lek.

Sobiesław Kaszowicz

Ginekolog

UWAGA: W przypadku braku dogodnych terminów w kalendarzu Znany Lekarz proszę się kontaktować tylko i wyłącznie z CliniCare. Specjalista położnictwa i ginekologii ceniony przez p... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Czy skąpe miesiączki powinny budzić niepokój?

  Mam krótkie miesiączki, trwające 2 dni, czy powinnam się niepokoić? Badania hormonalne w normie. Ostatnio okres trwał jeden dzień tylko, a ja się źle czuje. Mam wahania nastroju, nieduzy ból jajników.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Sobiesław Kaszowicz

  Szanowna Pani.
  Muszę wiedzieć jakie Pani wykonała badania i w którym dniu cyklu. Informacja "badania hormonalne w normie" jest zbyt ogólna, aby uczciwie i rzetelnie odpowiedzieć na Pani… Więcej

 • Pytanie o Macmiror Complex 500

  Dzień dobry! Jestem w 30 tygodniu ciąży, zaczęłam stosować Macmiror Complex 500 globulki dopochwowe i po zaaplikowaniu pierwszej globulki pojawiło się lekkie swędzenie i pieczenie, czy należy odstawić lek? Pozdrawiam i proszę o informacje.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Sobiesław Kaszowicz

  Szanowna Pani.
  Jeżeli to działanie niepożądane leku należy zmienić na inny.
  Pozdrawiam, Sobiesław Kaszowicz

Zobacz wszystkie (169) odpowiedzi

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • UWAGA: W przypadku braku dogodnych terminów w kalendarzu Znany Lekarz proszę się kontaktować tylko i wyłącznie z CliniCare.

  Specjalista położnictwa i ginekologii ceniony przez pacjentki między innymi za umiejętność nawiązania profesjonalnej, ale jednocześnie niezwykle przyjaznej i empatycznej relacji w tej trudnej dziedzinie. Pasjonat prenatalnej diagnostyki ultrasonograficznej. Certyfikowany ultrasonografista wielu towarzystw naukowych w tym Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Brytyjskiej Fundacji Medycyny Płodowej FMF. Należy do wąskiego grona ok. 300 lekarzy w Polsce, którzy pozytywnie przeszli audyt wykonanych pomiarów NT do badań genetycznych I trymestru. Dyrektor medyczny CliniCare gdzie również zajmuje się kompleksową opieką nad pacjentkami w zakresie położnictwa i ginekologii. Diagnozuje i leczy choroby piersi. Wykonuje zabiegi małoinwazyjne w zakresie ginekologii i ginekologii estetycznej, biopsje, badania drożności jajowodów.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • CMUJ

Ocena pacjentów:

55 opinii

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz w 100% godny polecenia. Wizyta przebiega w miłej atmosferze, Pan Doktor odpowiada na wszystkie pytania, uprzedza co i jak będzie robione. Serdecznie polecam.

 • Jestem w czwartej ciąży "z problemami" i po pierwszej wizycie u Pana Kaszowicza.Jeszcze nigdy nie poczułam się podczas wizyty Tak "zaopiekowana".Pełen profesjonalizm,a do tego ciepłe podejście do pacjentki.Również mąż obecny przy całej wizycie nie czuł się jak zbędny obserwator ale prawdziwy i zaangazowany tata,a to wszystko dzięki podejściu lekarza.Pacjentka nie wychodzi z gabinetu dopóki nie dostanie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.Żałuję tylko jednego...ze trafiłam do doktora Kaszowicza dopiero teraz,ale od tej pory nie wyobrażam sobie wizyt u innego lekarza

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Rzadko się spotyka takich lekarzy z powołaniem. Kompetentny, uprzejmy, odpowiada z zaangażowaniem na wszystkie pytania, tworzy bardzo przyjazną atmosferę, widać, że praca to jego pasja. Bardzo szeroka wiedza wychodząc poza ramy jego specjalizacji wzbudziła moje zaufanie. Bardzo serdecznie polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Niesamowicie ciepły lekarz, dodatkowo posiadający dużą wiedzę, nie tylko z dziedziny ginekologii. Uspokoił mnie i moje obawy. Dokładny wywiad, dokładne badanie, wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Do tej pory nie spotkałam drugiego takiego lekarza. Gorąco polecam! Pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Znakomity lekarz!! Po pierwsze ma bardzo dużą wiedzę i w sposób fachowy, a zarazem zrozumiały dla pacjenta, wszystko tłumaczy, odpowiada na wszystkie pytania, i wprowadza spokój.   Po drugie wizyty przebiegają w bardzo przyjemnej atmosferze, Pan doktor poświęca naprawdę dużo czasu pacjentowi, nigdy nie ma pośpiechu, jest delikatny, bardzo empatyczny i człowiek czuje się "zaopiekowany". Poza tym dużym plusem dla mnie jest to, że bez skrępowania, można przyjść na wizytę z kimś bliskim i nie jest to nic dziwnego.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor jest konkretny i rzeczowy, dokladnie tłumaczył przebieg badania (usg genetyczne), otrzymaliśmy mnóstwo zdjęć oraz płytę z nagraniem badania.
  Wizyta przebiegła w miłej atmosferze.
  Dodatkowym atutem jest świetnie wyposażony, nowoczesny gabinet.

  lek. Sobiesław Kaszowicz2016-12-09

  Serdecznie dziękuję za ciepłe słowa, działają bardzo motywująco. Pozdrawiam serdecznie :)

 • Witam. Pana Dr Sobiesława Kaszowicza poznałam na "usg połówkowym" prowadząc pierwszą ciążę u innego lekarza- nie do końca trafionego. Od razu wiedziałam, że jeżeli się zdecydujemy z mężem na kolejne dziecko to jedynym lekarzem jakiemu zaufamy będzie Ten, Ten i tylko Ten Doktor! Dr Kaszowicz!! Tak sie też stało. Ale do rzeczy!

  Dr Kaszowicz to profesjonalista w każdym calu. Mimo młodego wieku pełen wiedzy medycznej, zawsze kompetentny, rzeczowy a przy tym miły i przyjazny. Z góry widać, że jego praca to po prostu jego pasja! Po każdej wizycie w gabinecie czułam sie w pełni doinformowana i " zaopiekowana". Jeżeli chodzi o sam gabinet CliniCare- rewelacja! Wszystko (obsługa, wyposażenie itp)w najwyższym standardzie. Jeżeli chodzi o Dr to nie mogę mu kompletnie nic zarzucić. Fakt, Dr posługuje się językiem "fachowym", jak na prawdziwego profesjonalistę przystało ale zdecydowanie potrafi "po ludzku" dotrzeć do każdej spanikowanej pacjentki i odpowiedzieć na lawinę jej pytań. Zawsze pod tel, nawet " w nocy o północy" jest gotowy udzielić wszelkiej pomocy. Co więcej, Dr w góry zakomunikował, że przy porodzie oczywiście będzie dzieki czemu mogliśmy z mężem spokojnie czekać aż na świat przyjdzie nasza córa. Poród ekspresowy siłami natury! Jedyny zarzut jaki mogę mieć to jedynie do siebie, że pierwszej mojej ciąży nie prowadził właśnie Dr Kaszowicz.


  Niebywałe doświadczenie, ogromna wiedza, pełne zaangażowanie Doktora oraz jego gotowość aby zawsze nieść nam ciężarnym pomoc pozwoli nam przetrwać i cieszyć sie macierzyństwem. Nic tylko rodzic!! Oczywiście z Doktorem Kaszowiczem!

  P.s. Panie Doktorze, do zobaczenia wkrótce !
  Pozdrawiam serdecznie,
  Kasia Biesiada

  lek. Sobiesław Kaszowicz2016-12-09

  Serdecznie dziękuję za życzliwą opinię oraz za zaufanie. Pozdrawiam serdecznie :)

 • Wspaniały czlowiek, świetny lekarz, ciepły, serdeczny, z poczuciem humoru, zwyczajnie ludzki. Kiedy po 6 latach straciłam wszelką nadzieję że zostanę mamą spotkałam na swojej drodze Pana Kaszowicza :) Od 18 miesięcy jestem mamą! Otoczył wspaniałą opieką moją ciążę i poród. Do tej pory mogę zawsze na niego liczyć. Służył mi nawet pomocą i dobrą radą w zwyczajnych i tych poważniejszych rozterkach macierzyństwa :) Takiego lekarza CZŁOWIEKA jak doktor Kaszowicza ze świecą można szukać i się nie znajdzie :)

 • Witam,
  przed zdecydowaniem się na wizytę, przeczytaliśmy wiele pozytywnych opinii odnośnie merytoryki i fachowej wiedzy lekarza, jednak to, na co my chcemy zwrócić uwagę przyszłym rodzicom, to bardzo duża empatia lekarza oraz pomoc psychologiczna w trakcie rozmowy o naszych wątpliwościach co do urodzenia dziecka, a co za tym idzie, bardzo kiepskim stanem psychicznym w którym się znajdowaliśmy. Lekarz bardzo nam pomógł,wyjaśniając wiele nurtujących nas kwestii, nie oceniając przy tym naszych wstępnych decyzji/poglądów. Z pewnością zdecydujemy się na prowadzenie ciąży u tego lekarza, gdyż nie wyobrażamy sobie bardziej kompetentnej i odpowiedniej do tego osoby.

  lek. Sobiesław Kaszowicz2016-12-09

  Bardzo dziękuję za tą opinię. Pozdrawiam Państwa serdecznie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta w gabinecie doktora Kaszowicza spełniła moje oczekiwania. Pan doktor szczegółowo odpowiadał na moje pytania. Jestem bardzo zadowolona z wizyty i polecam doktora. Kasia

  lek. Sobiesław Kaszowicz2016-12-09

  Bardzo Pani dziękuję i pozdrawiam :)