Jestem ofiarą przemocy domowej byłem bity i ponizany wiele lat teraz mam silne leki gdy wyjdę z domu

16 odpowiedzi
Jestem ofiarą przemocy domowej byłem bity i ponizany wiele lat teraz mam silne leki gdy wyjdę z domu co się zdarzało nie często teraz zaczynam wychodzić ale mój problem to silne lęki gdy wejdę do sklepu czuje się słaby jak bym miał zaraz zemdlec denerwuje się tracę pamięć i koncentrację dłonie się robia mokre brzuch zaczyna boleć co z takim czymś robić czy psychoterapia pomoże? Mam też realizację i zaburzenia seksualne. Znęcała sie nade mną matka i ojciec. Proszę o pomoc.
Witam, przeczytałam, że w przeszłości był Pan bity i poniżany, co ma bezpośrednie przełożenie na obecne funkcjonowanie objawiające się lękami w różnych sytuacjach społecznych oraz dolegliwościami somatycznymi. To co może dać Panu psychoterapia to przede wszystkim wsparcie, aby nie czuł się sam z tymi problemami. Psychoterapia może także być pomocna w uwolnieniu się od bolesnych przeżyć, pozwala lepiej poznać siebie i daje możliwość nabycia umiejętności radzenia sobie z nieprzyjemnymi stanami lękowymi oraz sygnałami z ciała.
Pozdrawiam
Ewa Janasz

Szanowny Panie,
paradoksalnie, dostrzegam w Pańskiej historii ogromny potencjał! Mianowicie, Pana zaawansowana wiedza na swój temat (umiejętność zdefiniowania oraz nazwania objawów i zachowań) oraz fakt, że jest Pan zdecydowany na przyjęcie pomocy, to bardzo solidny fundament do rozpoczęcia terapii. Gorąco zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty! Proszę pamiętać, że terapia to długotrwały proces, który często na początku wydaje się dużym wyzwaniem. Jestem przekonana, że warto podjąć próbę! Zawsze warto walczyć o siebie, o swoje dobre samopoczucie i właściwe funkcjonowanie.
Życzę Panu wytrwałości i determinacji!
Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Bienert
Dzień dobry. Pisze Pan o traumach, których Pan doświadczył w swoim życiu. W procesie psychoterapeutycznym będzie Pan mógł w bezpieczny dla siebie sposób "przepracować" te doświadczenia. Warto podjąć terapię w nurcie psychodynamicznym. Pozdrawiam.
Witam. Z tego co Pan opisuje psychoterapia długoterminowa jest dla Pana jak najbardziej wskazana. Być może na początku w połączeniu z farmakoterapią. Zachęcam też do zastanowienia się na psychoterapią grupową na początek przed podjęciem psychoterapii indywidualnej. W razie pytań proszę pisać. Pozdrawiam
Oczywiście, jak najbardziej wskazana jest psychoterapia.
Będzie miał Pan możliwość wypracowania sposobów radzenia sobie kryzysowej sytuacji.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam
Psychoterapia jest wskazana w tym przypadku. Proszę poszukać psychoterapeuty (nie psychologa), który pracuje w nurcie psychodynamicznym. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Dobry wieczór. Tak, psychoterapeuta pomoże Panu. Pozdrawiam
tak, psychoterapia może pomóc. Proszę się zapisać na konsultację.
Tak psychoterapia powinna pomóc, proszę się rozejrzeć za terapią długoterminową, długi kontakt z wrażliwym terapeutą pomoże uporać się z tą trudną przeszłością. Pozdrawiam
Proponuję Pau pracę z traumą przy wykorzystaniu elementów Somatic Experiencing - metody uwalniania traumy opracowanej przez dr Petera Levine'a. Przynosi zaskakujące rezultaty już w pierwszych sesjach. Opisane przez Pana doznania somatyczne utrudniają Panu normalne funckjonowanie i wzmacniają stany lękowe. Przed podjęciem decyzji o regularnych spotkaniach zapraszam na konsultacje on-line lub do jendego z gabinetów: w Krakowie lub Warszawie.
Zapraszam na konsultację do mojego Ośrodka. Andrzej Augustynek
Wizyta u psychiatry i leki mogą okazać się konieczne i bardzo pomocne. Zalecam jednak podjęcie psychoterapii i uwolnienie się z tak trudnej historii dzieciństwa.
Pozdrawiam Pana
Białkowska
Jeśli przemoc ma miejsce obecnie, proszę udać się do ośrodka pomagającego ofiarom przemocy np. Ośrodek Niebieskiej Linii. Natomiast, jeśli przemoc należy do przeszłości, a dokuczliwe są objawy lękowe może pomóc psychoterapia. Polecam psychoterapię dla osób z traumami dziecięcymi lub syndromem DDD ( Terapia Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych). Pozdrawiam.
Dzień dobry, To ważne, że szuka Pan pomocy dla siebie. Zapraszam Pana na konsultację. Pozdrawiam Agata Czaja-Michaud, psycholog, certyfikowany specjalista przeciwdziałania przemocy domowej, ajkczaja&gmail.com
Witam serdecznie,

Widze ze przez bardzo wiele pan przeszedl przez co sa ciagle obecne fizjologiczne i emocjalne reakcje. Zaglebienie sie w przemoc domowa jest bardzo ciezkim i emocjonalnym doswiadczenie, dlatego radzilbym nastepujace rzeczy.
Po pierwsze znalezc terapeute ktore specjalizuje sie w traumach (terapia poznawczno behawioralna, counselling, terapia humanistyczna- te nurty by byly najlepsze). Po drugie, rozpoczac wspolprace z terapeuta tylko i wylacznie wtedy kiedy bedzie odczuwalny komfort przy tej osobie. Bardzo istotne jest by czuc sie komfortowo ze swoim terapeuta, ma to duzy wplyw na to jak bardzo bedzie sie mozna zaglebic w te wydarzenia.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak
Jak najbardziej psychoterapia jest pomocna w tego typu trudnościach. W zależności od Pana możliwości nie tylko finansowych warto rozeznać się czy w Pana okolicy prowadzone są terapie bezpłatne na NFZ indywidualne lub grupowe ( tu z kolei potrzebne zazwyczaj jest skierowanie od psychiatry) Pozostaje też możliwość wsparcia w gabinetach prywatnych stacjonarnie lub on line. Najważniejsze , aby czuł się Pan komfortowo w kontakcie z wybranym psychoterapeutą.
Życzę Panu dalszego utrzymania w sobie wytrwałości do poszukiwania zmiany!