Mam 18 lat i niedawno Pani doktor przepisala mi lek Atywia daily. Na ulotce zauwazylam ze jest wiele

9 odpowiedzi
Mam 18 lat i niedawno Pani doktor przepisala mi lek Atywia daily. Na ulotce zauwazylam ze jest wiele ostrzezen na temat przyjmowania lekow w przypadku zakrzepicy. Nie mam stwierdzonych problemow z krzepliwoscia krwi (nie wykonywalam jeszcze badan), jednak moj tata choruje na miażdżycę - jest po amputacji nogi. Zastanawiam się czy mogę zacząć brać leki i w razie ewentualnych problemow zglosic sie do lekarza czy jednak sie wstrzymac i wykonac badania? Po jakim czasie przyjmowania moga wystapic skutki uboczne? Czy przyjecie jednego opakowania tabletek moze wywolac problemy z krzepliwoscia krwi/zatorami.
Bardzo proszę o odpowiedź
Dziękuję i pozdrawiam
Czy Pani doktor nic nie wyjaśniła?

w Pani wieku nie przewiduję takich powikłań Badania wystarczy wykonywać raz w roku
Szanowna Pani, ile trwa Pani miesiączka? czy często krwawi Pani z dziąseł? czy po zranieniu krew płynie zbyt długo? - proszę spróbować 1-2 opakowania i ocenić. Miażdżyca powstaje na innym podłożu. pzdr artur mazur kalisz
Witam,
Aby określić ryzyko zakrzepicy dla Pani musiałbym znać historię choroby Pani ojca. Jeśli miał on zakrzepicę żylną, samoistną to wskazane byłoby wykonanie badań u Pani a leki hormonalne są wtedy przeciwwskazane.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Szanowna Pani,
Proponuję wykonanie odpowiednich badań jeszcze przed rozpoczęciem stosowania tabletek. Skutki uboczne mogą wystąpić bardzo szybko, już po kilku dniach stosowania, a problemy z nadkrzepliwością mogą wystąpić nawet przed zakończeniem przyjmowania jednego opakowania tabletek.
Załączam ukłony,
CS
Witam Panią, w przypadku obciążeń genetycznych można zdecydować się na dodatkowe badania. Pozdrawiam serdecznie.
Witam!
Może Pani rozpocząć przyjmowanie - nie ma Pani bwzgl. przeciwskazań ; proszę przy okazji zgłosić problem lekarzowi prowadzącemu
pozdrawiam Jacek Domarańczyk
Proszę się nie obawiać , to nie ma nic wspólnego z miażdzycą i spokojnie może Pani zacząć stosować te tabletki od 1 dnia miesiączki. Objawy uboczne mogą się pojawić i w tedy należy zmienić tabletki lub je odstawić.
Dzień dobry Pani.
Przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji zaleca się wykonac badania z krwi oraz w przypadku rodzinnego występowania ryzyka zakrzepicy należy rozważyć inne metody skutecznej antykoncepcji. Najlepiej udać się do Pani zaufanego ginekologa i skonsultować jaka bedzie najlepsza i najmniej obciążająca metoda antykoncepcji dla Pani.