Grażyna Białkowska

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Psycholog

29 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
11 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Pracuję eklektycznie w nurcie psychologii humanistycznej. Ukończyłam z wyróżnieniem Szkołę… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
29 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny PSYCHOLOGICUM

  Pani psycholog jest bardzo ciepłą osobą i widać, że słucha ze zrozumieniem. Zadaje trafne pytania (dające do myślenia) i udziela cennych wskazówek. Bardzo się cieszę, że trafiłam na kogoś takiego.

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo profesjonalne podejście, wyczucie oraz umiejętność wsłuchiwania się w problemy pacjenta. Polecam!

  Grażyna Białkowska2018-07-02

  Dziękuję i pozdrawiam.
  Białkowska

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny PSYCHOLOGICUM

  Z pomocy p. Grażyny korzystam już od ponad miesiąca. Jestem zadowolona. To mój kolejny terapeuta (po terapiach udanych bądź nieudanych w ogóle). Na tym etapie życia, przy tej skali problemów i poziomie mojej świadomości - mnie pomaga, i jej sposób pracy mi odpowiada. Jest ze mną w dialogu - bez narzucania się i zbędnych rad, nieinwazyjnie. Autentycznie towarzyszy.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Po pierwszej wizycie z przekonaniem umówiłam się na kolejne. Pani Psycholog jest otwarta i cierpliwa jednocześnie uważna, nie ocenia, wskazuje i wyjaśnia schemat działania i reagowania. Po kolejnych spotkaniach będę mogła podzielić się nowymi spostrzeżeniami.

  Grażyna Białkowska2018-04-25

  Dziękuję mam nadzieję, że dalej również dobrze nam pójdzie praca.
  Pozdrawiam

 • K

  Pani psycholog w kojący sposób porządkuje w moim życiu emocjonalnym niezmierny chaos wyniesiony z domu rodzinnego. Szczerze polecam każdej umęczonej duszy.

  Grażyna Białkowska2018-04-25

  Bardzo dziękuję i przepraszam, że z tak dużym opóźnieniem odpowiadam.
  Bardzo Pani źyczę spokoju w duszy..????

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny PSYCHOLOGICUMUsługa: pierwsza konsultacja indywidualna

  miła ,serdeczna ,kompetentna Pani Doktor, uświadomiła mi błędy jakie popełniam w kontakcie z moją mamą

  Grażyna Białkowska2017-11-28

  Dziękuję Pani i pozdrawiam serdecznie.

 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani Grażyna w moim przypadku była ostatnią deską ratunku. Po kilku nieudanych próbach znalezienia odpowiedniego dla mnie terapeuty miałem sie poddać, ale intuicja dobrze mi podpowiedziała. Wizyty u Pani Grażyny to przygoda, czasami bardzo pozytywna, czasami głęboko smutna, ale zawsze prawdziwa i pomocna. Już po kilku pierwszych spotkaniach odczuwałem ulgę i zaczynałem rozumieć samego siebie. Potem było już tylko lepiej. Nie oczekujcie cudów i błyskawicznych efektów od razu, terapia wymaga czasu i cierpliwości. Jeśli się jednak na nią ktoś zdecyduje, Pani Grażyna jest najwałściwszą osobą! Dziękuję Pani Grażyno. "Gra wciąż się toczy, ale jestem tak blisko wygranej..."

  Grażyna Białkowska2017-02-01

  Wygra Pan...to kwestia świadomości, a Pan już ją ma....???? Stoję za Panem i dziękuję, i trzymam kciuki, i pozdrawiam.
  Białkowska

 • K

  Pani Grażyna jest niezwykle profesjonalnym psychologiem, a przy okazji bardzo empatyczną, ciepłą i nieoceniającą osobą. Prowadzi terapię z ogromnym wyczuciem; daje pacjentowi czas i przestrzeń na zmierzenie się ze swoimi problemami. Cenię panią Grażynę za niezwykle holistyczne podejście do terapii, zawsze potrafi ująć sprawę dosadnie i pokazać szersze uwarunkowania. Przeszłam z Panią Grażyną wiele trudnych momentów w swoim życiu i śmiało mogę powiedzieć, że dzięki spotkaniom z nią, udaje mi się przez zmiany przechodzić tak dobrze, jak tylko jest to możliwe. Pomimo, że ciągle nie zakończyłam swojej terapii, z każdej sesji wychodzę z poczuciem, że coś przepracowałam i z większym zrozumieniem siebie. Widzę obszary jakim mam się przyglądać i na co być uważna. Gorąco polecam Panią Grażynę wszystkim, którzy naprawdę chcą zmienić swoje życie.

  Grażyna Białkowska2016-11-07

  Bardzo dziękuję Pani Klaudio, najbardziej cieszy mnie to, że tak konsekwentnie i wytrwale "dokopuje się" Pani do siebie. Nie łatwo czasem jest być wolnym człowiekiem...???? Pozdrawiam gorąco. Białkowska

 • W

  Szukając w internecie kompetentnego psychoterapeuty trafiłam do Pani Grażyny. Była to jedna z lepszych decyzji jakie podjęłam w życiu. Półroczna terapia uzmysłowiła mi ogrom rzeczy, oraz ostatecznie poprawiła jakość mojego życia. Pomimo, że nie mogę już więcej przychodzić na spotkania, to w oparciu o to, co wypracowałyśmy przez całą terapię, nieustannie nad sobą pracuję. Czuję, że przejęłam kontrolę nad swoim życiem, pozbyłam się nieuzasadnionych bezsensownych lęków i przekonań i ostatecznie ułożyłam wszystko tak, jak tego chciałam. Panią Grażynę poleciłam już kilku osobom, ponieważ dla mnie sesje okazały się nieocenioną pomocą w zmianie na lepsze. Teraz żyję po prostu lepiej. Sesje u Pani Grażyny polecam z czystym sumieniem, a samą Panią Grażynę serdecznie pozdrawiam z daleka :) Weronika.

  Grażyna Białkowska2016-10-10

  Dziękuję Pani Weroniko...i życzę bardzo satysfakcjonującego życia i pobytu za granicą. Pozdrawiam gorąco.
  Białkowska

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Jestem zawiedziona wizytą, nawet nie mają Państwo pojęcia jak bardzo. Terapeutka wyjątkowo nieprofesjonalna. Ocenia, rani uczucia pacjenta, obraża (nazwała pezpodstawnie moją rodzinę patologiczną a mojego tatę terrorystą i sadystą - a miałam bardzo szczęśliwe dzieciństwo. Pytam czemu?). Postępuje schematycznie jak maszyna wg. regułek z książki. Przecież nikt nie jest taki sam i żadna z nas nie jest jednakowym przypadkiem?! Ta terapii dowiedziałam się, że nie ma dla mnie ratunku, terapia mi nie pomoże, a jeżeli to kilkuletnia u w jej gabinecie, podczas gdy inni terapeuci (i obecna do ktorej chodze mówi o 6 miesiącach - czyli standard). po terapii czułam się jak śmieć, przepłakałam tydzień w łóżku i nigdy wiecej nie wróciłam. Przestrzegam każdego... strata pieniędzy, proszę, proszę, błagam wybierzcie innego terapeutę. Terapeuta powinien byc pozytywny i rozpoznać dolegliwość, a nie poniżać psychicznie osobę z głęboką depresją.

  Grażyna Białkowska2016-10-10

  Witam Panią
  Bardzo mi przykro ze względu na Panią, że tak bardzo nie udało się nasze spotkanie. Słyszę i rozumiem, że mogło być bardzo trudne. Cieszę się, że jednak znalała Pani odpowiedniego dla siebie terapeutę i podjęła terapię. Trzymam mocno kciuki za owocną pracę i pozdrawiam.
  Białkowska

Pytania pacjentów (50)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Pracuję eklektycznie w nurcie psychologii humanistycznej.
  Ukończyłam z wyróżnieniem Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie na wydziale Psychologii Klinicznej. Następnie odbyłam czteroletnie szkolenie podyplomowe dla psychoterapeutów w Ośrodku INTRA rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
  Regularnie poszerzam moje umiejętności zawodowe, odbyłam wiele szkoleń w INTRZE oraz Polskim Towarzystwie Ericksonowskim w Łodzi.
  Od 2008 do 2013 roku prowadziłem samodzielnie Ośrodek pomocy psychoterapeutycznej AVITA na ul. Łuckiej w Warszawie. Obecnie swoją prywatną praktykę zawodową prowadzę w Gabinecie Psychologicum, Wilanów, Al. Rzeczypospolitej 23A. Swoim pacjentom zapewniam dyskrecję i dobre warunki do pracy.

  Kiedy pomagam i jak pracuję

  W mojej pracy psychoterapeutycznej stosuję:
  - konsultację psychologiczną
  - terapię indywidualną krótko- i długoterminową
  - wsparcie w sytuacjach kryzysowych
  - terapię par i małżeńską
  - konsultację i trapię rodzinną

  Spotkanie z pacjentem rozpoczynam od konsultacji psychologicznej. Trwa ona 50 minut do godziny i poświęcamy ten czas na wspólne przyjrzenie się problemowi. Czasem samo omówienie problemu i jego przeformułowanie bywa samo w sobie rozwiązaniem. Czasem jednak potrzebujemy czasu i wspólnej pracy, by dokonały się w Tobie i Twoim życiu zmiany, wówczas wspólnie podejmujemy decyzję o podjęciu psychoterapii.

  Psychoterapia może być krótko- lub długoterminowa. Za każdym jednak razem ustalamy cel terapii i warunki jej prowadzenia. Pracuję z pacjentami, którzy cierpią z powodu:

  - nieradzenia sobie ze stresem
  - lęku, uporczywego niepokoju, napadów paniki, lęku społecznego, fobii, natręctw
  - zaburzeń emocjonalnych, jak: niemożność odczuwania uczuć, labilność nastroju i drażliwość emocjonalna, obezwładniający gniew, czy stałe poczucie winy
  - zaburzeń jedzenia, jak obżeranie się, bulimia, anoreksja, otyłość
  - zaburzeń snu, jak bezsenność
  - niskiej samooceny i braku satysfakcji z życia
  - trudności z koncentracją
  - trudności z podejmowaniem decyzji
  - trudności w relacjach z ludźmi
  - trudności w związkach miłosnych
  - zaburzeń orientacji seksualnej

  Zdarza się, że doświadczasz gwałtownego i potężnego kryzysu w życiu, jak śmierć osoby bliskiej, wypadek, ciężka choroba, utrata ważnych dla Ciebie wartości lub duże zmiany życiowe, wówczas moja praca koncentruje się na pomocy w przechodzeniu przez takie momenty w życiu. Udzielam w takich wypadkach wsparcia w kryzysie i pomagam w odkrywaniu i budowaniu zasobów.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie na wydziale społecznej psychologii klinicznej - dyplom z wyróżnieniem
 • Szkoła Psychoterapii INTRA, kierunek humanistyczny, akredytowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne
 • Politechnika Warszawska, kierunek chemia fizyczna, dyplom z wyróżnieniem

Nagrody i wyróżnienia

 • Dyplom magistra z wyróżnieniem w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie

Staże

 • Staż w Centrum Psychoterapii na ul. Dolnej

Choroby

 • kryzys w związku
 • lęki
 • depresja
 • zaburzenia emocjonalne
 • zaburzenia w relacjach międzyludzkich
 • fobie
 • nerwica natręctw
 • zaburzenia odżywiania
 • anoreksja
 • bulimia
 • zaburzenia koncentracji
 • stres
 • otyłość
 • zaburzenia snu
 • niskie poczucie własnej wartości
 • zaburzenia seksualne
 • nieradzenie sobie ze złością
więcej