Jestem zmeczona moje zycie kazdego dnia wyglada tak samo ogarnac dzieci posprzatac ugotowac mam niby

3 odpowiedzi
Jestem zmeczona moje zycie kazdego dnia wyglada tak samo ogarnac dzieci posprzatac ugotowac mam niby meza ale on caly dzien w pracy a jak wraca to siedzi przy laptopie a ja sama nie mam znajomych i nawet nie mam skim porozmawiac ciezko mi jest z tym wszystkim i nie wiem jak sobie radzic moze otrzymam jakas wskazowke jak sie podbudowac .
Dzień dobry,
Z tego, co Pani pisze to trudności z jakimi się Pani mierzy są poważne. Mogą one wymagać więcej niż wskazówki jak się podbudować. Z pewnością warto by było, gdyby zastanowiła się Pani nad wizytą u psychologa lub psychoterapeuty. Może być warto poszukać co jest dla Pani ważne w życiu lub w jaki sposób chce Pani być sobą i człowiekiem, a w drugiej kolejności matką lub żoną. A potem: jak się do tego zbliżać. Warto też pochylić się nad tematem znajomych i relacji z innymi ludźmi i tego jak je nawiązywać i podtrzymywać pełniąc jednocześnie rolę matki. Przy tym wszystkim mam wrażenie, że może Pani potrzebować wyrazić trudne emocje, z którymi się Pani w tej chwili zmaga, w czym pomocny byłby psycholog.

Pozdrawiam,
Andrzej Głodek

Dzień dobry,
z Pani opisu można wywnioskować,że jest Pani w fazie stagnacji- każdy Pani dzień wygląda tak samo i jest wypełniony obowiązkami domowymi. Brakuje Pani wsparcia i bliskości z mężem, czuje się Pani pozostawiona sama sobie. Nie ma Pani także innych bliskich osób,czy też choćby znajomych. Myślę,że z jednej strony potrzebuje Pani wzmocnienia czy też odświeżenia relacji z mężem, z drugiej warto,aby poszukała Pani grupy, czy osoby, z którą będzie Pani mogła odreagować codzienne stresy,czy po prostu porozmawiać. Zaleciłabym spotkanie z psychologiem, który udzieli Pani wsparcia, dotrze do niezaspokojonych Pani potrzeb, wspólnie z Pania ustali jakie dalsze działania może Pani podjąć,aby poczuła Pani większą satysfakcję z życia. Warto o siebie zawalczyć!
Życzę wszystkiego dobrego!
pozdrawiam,
Natalia Szymańska
Dzień dobry, faktycznie codzienność złożona z pracy w domu i opieki nad dziećmi może frustrować. Nie każda osoba czerpie zadowolenie z powtarzanych co dzień czynności i nie ma w tym nic złego. Kontakt z dziećmi może być cudowny ale dorosły człowiek potrzebuje kontaktu także z dorosłymi ludźmi. Tak, jak dziecko mimo miłości do rodziców potrzebuje też kontaktów z rówieśnikami. Skoro mąż znika w laptopie po powrocie do domu, może Pani czuć się osamotniona jako partnerka i rodzic. Nie napisała Pani gdzie mieszka ale mam nadzieję, że istnieją jakieś możliwości nawiązania znajomości z innymi ludźmi, może z rodzicami innych dzieci, których spotyka Pani w szkole czy przedszkolu swoich pociech? Może wpadnie Pani na inny pomysł, może jakieś hobby? Można spróbować odnowić stare znajomości, na które wcześniej zabrakło czasu. Po dłuższym czasie "siedzenia" w domu może ogarnąć zniechęcenie i obawy, że nowym ludziom niewiele ma się do zaoferowania. Gdyby tak Pani myślała, proszę zacząć od wizyty u psychoterapeuty aby poczuć się pewniej. Proszę pamiętać, że wiele kobiet ma w swoim życiu taki czas, kiedy są tylko dla dzieci.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, Emilia Szymanowicz