lek.

Tomasz Łabiak

Ginekolog

199 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza
2 047 odwiedzin w ciągu 30 dni

Lekarz Specjalista Ginekologii i Położnictwa. Na co dzień pracuje w Klinice CMUJ - ul. Kopernika na oddziale Patologii Ciąży gdzie poprzez nieustanny kontakt z najbardziej skomplikowanymi… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
199 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ULTRAMEDICA.pl - USG, Specjalistyczne Wizyty Lekarskie w KrakowieUsługa: badania diagnostyczne

  Pan Tomasz nie tylko okazał się być dobrym specjalistą, ale również profesjonalny w rozwiązaniu niedomówień. Otrzymałam wszystko, czego potrzebowałam, wyszłam zadowolona i to nie będzie napewno moja ostatnia wizyta. Doktor z klasą!

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Tomasz ŁabiakUsługa: konsultacja ginekologiczna/położnicza

  Moja pierwsza wizyta, i jestem bardzo pozytywnie nastawiona, cały stres zniknął , myślę że to spokój Pana Doktora tak działa, udzielono mi masę informacji mimo że sama nie wiedziałam o co pytać , Pan Doktor dokładnie o wszystkim informował. Tacy ludzie sprawiają że przestajesz bać się wizyt i badań

 • Lokalizacja: ULTRAMEDICA.pl - USG, Specjalistyczne Wizyty Lekarskie w KrakowieUsługa: ciąża

  Z całego serca mogę polecić dr. Łabiaka każdej kobiecie w ciąży. Nie spotkałam się jeszcze z tak dokładnym, cierpliwym i wspaniałym lekarzem. Każda wizyta u Pana Doktora przebiegała w spokoju, życzliwości. Wychodząc z wizyty zawsze wiedziałam wszystko o swoim dziecku, o zaleceniach, i o tym co dalej. Pan Doktor jest bardzo dokładny. Woli o jeden raz więcej coś sprawdzić niż pominąć. Serdecznie dziękuję za 9 miesięcy prowadzenia ciąży.
  Pozdrawiamy serdecznie razem z 2 tygodniowa Zuzia :)

 • M

  Do Pana Doktora trafiłam w połowie trwania ciąży, polecono mi go ze względu na skrupulatność i dokładność. Pan Doktor jest świetnym specjalistą .Każde badanie wykonuje bardzo dokładnie, szczegółowo tłumacząc pacjentce co widzi. W przypadku wyników badań odbiegających od normy, Doktor od razu zleca dodatkowe badania tak aby wykluczyć wszelkie możliwe zagrożenia dla dziecka. Chodziłam do kilku lekarzy wcześniej i on jako pierwszy badał u mnie długość szyjki, co okazało się w moim przypadku bardzo ważne. Kiedy szyjka skróciła się na tyle, że nastąpiło zagrożenie porodem bez wahania skierował mnie do szpitala. Dodatkowo w ciąży okazało się, że dziecko nie rośnie wystarczająco, w związku z czym należało monitorować poziom przepływów, a nie każdy lekarz potrafi takie rzeczy sprawdzić, Doktorowi to jednak nie sprawiało trudności, posiadał odpowiedni sprzęt i wiedzę aby takie badanie wykonać.
  Szczerze polecam Pana Doktora każdej przyszłej mamie!

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Tomasz Łabiak

  Pana Doktora mogę polecić każdemu z czystym sumieniem. Wspaniały lekarz i specjalista. Każda wizyta wykorzystana w 100%. Pan doktor każde badanie przeprowadza bardzo dokładnie, wszytko tłumaczy. Na każdej wizycie czuje się komfortowo. Oby więcej było takich wspaniałych lekarzy. Polecam !

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Tomasz Łabiak

  Wysokiej klasy profesjonalista!!

  Pan doktor jest bardzo komunikatywny, przede wszystkim szczery, odpowiada na wszystkie pytania, zawsze rozumiem, co do mnie mówi. Prowadził moja ciążę po pierwszym poronieniu (wtedy byłam pod opieką innego lekarza) i mimo, że za drugim razem też się nie udało (nadal szukamy przyczyny), bez żadnych wątpliwości kontynuujemy wizyty i za nic nie zmienilibyśmy lekarza. Wszystkie badania doktor Łabiak wykonywał bardzo dokładnie, w trakcie każdego USG wszystko szczegółowo i precyzyjnie omawiał i objaśniał. Zawsze miał i ma dla mnie czas, wielokrotnie odbierał telefony wieczorami i w dni wolne, a jak nie mógł, to szybko oddzwaniał. Doktor nie bagatelizuje żadnych sygnałów, jak trzeba od razu włącza nowe elementy leczenia.Do ciąży przygotował mnie bardzo dobrze i wiem, że tak będzie również przy mojej trzeciej próbie.W sytuacji, gdy nagle trafiłam do szpitala Pan doktor cały czas kontrolował, co się ze mną dzieje, interesował się, dzwonił, przychodził z wizytami. To człowiek bardzo ciepły, z ogromną empatią, niesamowicie zaangażowany w sprawy pacjentki. Oboje z mężem bardzo mu dziękujemy i szczerze polecamy jego usługi wszystkim paniom.

  Kasia i Krystian

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Tomasz Łabiak

  Dr Łabiak prowadził moją ciąże oraz leczył mnie po porodzie. Najważniejszy powód dla którego mogę polecić tego lekarza to bardzo duża staranność w wykonywanej pracy, każda najmniejsza wątpliwość co do wyników badań była dokładnie sprawdzana i omówiona, żadna nieprawidłowość nie ujdzie uwadze Pana Doktora. W ciąży czułam się więc bezpiecznie, że jestem pod dobrą opieką i miałam pewność, że zostało zrobione wszystko co możliwe żeby ciąża przebiegała dobrze a dziecko urodziło się zdrowe. Pan Doktor każdą pacjentkę traktuje poważnie, stara się o dobrą atmosferę wizyty (co jest ważne chyba dla każdej pacjentki w gabinecie ginekologicznym), jest bardzo uczciwy (moja sytuacja wymagała około 10 krótkich wizyt kontrolnych za które nie musiałam płacić), gabinet jest przyjemnie i profesjonalnie urządzony, a wizyty są umawiane tak, że w poczekalni jest tylko jedna osoba oczekująca. Doktora Łabiaka wybrałam z polecenia innych zadowolonych pacjentek oraz przez wzgląd na Jego duże doświadczenie pracy w klinice. Polecam.

  Tomasz Łabiak2018-05-14

  Szanowna Pani Kingo,
  Serdecznie dziękuję Pani za te wszystkie miłe słowa.
  Najważniejsza jest oczywiście strona merytoryczna mojej pracy ale kilka dobrych słów o staraniach poza medycznych jest także bardzo miłe. Najważniejsze jest że urodziła Pani zdrowe dziecko i sama jest Pani zdrowa. Prowadzenie ciąży jest wyjątkowo odpowiedzialną sprawą dlatego staram się być zawsze skupiony by niczego nie przeoczyć. Nie pozwalam sobie na zbagatelizowanie żadnego objawu gdyż nigdy nie wiemy co w ciąży może się wydarzyć w razie braku odpowiedniego nadzoru. Cieszę się niezmiernie że czuła się Pani bezpieczna pod moją opieką, to wyjątkowy komplement dla lekarza.
  Sprawy poza medyczne także są ważne i cieszę się że doceniła mnie Pani także na tym polu. Bardzo się staram wprowadzać dobrą atmosferę w czasie wizyty i nigdy nie chcę by pacjentka stresowała się sprawami mało istotnymi. Tak jak w Pani przypadku w ciąży konieczne są czasem krótkie wizyty sprawdzające i myślę że nie należy w takiej sytuacji obciążać Pacjentki dodatkowymi kosztami. Będąc odpowiedzialny za organizacje pracy w swoim gabinecie za priorytet wziąłem sobie by pacjentki nie musiały długo oczekiwać na wizytę dlatego rejestracja jest precyzyjna a ja bardzo dbam o punktualność, bardzo Pani dziękuję że Pani to zauważyła i doceniła.
  Jeszcze raz dziękuję za wszystkie dobre słowa i serdecznie pozdrawiam.
  z poważaniem
  Tomasz Łabiak

 • W
  Lokalizacja: Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Tomasz Łabiak

  Bardzo długo zastanawiałam się nad wyborem lekarza, który poprowadzi moja ciążę, o którą tak bardzo długo się starałam. Wiedziałam, ze muszę być w najlepszych rękach, dlatego po poleceniu przyjaciółki która była Panem doktorem zachwycona, mój wybór również padł na dr Tomasza Łabiaka. W wyborze utwierdziłam się również po przeczytaniu licznych pozytywnych opinii na znany lekarz.pl. Jestem bardzo wdzięczna panu doktorowi za opiekę jaka mnie obdarzył poprzez cała ciążę. Badania przeprowadzał bardzo dokładnie i wszystko tłumaczył. Gdy były wątpliwości kierował mnie na dodatkowe wizyty w szpitalu, nigdy nie bagatelizował żadnego objawu. Każda wizyta przebiegała w przyjemnej atmosferze, a Pan doktor był zawsze miły i szczerze zainteresowany moim samopoczuciem. Pan doktor był zawsze pod telefonem w razie gdyby coś się działo lub gdybym miała jakieś dodatkowe pytania. Zdarzyło się, że przesyłałam wyniki badań przez telefon tak, aby jak najszybciej wiedzieć czy wszystko jest w porządku. Pan doktor od razu wypisał receptę i kazał podejść po nią do szpitala dzięki czemu nie musiałam czekać na kolejna wizytę w gabinecie. Przez cała ciążę czułam się bezpiecznie i wiedziałam ze wszystko jest zawsze jak najlepiej sprawdzane na wizycie. Nie rozczarowałam się również podczas porodu. W terminie porodu okazało się, że synek jest bardzo duży - ponad 4,2 kg, pani doktor w ambulatorium w szpitalu kazała mi przyjść za dwa dni. Zadzwoniłam natychmiast do Pana doktora, który kazał mi od razu przyjechać do niego do szpitala. Po wykonaniu badań i potwierdzeniu, że nie ma możliwości porodu naturalnego ,podjął szybką decyzję o cesarskim cięciu, które było wykonane przez niego następnego dnia. Sama operacja przebiegła bardzo sprawnie ,a Pan doktor obdarzył mnie fantastyczną i profesjonalną opieką. Następnego dnia odwiedził mnie i synka pytając jak się czujemy. Zawsze czułam wsparcie i zainteresowanie. Chciałam serdecznie podziękować Panu Doktorowi za opiekę i prowadzenie mojej ciąży. Dzięki niemu mam cudownego i zdrowego synka, a wszystkim swoim przyjaciółkom szczerze polecam wybór Pana doktora.

  Tomasz Łabiak2018-05-11

  Szanowna Pani Wioleto,
  Serdecznie dziękuję Pani za tak wiele dobrych słów! Dziękuję że docenia Pani moje zaangażowanie w opiekę nad ciążą aż do szczęśliwego rozwiązania. Staram się zawsze być do dyspozycji Pacjentek bo wiem ile stresu związane jest z oczekiwaniem na dziecko. Bardzo dużo satysfakcji sprawia mi gdy mogę odwiedzić pacjentkę i jej nowo narodzone dziecko. Dzięki Pani zaangażowaniu i zdyscyplinowaniu udało nam się osiągnąć sukces. Będę nadal starał się utrzymać wysoki poziom usług i poprawiać się w obszarach gdzie znam swoje braki. Dzięki dobrym słowom i sympatii Pacjentek zawsze znajdę siłę do dalszej co raz lepszej pracy.
  dziękuję, pozdrawiam i oczywiście gratuluję!
  z poważaniem
  Tomasz Łabiak

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Tomasz ŁabiakUsługa: prowadzenie ciąży

  Pan Doktor prowadził moją pierwszą ciążę od momentu jak się okazało ze bardziej interesują się nią niż mój lekarz prowadzący. Trafiłam na dr Łabiaka przypadkiem, gdy zapisałam się na w Ultramedica na USG 4D. Na początku stycznia podczas rutynowego badania 4D zdiagnozował problem wzrastaniem płodu ( dziecko poniżej 5 per.) i zalecił kontrolę w poradni patologii ciąży, do której chodziłam praktycznie całą ciąże na obserwacje z uwagi na problem z wzrastaniem dziecka. Dodam iż tego problemu z wzrastaniem nie zauważył mój lekarz prowadzący.
  W mojej opinii to jeden z najlepszych ginekologów w Krakowie. Widać że to lekarz z powołania. Robi bardzo dokładny wywiad/badania, zleca badania, które może wykonać I zleca ewentualnie te, z którymi trzeba do niego wrócić. Kilkakrotnie zaskoczył mnie kilkoma badaniami – które nomen omen okazały się trafnymi przeczuciami. Rzetelnie i dokładnie wszystko tłumaczy, rozwiał wszelkie wątpliwości oraz przeprowadzał dokładne badania. Dzięki czujności Doktora nie urodziłam przedwcześnie a ciąże donosiłam do terminu porodu. Może nie jest typem opowiadającego wiele rzeczy sam z siebie, ale szczerze powiedziawszy to mi na tym nie zależy i nie oczekuje tego od lekarza. Do mnie było najważniejsze żeby lekarz zrobił wszystko co można w trakcie ciąży aby dziecko urodziło się zdrowe i bez powikłań. Jeśli któraś z kobiet/ mam szuka właśnie takiego lekarza to bardzo polecam!. Ja mam do dr Łabiaka 100% zaufanie. Nie lekceważy nawet najdrobniejszych dolegliwości/ odchyleń w badaniach - wszystko sprawdza. Zawsze umie dobrze doradzić i pomóc w trudnych chwilach. Ma wszystko co ważne u lekarza – wiedzę, doświadczenie i podejście do pacjenta.
  Bardzo zaangażował się moją sytuacją. Teraz, od kilku dni mogę się cieszyć zdrową i śliczną córeczką. Polecam wszystkim który szukają lekarza godnego polecenia lub potrzebują skonsultować wyniki/diagnozę.

  Tomasz Łabiak2018-05-11

  Droga Pani Anno!
  Jestem bardzo wdzięczny że mimo tego że jest Pani świeżo po porodzie znalazła Pani czas na napisanie opinii. Poza tym że otrzymałem od Pani wiele komplementów Pani opinia jest szczególnie cenna z uwagi na poruszane kwestie dotyczące merytorycznej strony naszej współpracy. Gdy dziecko rośnie nieco wolniej w ciąży musimy otoczyć go szczególną opieką by uniknąć sytuacji niebezpiecznych. Wymaga to częstych kontroli masy ciała płodu i jej przyrostu. Wykazała się Pani cierpliwością i zaangażowaniem choć na pewno tak częste wizyty są uciążliwe dla Kobiety ciężarnej. Była Pani też pacjentką Poradni Patologii Ciąży i mimo niełatwych warunków i często konieczności oczekiwania na wizytę nie okazywała pani zniecierpliwienia. Dzięki takiej postawie wspólnie osiągnęliśmy sukces i ma pani zdrową córeczkę.
  Gratuluję, dziękuję i pozdrawiam.
  z poważaniem
  Tomasz Łabiak

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Tomasz ŁabiakUsługa: prowadzenie ciąży

  Pan Doktor prowadził moją ciążę, która zakończyła się urodzeniem zdrowego synka. W czasie trwania ciąży czułam, że jestem pod fachową opieką. Każde badanie ginekologiczne oraz USG dziecka wykonywane było bardzo rzetelnie i profesjonalnie. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można było zadzwonić o każdej porze do Pana Doktora i skonsultować problem. Sam gabinet jest bardzo estetyczny i bardzo dobrze wyposażony. Zdecydowanie i gorącopolecam, w szczególności wszystkim przyszłym mamom!

  Tomasz Łabiak2018-05-12

  Szanowna Pani,
  Bardzo dziękuję za pani opinię. Gratuluję przede wszystkim urodzenia zdrowego dziecka. Nasz wspólny wysiłek przyniósł sukces!
  Jestem wdzięczny że docenia Pani moją staranność w wykonywaniu wszystkich badań, to bardzo ważne by nie przeoczyć subtelnych symptomów zagrożenia jakie czasem występuje dla dziecka i dla mamy.
  Szczególnie miłe są dla mnie komplementy pod adresem gabinetu gdzie bardzo się staram by wszystko było dopracowane w najmniejszym szczególe
  jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie
  z poważaniem
  Tomasz Łabiak

Pytania pacjentów (601)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • W 20 tyg ciazy stwierdzono u mojego dziecka 2 torbiele splotu naczyniowkowego oraz echogenne ognisko w lewej komorze serca. Wszystkie wymiary plody sa prawidlowe i plod rozwija sie dobrze. Nie robilam badan genetycznych ze wzgledu na mlody wiek (23lata). Dodatkowym problemem jest rowniez nisko schodzace lozysko ok 8mm od ujscia.
  Lekarz uspokajal, ze to nic powaznego, poniewaz nie sa to wady. Czytając artykuly w internecie okazalo sie, ze jest sa to markery trisomii 21 i przy jednym markerze prawdopodobienstwo jest bardzo male a przy dwoch lub wiecej zwieksza sie kilkikrotnie. Mieszkam w holandii i polozna nie jest w stanie udzielic mi informacji czy jest sie czym przejmowac i czy dziecko moze urodzic sie chore

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Tomasz Łabiak

  Witam,
  W sytuacji istnienia dwóch markerów trisomii 21 nalezy wykonac amniounkcję genetyczną, tylko wtedy mozna stwierdzić czy dziecko jest chore czy nie. Wskazana jest wizyta ginekologiczna.
  z poważaniem
  Tomasz Łabiak

 • Mój ostatni wynik cytologii wykazało obecność pojedynczych komórek ASCUS i odczyn zapalny. Lekarz przepisał mi tylko globulki bakteriobójcze i kazał powtórzyć cytologię za 6 miesięcy? Czy to nie za długo? Czy powinnam zrobić test na HPV lub kolposkopię? Mam 28 lat, wszystkie wcześniejsze badania zawsze były prawidłowe.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Tomasz Łabiak

  Witam,
  Moim zdaniem konieczna jest wizyta w specjalistycznej poradni patologii szyjki macicy.
  z poważaniem
  Tomasz Łabiak

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Lekarz Specjalista Ginekologii i Położnictwa. Na co dzień pracuje w Klinice CMUJ - ul. Kopernika na oddziale Patologii Ciąży gdzie poprzez nieustanny kontakt z najbardziej skomplikowanymi przypadkami zdobywa doświadczenie.
  Certyfikowany ultrasonografista Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
  Certyfikowany ultrasonografista brytyjskiej Fundacji Medycyny Płodowej.
  Ukończył studia medyczne na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Wydział Lekarski.Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu placówkach ginekologiczno – położniczych. Ultrasonografia prenatalna, prowadzenie ciąży to jego podstawowe obszary zainteresowań zawodowych.

  Uczestnik wielu szkoleń i kursów doskonalących, na bieżąco od 2006 roku.
  ©2015 ULTRAMEDICA - USG w Krakowie, Ginekolog

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Publikacje

 • Oczekujemy na listę publikacji

Nagrody i wyróżnienia

 • 2015r. Przyznanie godła "Firma Przyjazna Klientowi" dla gabinetów lekarskich i pracowni USG ULTRAMEDICA w Krakowie
 • 2014r. SUPERMEDICUS dla firmy ULTRAMEDICA - Gabinety Lekarskie i Pracownie USG 4D z Krakowa

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Staże

 • CMUJ - Oddział patologii ciąży - do dzisiaj.

Certyfikaty

Choroby

 • Konsultacje w zakresie planowania rodziny
 • Specjalistyczne konsultacje w zakresie antykoncepcji