lek.

Sobiesław Kaszowicz

Ginekolog

49 opinii +dodaj

Umów wizytę 1151 odwiedzin w ciągu 30 dni

UWAGA: W przypadku braku dogodnych terminów w kalendarzu Znany Lekarz proszę się kontaktować tylko i wyłącznie z CliniCare. Dyrektor medyczny CliniCare. Ginekolog-położnik cenio... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Pytania pacjentów (90)

 • Ciąża pozamaciczna

  Witam serdecznie. Mam w wypisie szpitala wpisane rozpoznanie podejrzenie ciąży pozamacicznej. Zostałam wypisana ze szpitala z zaleceniami dalszego leczenia u swojego lekarza, tzn. wykonanie usg i kontrola beta hcg do trzech zerowych wyników. Na kontrolnym USG w dniu wypisu okazało się, że jajko zatrzymało… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Sobiesław Kaszowicz

  Szanowna Pani.
  Jeżeli pojawił się nowy objaw lub nasila się dotychczasowy trzeba zgłosić się na kontrolę do placówki, która Panią prowadzi.
  Pozdrawiam, Sobiesław Kaszowicz

 • Co może oznaczać w rzucie przydatków prawych hypoegochenna przestrzeń 60x27 zrosty lub wodniak jajow

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Sobiesław Kaszowicz

  Szanowna Pani.
  Niestety taką zmianę musiałbym zobaczyć osobiście, aby odpowiedzieć na to pytanie.
  Pozdrawiam, Sobiesław Kaszowicz

Zobacz wszystkie (90) odpowiedzi

Informacje o lekarzu

O mnie

UWAGA: W przypadku braku dogodnych terminów w kalendarzu Znany Lekarz proszę się kontaktować tylko i wyłącznie z CliniCare.

Dyrektor medyczny CliniCare. Ginekolog-położnik ceniony przez pacjentki między innymi za umiejętność nawiązania profesjonalnej, ale jednocześnie niezwykle przyjaznej i empatycznej relacji w tej trudnej dziedzinie. Pasjonat prenatalnej diagnostyki ultrasonograficznej. Certyfikowany ultrasonografista wielu towarzystw naukowych w tym Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Brytyjskiej Fundacji Medycyny Płodowej FMF. Należy do wąskiego grona ok. 300 lekarzy w Polsce, którzy pozytywnie przeszli audyt wykonanych pomiarów NT do badań genetycznych I trymestru. W CliniCare zajmuje się kompleksową opieką nad pacjentkami w zakresie położnictwa i ginekologii. Diagnozuje i leczy choroby piersi. Wykonuje zabiegi małoinwazyjne w zakresie ginekologii i ginekologii estetycznej, biopsje, badania drożności jajowodów.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Ginekologia onkologiczna
 • Radiologia i diagnostyka obrazowa

Ukończone szkoły

 • CMUJ

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Witam. Pana Dr Sobiesława Kaszowicza poznałam na "usg połówkowym" prowadząc pierwszą ciążę u innego lekarza- nie do końca trafionego. Od razu wiedziałam, że jeżeli się zdecydujemy z mężem na kolejne dziecko to jedynym lekarzem jakiemu zaufamy będzie Ten, Ten i tylko Ten Doktor! Dr Kaszowicz!! Tak sie też stało. Ale do rzeczy! Dr Kaszowicz to profesjonalista w każdym calu. Mimo młodego wieku pełen wiedzy medycznej, zawsze kompetentny, rzeczowy a przy tym miły i przyjazny. Z góry widać, że jego praca to po prostu jego pasja! Po każdej wizycie w gabinecie czułam sie w pełni doinformowana i " zaopiekowana". Jeżeli chodzi o sam gabinet CliniCare- rewelacja! Wszystko (obsługa, wyposażenie itp)w najwyższym standardzie. Jeżeli chodzi o Dr to nie mogę mu kompletnie nic zarzucić. Fakt, Dr posługuje się językiem "fachowym", jak na prawdziwego profesjonalistę przystało ale zdecydowanie potrafi "po ludzku" dotrzeć do każdej spanikowanej pacjentki i odpowiedzieć na lawinę jej pytań. Zawsze pod tel, nawet " w nocy o północy" jest gotowy udzielić wszelkiej pomocy. Co więcej, Dr w góry zakomunikował, że przy porodzie oczywiście będzie dzieki czemu mogliśmy z mężem spokojnie czekać aż na świat przyjdzie nasza córa. Poród ekspresowy siłami natury! Jedyny zarzut jaki mogę mieć to jedynie do siebie, że pierwszej mojej ciąży nie prowadził właśnie Dr Kaszowicz. Niebywałe doświadczenie, ogromna wiedza, pełne zaangażowanie Doktora oraz jego gotowość aby zawsze nieść nam ciężarnym pomoc pozwoli nam przetrwać i cieszyć sie macierzyństwem. Nic tylko rodzic!! Oczywiście z Doktorem Kaszowiczem! P.s. Panie Doktorze, do zobaczenia wkrótce ! Pozdrawiam serdecznie, Kasia Biesiada

 • bardzo dobry

  Wspaniały czlowiek, świetny lekarz, ciepły, serdeczny, z poczuciem humoru, zwyczajnie ludzki. Kiedy po 6 latach straciłam wszelką nadzieję że zostanę mamą spotkałam na swojej drodze Pana Kaszowicza :) Od 18 miesięcy jestem mamą! Otoczył wspaniałą opieką moją ciążę i poród. Do tej pory mogę zawsze na niego liczyć. Służył mi nawet pomocą i dobrą radą w zwyczajnych i tych poważniejszych rozterkach macierzyństwa :) Takiego lekarza CZŁOWIEKA jak doktor Kaszowicza ze świecą można szukać i się nie znajdzie :)

 • bardzo dobry

  Witam, przed zdecydowaniem się na wizytę, przeczytaliśmy wiele pozytywnych opinii odnośnie merytoryki i fachowej wiedzy lekarza, jednak to, na co my chcemy zwrócić uwagę przyszłym rodzicom, to bardzo duża empatia lekarza oraz pomoc psychologiczna w trakcie rozmowy o naszych wątpliwościach co do urodzenia dziecka, a co za tym idzie, bardzo kiepskim stanem psychicznym w którym się znajdowaliśmy. Lekarz bardzo nam pomógł,wyjaśniając wiele nurtujących nas kwestii, nie oceniając przy tym naszych wstępnych decyzji/poglądów. Z pewnością zdecydujemy się na prowadzenie ciąży u tego lekarza, gdyż nie wyobrażamy sobie bardziej kompetentnej i odpowiedniej do tego osoby.

 • bardzo dobry

  Wizyta w gabinecie doktora Kaszowicza spełniła moje oczekiwania. Pan doktor szczegółowo odpowiadał na moje pytania. Jestem bardzo zadowolona z wizyty i polecam doktora. Kasia

 • dobry

  Bardzo kompetentny, udzielał odpowiedzi na wszystkie pytania, chociaż raczej w języku fachowym. Nie zbywa pacjenta jak dużo innych lekarzy oraz traktuje problem poważnie.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Sobiesław Kaszowicz ( 7 marca 2016)

  Witam Panią. Bardzo dziękuję za cenną uwagę odnośnie komunikacji. Na przyszłość zwrócę uwagę, aby przekazywać informacje w sposób bardziej przejrzysty dla Pań. Pozdrawiam serdecznie SK.

 • bardzo dobry

  Pan doktor Sobiesław to przede wszystkim lekarz z powołania. Niepodważalnym faktem jest to, że jest to lekarz, a jednocześnie człowiek z pasją - pasją pomagania tym, którzy go potrzebują. Swoją pracę traktuje bardzo profesjonalnie i nie pozwala sobie na żadne niedopatrzenia. Dokładny, skrupulatny, szczery. Przyjazny pacjentom i bardzo wyrozumiały. Już po pierwszej wizycie zdobył nasze zaufanie, a na każdej kolejnej utwierdzał nas tylko w tym, że wybór Pana Sobiesława jako ginekologa prowadzącego naszą ciążę był bardzo trafny. Jeśli kiedykolwiek wyobrażałem sobie jak będą wyglądały wizyty ciążowe u ginekologa zanim do nich doszło, to właśnie w takich warunkach jakie zapewnia gabinet Pana doktora. Nie zwątpiliśmy w jego wiedzę i doświadczenie ani przez chwilę. Pan doktor nigdy nie dał nam odczuć, że na wizycie musimy się gdzieś spieszyć. Odpowiadał wyczerpująco na każde zadane pytanie. Aż do dnia "szczęśliwego rozwiązania" był dla nas wsparciem za co serdecznie mu dziękujemy. Pozdrawiamy serdecznie - Agnieszka, Adam i malutki Michałek :)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Sobiesław Kaszowicz ( 7 marca 2016)

  Bardzo dziękuję za ciepłe słowa i życzę dużo radości z Michałka :)

 • bardzo dobry

  Bardzo fajny człowiek! Bardzo dobry lekarz! Zawsze pod telefonem (nawet na głupie pytania wyczerpująco odpowiada;). Piękny szew po CC:) I nawet Ninka misia dostała jak wychodziłyśmy ze szpitala:)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Sobiesław Kaszowicz ( 7 marca 2016)

  Serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)

 • bardzo dobry

  Pan dr Kaszowicz to bardzo pozytywna osoba, bardzo kompetentny i konkretny. Przy tym bardzo wyrozumiały, wszystko bardzo dokładnie tłumaczy, bez pośpiechu i przede wszystkim słucha uważnie tego co pacjent ma do powiedzenia. Wydaje mi się, ze już nie zmienię lekarza :) Polecam z czystym sumieniem.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Sobiesław Kaszowicz ( 7 marca 2016)

  Dziękuję za życzliwą opinię, pozdrawiam serdecznie SK.

 • bardzo dobry

  Pana doktora spotkałam pierwszy raz podczas biopsji tarczycy. Wykonał ją bardzo profesjonalnie. Praktycznie oprócz momentu wbicia igły nie odczuwałam bólu (wcześniej biopsję wykonywał mi inny lekarz i wiem jak bolesne może być to pobieranie). Kiedy zaszłam w ciążę Pan doktor Kaszowicz nie był moim pierwszym wyborem, głównie dlatego, że wstydziłam się Go. Okazało się to zupełnie bezzasadne. Jest w każdym calu profesjonalnym, naprawdę znającym się na rzeczy lekarzem. Już na pierwszej wizycie wywarł na mnie pozytywne wrażenie i i nie krępowałam się zadać głupich pytań (takich, które dla niektórych są pewnie oczywiste i przez to wiele kobiet niestety rezygnuje z ich zadania). Ponadto, co dla mnie było kluczowe w pozytywnej ocenie pracy Pana doktora, jest On dostępny (tel., sms, mail) dla pacjenta 24h na dobę, niezależnie od dnia tygodnia, świat itp. Jeśli z jakichś przyczyn nie mógł odebrać telefonu, to ZAWSZE oddzwaniał. Pan doktor prowadził moją ciążę do końca, za co jestem Mu bardzo wdzięczna. Przy kolejnej również zgłoszę się do Niego. Jeśli chodzi o cennik, to powiedziałabym, że jest przystępny zważywszy na zaangażowanie lekarza.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Sobiesław Kaszowicz ( 7 marca 2016)

  Serdecznie dziękuję za ciepłe słowa. Jednocześnie zapewniam i Panią i każdą inną Pacjentkę, że nie ma "głupich pytań". Każdy z nas bez wyjątku, ma prawo nie być zorientowanym w dziedzinie, którą się profesjonalnie nie zajmuje. Każde pytanie jest dobre, i na każde powinny Panie uzyskać rzeczową odpowiedź. Pozdrawiam SK.

 • bardzo dobry

  Doktor Kaszowicz to bardzo rzetelny lekarz, ale przede wszystkim bardzo miły i empatyczny człowiek. W trakcie wizyty nie czułam, że mój czas jest ograniczony. Doktor Kaszowicz cierpliwie wszystko mi wyjaśnił, w każdej chwili mogę się do niego zwrócić z pytaniem, jeżeli będę mieć jakieś wątpliwości co do mojego stanu zdrowia. Myślę, że spokojnie mogę go polecać moim znajomym i na pewno będę w przyszłości chciała, żeby doktor prowadził moje ciąże. Po prostu lekarz IDEALNY :)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Sobiesław Kaszowicz ( 7 marca 2016)

  Dziękuje Pani bardzo i życzę dużo zdrowia, abyśmy spotykali się wyłącznie profilaktycznie :)

Najbliższe terminy:

kolejne dni