Leczenie nadżerki.

7 odpowiedzi
Czy leki takie jak: gynalgin oraz gynazol wyleczą niewielką nadżerkę? Dodam, iż mam 22 lata.
Szanowna Pani - dziękuje z to pytanie. narosło wiele niejasności w rozumieniu ogółu spraw dotyczących tzw. nadżerki. Traktuje odpowiedź na to pytanie edukacyjnie - i poproszę aby Pani ją skopiowała i rozesłała wśród Koleżanek, aby podnieść świadomość sprawy. 1. nadżerka to zerwanie nabłonka z podścieliska - stan występujący bardzo rzadko - ok 1.5% zmian szyjki macicy 2. ektopia gruczołowa to nabłonek kanału szyjki macicy pokrywający tarczę szyjki macicy - stan występujący często; 3. każdy noworodek żeński rodzi się z nabłonkiem kanału szyjki na tarczy, czyli z ektopią gruczołową a nie nadżerką (nazewnictwo zmieniło się wiele lat temu) - czyli to fizjologia- czyli norma. 4.zmiana ta musi spełniać kilka kryteriów w tym subiektywne, czyli odczuwane przez pacjentkę, aby zacząć ją leczyć; 5.leczenie (najczęściej z użyciem niskich lub wysokich temperatur), które doprowadzi do przesunięcia się tzw. strefy przejściowej w głąb kanału szyjki doprowadza do braku lub znacznego ograniczenia oceny cytologicznej komórek strefy przejściowej ( czyli strefy granicznej, pomiędzy nabłonkiem gruczołowym -ektopią- a nabłonkiem wielowarstwowym płaski - czyli gładką częścią tarczy szyjki macicy) - CO OGRANICZA ROZPOZNANIE PRZEMIAN W KIERUNKU RAKA SZYJKI MACICY ! 5. gynalgin i gynazol nie leczą nadżerki - a ją można dokładnie rozpoznać w kolposkopii w chwili badania pacjentki; 6. czy miała Pani jakiekolwiek objawy w dniu badania - gynalgin jest p/bakteryjny a gynazol p/grzybczy - jakie zakażenie Pani miała....i czy przepisano leki na tzw nadżerkę. proszę propagować pierwszą część odpowiedzi - to kluczowe. z szacunkiem artur mazur kalisz p.s. wszystkie terminy do sprawdzenia w internecie

Dobry wieczór. "Nadżerka" to potoczna nazwa ektopii gruczołowej która nie wymaga leczenia ani usunięcia jeżeli wynik badania cytologicznego jest prawidłowy. Wymienione przez Panią leki są pomocne w zakażeniach pochwy ale nie leczą "nadżerki". Pozdrawiam.
Nie trzeba jaj wcale leczyć
Tzw. "nadżerka" to nie choroba. Nie wymaga żadnego leczenia, jeśli wynik cytologii jest prawidłowy.
Witam,
Nadżerki a raczej ektopie nie wymagają leczenia chyba że są bardzo duże i powodują plamienia. Leki, które Pani wymieniła nie wyleczą ektopii.
z poważaniem
T. Łabiak
Szanowna Pani,
Nie, nie wyleczą.
Załączam ukłony,
CS
Jest taka możliwość , ale jeszcze lepszy jest Albothyl i bez recepty :). Zawsze po leczeniu należy zastosować probiotyk dopochwowy. Pozdrawiam