Jestem zainteresowanym dieta ketogeniczna, probowalem samodzielnie stosowac paleo przez 2 tygodnie,

2 odpowiedzi
Jestem zainteresowanym dieta ketogeniczna, probowalem samodzielnie stosowac paleo przez 2 tygodnie, ale to dwie inne diety, i organizm nie wchodzac w stanie ketozie, czul sie bardzo zmeczony. Czy pan ja zaleca czy odradza, jaczalem przygode z odchudzaniem, i do zrzucenia mam jeszcze okolo 8-10 kg
Dzień dobry,

Dieta ketogeniczna czy dieta paleo należą do alternatywnych systemów żywieniowych. Warto korzystając z takich metod zastanowić się czy planuje Pan je wyłącznie zastosować w celu redukcji zapasowej tkanki tłuszczowej, a następnie wrócić do tradycyjnego sposobu żywienia, czy jednak chce Pan w taki sposób funkcjonować przez wiele lat.

Osobiście pracuję ze zdecydowaną większością swoich pacjentów w oparciu o racjonalny sposób odżywiania połączony z regularnie uprawianą aktywnością fizyczną, która między innymi nasila deficyt energetyczny, ułatwiający sukcesywne zmniejszanie się zawartości procentowej tkanki tłuszczowej w organizmie. Co więcej, na ogół racjonalne żywienie nie zakłada drastycznej eliminacji energii, ani konkretnych składników pokarmowych, co pozwala wyeliminować liczne objawy jak chociażby właśnie wspomniane przez Pana uczucie zmęczenia, które zazwyczaj towarzyszą właśnie alternatywnym modelom żywieniowym.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
mateuszdurbas.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wszelkie modyfikacje żywieniowe należy wziąć pod uwagę oceniając stan odżywienia organizmu. Przy diecie ketogenicznej musi być dobry stan wątroby, nerek, a sama dieta powinna być dobrze zbilansowana plus ewentualnie włączona suplementacja. Aby nie pojawił się efekt jojo proszę zadbać również o systematyczną aktywność fizyczną i nie odchudzać się, a zadbać o dobrą zmianę nawyków żywieniowych.