korekta nosa z garbem

8 odpowiedzi
witam, mój problem to nos.kilka tygodni temu złamałam go bez przemieszczenia i mam garba. u laryngologa powiedziano mi ze jest już za późno bo już się zrósł. co powinnam robić? czy jest to refundowane ? jeśli nie to jaki byłby koszt zabiegu usuwania garba?
Witam, deformacja pourazowa nosa, która daje efekty medycznie negatywane, jak zaburzenia oddeychania jest refundowana, natomiast defekt tylko estetyczny niestety nie. Pozdrawiam Marek Paul

Szanowna Pani
Zgodnie z treścią Obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (Dz. U. z dnia 23 maja 2016 poz. 694) ustawodawca określił, że „zabiegi chirurgii plastycznej lub zabiegi kosmetyczne są świadczeniami gwarantowanymi wyłącznie, jeżeli są udzielane w przypadkach będących następstwem wady wrodzonej, urazu, choroby lub następstwem ich leczenia"

W Pani przypadku opisywana zmiana kształtu nos wynika z doznanego urazu, a zatem możliwe jest leczenie bezpłatne w ramach publicznej służby zdrowia refundowane z NFZ. Trzeba jednak pamiętać, że okresy oczekiwania na tego rodzaju leczenie w ośrodkach refundowanych z NFZ są bardzo długie i mogą sięgać nawet kilku lat w niektórych klinikach.
Zabieg wykonany w warunkach prywatnych kosztuje zazwyczaj ok 12-18 tyś zł (najczęściej ok. 15 tyś zł). Najlepsze efekty estetyczne osiągnie Pani wyłącznie u lekarza będącego specjalistą chirurgii plastycznej (inne specjalizacje lekarskie nie dają rękojmi osiągnięcia właściwego efektu estetycznego nosa).
Witam
Istniej konieczność przeprowadzenia badania aby ustalić co jest do zrobienia. Jeśli zniekształcenie jest efektem uraz to zabieg może być wykonany w ramach NFZ
Pozdrawiam
Dzień dobry Pani,

Obecnie konieczne jest oczekiwanie u Pani. Pani kształt nosa może się stopniowo zmienić w przeciągu kilku miesięcy wraz z postępującym procesem gojenia. Dlatego finalna korekcja pourazowego zniekształcenia nosa może być wykonana najkorzystniej dopiero 1 rok po urazie. Zapraszam Panią na konsultację 6 m-cy po urazie dla oceny powstałych zniekształceń nosa i możliwości ich chirurgicznej naprawy.

Pozdrawiam,
Paweł Szychta
Witam Panią,
w naszej klinice operacjami nosa zajmuje się dr Anna Tuszyńska - zapraszam na konsultację do niej np. w najbliższy wtorek (może się Pani zapisać też za pośrednictwem portalu "Znany lekarz" bądź dzwoniąc bezpośrednio do kliniki). Wtedy rozwieje Pani wszystkie swoje wątpliwości. Dla dobra pacjenta nie jest wskazane prowadzenie merytorycznych dyskusji w tym miejscu.
Klinika Model Med, którą kieruję, nie ma kontraktu z NFZ i wszystkie zabiegi wykonywane u nas są pełnopłatne. Koszt zabiegu ustala się z lekarzem podczas konsultacji, nie podajemy wiążących inf. cenowych za pośrednictwem korespondencji email. Szacunkowy cennik usług znajdzie Pani na profilu dr Tuszyńskiej oraz na stronie modelmed.pl
Serdecznie zapraszam i życzę zdrowia.
Nos można operować po około roku po urazie. Wcześniej należy zgłosić się na konsultację i badanie w celu kwalifikacji do zabiegu operacyjnego. Na konsultacji jest również ustalana cena zabiegu operacyjnego.
Witam,
Niestety estetyczne korekcje nosa nie należą do pakietu usług refundowanych. Zabieg korekcji kształtu - jest zabiegiem estetycznym. Laryngolog ma racje - należy odczekać przynajmniej Około 12 miesiecy aby wykonać korekcję, a cena to od 10 do 14 tys zł
Dziękuje
I pozdrawiam
Aldona Stachura
Dobry wieczór,
korekcja zniekształceń pourazowych jest wykonywana w ramach NFZ. Należy umówić się na konsutlację do poradni chirurgii plastycznej, gdzie, podczas konsultacji, chirurg plastyk określi wskazania do operacji oraz jej spodziewany termin. Korekcja poza refundacją kosztuje 9500 zł.

Pozdrawiam serdecznie

lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS