prof. dr hab. n. med.

Piotr Wójcicki

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg plastyczny, Chirurg

56 opinii +dodaj

Ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Chirurgią plastyczną, rekonstrukcyjną i estetyczną zajmuję się nieprzerwanie od 1985 roku. W Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4

Ogólna ocena
56 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Lokalizacja: Bella Estetica Klinika WójcickiUsługa: Korekcja brzucha (abdominoplastyka)

  16 lipca 2018 miałam operacje u Profesora naprawde jestem zadowolona z przebiegu operacji Profesor to człowiek o cudownym sercu dokłada wszelkich staran pod kazdym względem od początku do konca dba o pacjentów w kazdym calu Naprawde człowiek na własciwy miejscu i swietny specjalista o ogromnie dobrym sercu i z czystym sumieniem polecam Profesora wspaniały w kazdy calu i bez obaw mozna oddac sie pod rece Profesora Wyrazy wielkiej Wdzięcznosci i podziekowan w strone Profesora Pozdrawiam Barbara Wrobel

  Piotr Wójcicki2018-08-15

  Pani Barbaro
  Dziękuję za te sympatyczne słowa. Cieszę się, że jest Pani zadowolona z wyniku operacji. Mnie też było bardzo miło spotkać się z taką pogodną i pełna humoru osobą.
  Pozdrawiam
  Prof.P.Wójcicki

 • M
  Lokalizacja: Bella Estetica Klinika WójcickiUsługa: operacja przegrody nosowej, korekta

  Szanowni Państwo! Z całego serca zachęcam do skorzystania z pomocy oraz wiedzy Profesora . Od pierwszej wizyty każda konsultacja odbywała się w sposób wzorowy . Profesor jest wielkim Autorytetem w medycynie, jak również serdecznym Człowiekiem. Za równo przed i po operacji Profesor poświęca pacjentom dużo swojej uwagi oraz troski . Jestem zadowolona z efektów - polecam !

  Piotr Wójcicki2018-07-19

  Pani Moniko
  Dziękuję za te miłe słowa. Ciszę się , że wynik operacji jest satysfakcjonujący. Mnie również było bardzo przyjemnie spotkać się z Panią i rozmawiać na różne tematy.
  Z poważaniem
  Prof.P.Wójcicki

 • Lokalizacja: Bella Estetica Klinika WójcickiUsługa: operacja nosa

  Do Pana doktora trafiłam 19 lat temu jeszcze jako nastolatka z problemem odstającego ucha i już wtedy gdy doktor mnie z operował widziałam, że to dobry specjalista. Po tych wszystkich latach zaprowadziłam mojego męża do Pana doktora na operację nosa i kolejny raz się niezawiodłam. Najważniejsze że mój mąż też jest zadowolony z operacji. Gorąco polecamy Pana Doktora.

  Piotr Wójcicki2018-04-26

  Pani Małgorzato
  Potwierdzam , że kształt i ustawienie małżowiny usznej po 19 latach od operacji jest prawidłowy. Bardzo się cieszę zarówno z tego powodu jak i z wyniku operacji nosa przeprowadzonej u Pani Męża. Dziękuję za miłe słowa i uznanie.
  Pozdrawiam
  prof.P.Wójcicki

 • E

  Do doktora Piotra Wócjckiego wybrałam się po zasięgnięciu opinii ,że jest to wybitny fachowiec w dziedzinie chirurgii plastycznej.Dwa tygodnie temu doktor przeprowadził u mnie korektę powiek dolnych i górnych.Jestem bardzo zadowolona z przebiegu zabiegu.Profesjonalna praca i opieka całego zespołu medycznego.Rezultaty też doskonałe.Gorąco polecam.
  Elżbieta z Krakowa

  Piotr Wójcicki2018-02-16

  Pani Elżbieto
  Dziękuję za te miłe słowa. Życzę pomyślnej rekonwalescencji i zadowolenia z wyniku operacji.
  Pozdrawiam
  Prof.P.Wójcicki

 • M
  Lokalizacja: Bella Estetica Klinika WójcickiUsługa: Korekcja odstających uszu

  Z przykrością muszę stwierdzić, ze popełniłam błąd zgłaszając się do Pana Doktora z odstającymi małżowinami usznymi. Zabieg miał miejsce kilka lat temu, jedno ucho zostało całkowicie przyszyte do głowy, wraz z górna częścią, co stworzyło nienaturalny, wręcz komiczny efekt. Wygląd ucha po korekcie był tak fatalny, że mimo prób zaakceptowania tego faktu, ostatecznie zdecydowałam się na powtórną korektę u innego lekarza. Na szczęście ucho udało się „naprawić”, lecz naraziło mnie to na kolejne koszty i ból pozabiegowy.

  Piotr Wójcicki2018-02-16

  Pani Małgorzato
  Z przykrością muszę stwierdzić, że nie poinformowała mnie Pani o przebiegu gojenia. Gdyby tak się stało to z pewnością przeprowadziłbym korektę małżowiny usznej.

 • P
  Lokalizacja: Bella Estetica Klinika WójcickiUsługa: korekcja nosa

  Witam. 2 miesiące temu przeszłam całkowitą korekcję nosa u prof. Wójcickiego. Bardzo cieszę się z wyboru lekarza i drugi raz podjęłabym taką samą decyzję.
  Przed operacją profesor poświęcił mi wystarczająco dużo czasu i odpowiadał na wszystkie pytania. Dało się odczuć jego duże doświadczenie i ciepło w stosunku do pacjenta co przełożyło się na względny spokój przed operacją :) Profesor informował mnie, że mój nos jest ciężkim przypadkiem (krzywa przegroda, opadający, duże dziurki) ale efekt przeszedł moje oczekiwania. Kształt nosa jest super!! Profesor ma dobry zmysł estetyczny i bardzo dobrze dopasowuje nosy do twarzy. Cała rekonwalescencja przebiegła bezboleśnie i bez komplikacji.
  Miłym aspektem jest duże zainteresowanie i troska o pacjenta :)
  Polecam!!

  Piotr Wójcicki2018-01-20

  Pani Paulino
  Bardzo dziękuję za miłe słowa i uznanie. Życzę Pani pomyślnej rekonwalescencji oraz pełnej satysfakcji i zadowolenia z wyniku operacji .

 • B
  Lokalizacja: Bella Estetica Klinika WójcickiUsługa: korekcja nosa

  Bardzo profesjonalny lekarz. Widać jego wielkie doświadczenie. Jest też zaangażowany i zainteresowany pacjentem. Operacja nosa przebiegła bezboleśnie. Najbardziej się bałam bólu po zabiegu a nic nie bolało nawet przy zdejmowaniu gipsu. Z efektu jestem bardzo zadowolona. Polecam!

  Piotr Wójcicki2017-12-13

  Zawsze dokładam wszelkich starań aby wynik operacji był jak najlepszy, a przebieg rekonwalescencji możliwie łagodny. Wiem, że decyzja o poddaniu się operacji jest trudna, dlatego wcześniej szczegółowo wyjaśniam wszystkie wątpliwości. Jest mi bardzo miło z powodu zamieszczonych przychylnych opinii. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować za okazaną życzliwość balkance, Oliwii, Magdzie, paulinietadeuszak, Beciuni, Dżej Dżej, Krystynie, Renacie, annie i nadii oraz innym moim podopiecznym, którzy wcześniej zabierali głos na portalu

 • O
  Lokalizacja: Bella Estetica Klinika WójcickiUsługa: całkowita korekta nosa

  Witam wszystkich niezdecydowanych:)Dwa tygodnie temu przeszłam całkowitą korektę nosa.Jestem szczęśliwa że wybrałam właśnie Pr.Wójcickiego mój nos wygląda super pomimo znacznej opuchlizny. Bardzo się bałam przed operacją ale profesor poświęcił mi dużo czasu i dokładnie wszystko tłumaczył.Bardzo miła opieka operacyjna.Jestem szczerze zadowolona i w 100% polecam profesora jako specjalistę.

 • M
  Lokalizacja: Bella Estetica Klinika WójcickiUsługa: operacja nosa

  Profesor jest świetnym fachurą :) Miała robioną całkowitą korektę nosa w styczniu tego roku - zdałam się na profesora, świetnie dobrał proporcje nosa do twarzy, zrobił mi pasujący, zgrabny nosek. Poza aspektem wizualnym, wcześniej niedrożna prawa część nosa śmiga jak szalona :) Jeśli chodzi o opiekę pooperacyjną - ogromny plus, profesor jest dostępny, nie pozostawia zestresowanego pacjenta samemu sobie, widać że na pierwszym punkcie stawia dobro pacjenta. Ma swoje zdanie, ale ma też perfekcyjne wyczucie estetyki, można iść w ciemno pod nóż. Polecam serdecznie, a profesora gorąco pozdrawiam i dziękuję! :)

 • P
  Lokalizacja: Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju Samodzielny Publiczny

  Pan Profesor jest wybitnym specjalistą w tym co robi. Rok temu trafiłam do Polanicy zdrój z rozległą martwica mięśnia piszczelowego jednak Pan Profesor mimo malych szans na uratowanie nogi przed martwica nie poddał się. Dzięki Panu dziś mam nogę. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam Paulina z Wałbrzycha

Pytania pacjentów (12)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Chirurgią plastyczną, rekonstrukcyjną i estetyczną zajmuję się nieprzerwanie od 1985 roku. W Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju przebyłem wszystkie szczeble kariery lekarskiej, od asystenta -do ordynatora oddziału i kierownika kliniki.
  W tym czasie obroniłem doktorat, uzyskałem tytuł doktora habilitowanego, a w 2012 roku Prezydent Rzeczpospolitej nadał mi tytuł profesora medycyny. Jestem wykładowcą i nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, na stanowisku profesora zwyczajnego, gdzie prowadzę wykłady dla studentów wydziałów lekarskiego i stomatologicznego.
  Jestem autorem i współautorem ponad 100 prac naukowych, które zostały opublikowane w renomowanych pismach medycznych, a także współautorem trzech rozdziałów poświęconych chirurgii plastycznej. Czynnie uczestniczyłem w wieku krajowych oraz międzynarodowych kongresach, gdzie zostało przedstawionych ponad 70 publikacji mojego autorstwa. Pod moim kierownictwem dziewięcioro lekarzy uzyskało specjalizacje II stopnia z zakresu chirurgii plastycznej. Przez wiele lat pełniłem funkcję kierownika naukowego kursów organizowanych w Klinice Chirurgii Plastycznej.
  Odbyłem indywidualne, naukowe stypendia i staże zagraniczne między innymi : pod kierunkiem prof. Fernando Ortisa Monasterio w Hospital General Manuel Gea Gonzalez w Mexico City; pod kierunkiem prof. Hansa Anderla w Universitatsklinik Fur Plastische und Wiederherstellundschirurgie w Insbruku; pod kierunkiem prof. Rafaela De La Plaza w Clinica La Luz w Madrycie oraz prof. Fu-Chan Wei w Chang Gung Memorial Hospital w Tajpei.

  Program 1 TVP prezentował losy pacjentów w serialu pt. Klinika cudów. Trójka pacjentów, których historie były relacjonowane w poszczególnych odcinkach było leczonych w Klinice Bella Estetica w Polanicy Zdroju.

  Prywatną Klinikę Chirurgii Plastycznej i Estetycznej – Bella Estetica prowadzę od ponad 20 lat. W Polanicy Zdroju wykonuję głównie zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej tj. korekcję nosa, powiększenie piersi, blepharoplastyka, korekcja odstających małżowin usznych, operacje odmładzające, lifting twarzy, natomiast we Wrocławiu przeprowadzane są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym z zastosowaniem laserów nowej generacji.
  Od chwili założenia, czyli od 1987 roku jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej.

Specjalizacje

 • Chirurgia plastyczna

Edukacja

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu

Publikacje

 • Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych, które zostały opublikowane w renomowanych pismach medycznych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Jest także współautorem dwóch rozdziałów poświęconych chirurgii plastycznej;
 • Piotr Wójcicki.: Ocena ukrwienia stóp po pobraniu płata z grzbietu stopy
 • Piotr Wójcicki.: Leczenie chirurgiczne niewydolności podniebienno-gardłowej u chorych z rozszczepami podniebienia
 • Piotr Wójcicki, Kazimierz Kobus.: Surgical treatment of oral burn contractures with assistance of external distractors: Report of two cases
 • Piotr Wójcicki, Grażyna Wójcicka.: Operacyjne leczenie niewydolności podniebienno-gardłowej w rozszczepach podśluzówkowych sposobem Furlowa
 • Piotr Wójcicki, Grażyna Wójcicka.: Leczenie niewydolności podniebienno-gardłowej metodą Furlowa i uwypukleniem tylnej ściany gardła
 • Piotr Wójcicki, Grażyna Wójcicka.: Późne foniatryczne wyniki leczenia chorych z rozszczepami podniebienia operowanych przez jednego chirurga
 • Piotr Wójcicki.:Ocena skuteczności leczenia pooperacyjnej niewydolności podniebienno-gardłowej w rozszczepach podniebienia
 • Piotr Wójcicki, Grażyna Wójcicka.: Prospective evaluation of the outcome of velopharyngeal insufficiency therapy after simultaneous double Z-plasty and sphincter pharyngoplasty
 • Piotr Wójcicki, Mateusz Zachara.: Surgical treatment of eyelid tumors
 • Piotr Wójcicki,Karolina Wójcicka.: Prospective evaluation of the outcome of velopharyngeal insufficiency therapy after pharyngeal flap, a sphincter pharyngoplasty, a double Z-plasty and simultaneous Orticochea and Furlow operationsJ.Plast.Reconstr.Aesthet.Surg. 2011
 • Piotr Wójcicki, Karolina Wójcicka.: Leczenie chirurgiczne malformacji tętniczo-żylnych głowy = The treatment of extensive arteriovenous malformations in the head
 • Piotr Wójcicki, Karolina Wójcicka.: Epidemiology, diagnostics and treatment of vascular tumours and malformations
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • Odbyłem indywidualne, naukowe stypendia i staże zagraniczne między innymi : pod kierunkiem prof. Fernando Ortisa Monasterio w Hospital General Manuel Gea Gonzalez w Mexico City; pod kierunkiem prof. Hansa Anderla w Universitatsklinik Fur Plastische und Wiederherstellundschirurgie w Insbruku; pod kierunkiem prof. Rafaela De La Plaza w Clinica La Luz w Madrycie oraz prof. Fu-Chan Wei w Chang Gung Memorial Hospital w Tajpei.

Certyfikaty

Choroby

 • operacja plastyczna nosa
 • powiększanie piersi
 • lifting
 • korekcja powiek
 • operacja plastyczna uszu
 • operacja plastyczna brzucha
 • usuwanie zmarszczek
 • operacja plastyczna piersi
 • Podnoszenie piersi
 • Ginekomastia
więcej