Jakie badania wykonać w przypadku czarnych kropek w kale?

3 odpowiedzi
Witam, mam od jakiegos czasu czarne kropki (jakby zmielone ziarenka maku) w stolcu. Stolec ma normalny kolor, ale kropki są czarne i jest ich dużo. Od pewnego czasu mam też bardzo luźne stolce. Myślałam, że to przez przedawkowanie magnezu, ale nie sumplementuje się już i nic się nie zmieniło. Kropki pojawiły się mniej więcej w tym samym czasie. Byłam też zdiagnozowana i leczona na Ureaplasma Urealyticum. Czy jest możliwość, że ta bakteria znów się pojawiła i to są objawy? Czy może to być pasożyt? Jakie badania zrobić by się dowiedzieć co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam,
Należy udać się do gastrologa i wykonać posiew stolca oraz badanie na krew utajoną w stolcu.
z poważaniem
Tomasz Łabiak

Badanie kału jest najwłaściwszym: wykazuje obecność/ brak m.in. krwi czy pasożytów. Dalsza diagnostyka to decyzja lekarza prowadzącego. Pozdrawiam
Witam serdczenie.
Niestety nie zajmuję się stolcem, zatem polecam konsultację gastrologa lub internisty.
Pozdrawiam Sobiesław Kaszowicz