwości, znaleźć przyczynę powstania takiego stanu i wprowadzić prawidłowe wzorce ruchowe. Pozdrawiam
Witam
Przyczyną może być dehydratacja krążków międzykregowych co powoduje obniżenie wyjścia otworu nerwu i jego ucisk.
Zalecam wykonanie rezonansu magnetycznego oraz konsultacje z neurochirurgiem.
Badanie obrazowe może potwierdzić problem.
Pozdrawiam Sebastian Kalata- Warszawska Rehabilitacja
Witam. Objawy wskazują wg mnie na dyskopatię z czasowym uciskiem na korzeń nerwowy. Wskazana jest moim zdaniem wizyta u fizjoterapeuty. Pozdrawiam i zdrowia życzę.
Witam. Wszelkie tego typu dolegliwości trzeba zdiagnozować - w gabinecie, dotknąć, zbadać, wykonać testy funkcjonalne. Nie ma diagnozy przez tel czy internet. Bóle są konsekwencją ciężkiej pracy i przeciążenia struktur w obrębie kręgosłupa. Organizm, nawet młody, również potrzebuję odpoczynku i wzmocnienia. Pozdrawiam dr
Agnieszka Skopowska
Witam,
Najprawdopodobniej jest to dyskopatia odcinka ledzwiowego kregoslupa oczywiscie do zdiagnozowania przez fizjoterapeute badz lekarza. Dobrze bylo by zrobic zdjecie rtg w celu 100% potwierdzenia.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Objawy wskazują na przeciążenie dyskowe/stawowe w odcinku lędźwiowym. Niska masa ciała wiąże się prawdopodobnie z niską siłą mięśniową, także mięśni posturalnych, które przy dźwiganiu (kuchnia) jak i przeciążeniu stałym (zbieranie truskawek w pochyleniu). Czy z rana jest duża sztywność i trudność z pochyleniem się lub założeniem skarpetek? Czy po jedzie samochodem wychodzi Pani lekko zgięta i jest problem z rozprostowaniem się?
Zalecał bym wizytę u fizjoteraputy bądź ortopedy w celu zrobienia badania funkcjonalnego. By zacząć leczenie potrzeba znaleść problem. Jeśli leki nie pomagają to może być to właśnie problem funkcjonalny.
Istotną rzeczą jest to, czy ból znajduje się w jednym miejscu, czy raczej, to co Pani opisuje pojawia się na całych plecach. Z Pani opisu wynika, że wykonuje Pani intensywną pracę fizyczną oraz w wymuszonej pozycji ciała (zbiór truskawek). Na podstawie Pani opisu można podejrzewać zmiany przeciążeniowe w obrębie kręgosłupa lub dyskopatię. Jednak postawienie prawidłowej diagnozy nie jest możliwe bez dokładnego zbadania pacjenta.
Całkiem prawdopodobne, że można poradzić sobie z tymi dolegliwościami przy pomocy fizjoterapii. W takim przypadku konieczna jest jednak wizyta w gabinecie przeprowadzenie wywiadu i badania. Wtedy można zadecydować czy podejmujemy się tego problemu czy kierujemy pacjenta do odpowiedniego specjalisty
Sugeruję wizytę: Zwykła wizyta
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, moje spostrzeżenie jest takie bóle spowodowane praca fizyczną, brakiem wzmacniania mięśni posturalnych, które powodują stabilizację kręgosłupa, jednostajna praca w wymuszonych pozycjach, dyskopatia, czy skolioza wszystko to mogło spowodować przesunięcia w obrębie kręgosłupa czy krążków międzykręgowych, które generują ucisk podrażniając struktury, które blisko przylegają do kręgosłupa i to wszystko daje objawy drętwienia, ciężkości, mrowienia czy po prostu bólu. Moja sugestia proszę wziąć skierowanie na (m.in. prześwietlenie, rezonans, tomograf) i skierować się z tym do fizjoterapeuty ewentualnie ortopedy, który wykluczy możliwość zabiegów chirurgicznych. Niestety tabletki nic tutaj nie pomogą i proszę nie zwlekać bo samo raczej już nie przejdzie, a tabletki przeciwzapalne, przeciwbólowe tylko będą tłumić na chwilę objaw, ale nie zniwelują przyczyny.
Pozdrawiam
Zachęcam do skorzystania z usług fizjoterpeuty, który wykona pełen wywiad oraz badanie funkcjonalne, zaplanuje i wdroży leczenie.