Jaką stosować diete przy wadze ponad100kg prosze o szybką odpowiedz

16 odpowiedzi
Jaką stosować diete przy wadze ponad 100kg?
Dzień dobry,
Na początek należy wykonać badania krwi aby określić czy np. poziom glukozy, cholesterolu, kwasu moczowego jest na odpowiednim poziomie, czy należy wspomóc leczenie dietą. Koniecznie należy udać się do wykwalifikowanego dietetyka aby wykonać analizę składu ciała, dietetyk przeprowadzi wywiad w wyniku którego ustalicie Państwo wspólny plan żywieniowy dostosowany do aktualnego stanu zdrowia, płci, wieku, aktywności fizycznej oraz rytmu dnia.
Pozdrawiam
mgr Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk Kliniczny
'Mądre żywienie"

Dzień dobry,
dietę dopieram indywidualnie biorąc pod uwagę min płeć, wiek i choroby. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Informacja którą otrzymałam nie pozwala na pełną analizę i udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. To jaką dietę należy zastosować zależy nie tylko od masy ciała, ale także od wzrostu, stanu zdrowia oraz kilku innych czynników. Myślę, że ważnym jest też efekt jaki chcemy uzyskać zmianą sposobu żywienia.
Pozdrawiam
Tylko indywidualną dostosowaną do aktywności, stanu zdrowia i preferencji żywieniowych. Nie ma diety idealnej są tylko diety idealnie indywidualne.
Dieta powinna zostać dobrana indywidualnie po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu medyczno-żywieniowego oraz pomiarów (analiza składu ciala) :) dobrze wcześniej zrobić też badania
Dzień dobry, niestety podanie tylko masy ciała nie pomoże w określeniu optymalnej diety. Nie każda osoba o tej wadze będzie potrzebowała tyle samo kalorii, ponieważ pod uwagę należy wziąć jeszcze płeć, wiek, wzrost, warto też do ułożenia diety dodać wyniki choćby podstawowych badań krwi. Tym niemniej zmiana diety na zawierającą mniej słodyczy, alkoholu, słodkich napojów, przetworzonych produktów (typu gotowe dania, fast food, słodkie produkty mleczne, kiełbasy i wędliny), a bogatszą w świeże owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, makaron pełnoziarnisty, ryż brązowy) - powinna poskutkować na początek kilkoma kilogramami w dół.
Dzień dobry.
Sama masa ciała to za mało, żeby cokolwiek powiedzieć. Ważny jest wzrost, płeć, skład ciała (ile tkanki mięśniowej, ile tkanki tłuszczowej). Ważne również, aby oprzeć dietę o wyniki badań- krzywą cukrową z pomiarem insuliny, lipidogram, morfologię, ewentualnie badania hormonalne.
Dietetyk powinien dostosować produkty w diecie do preferencji smakowych pacjenta.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 90 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
jeśli chodzi o wartość energetyczną diety, to przede wszystkim niezbyt niską, absolutnie nie 1000kcal-1200kcal. W Internecie można znaleźć kalkulatory podstawowej przemiany materii i na tej podstawie oszacować wartość energetyczną diety dla Pani/Pana, ale to i tak za mało informacji, by odpowiedzieć na pytanie jaką dietę powininna Pani/powienien Pan stosować. Na pewno warto skonsultować to z dietetykiem, który przed zaplanowaniem zbilansowanej diety, przeprowadzi wywiad zdrowotno-żywieniowy.
Pozdrawiam
Ewa Bieniak
Witam,
Przy wadze tego rzędu warto zacząć od badań aby przede wszystkim sobie dietą nie zaszkodzić. Szybkie efekty można często osiągnąć poprzez dietę o ograniczonej podaży węglowodanów jednak ze względów zdrowtnych nie będzie ona korzystna u każdego. Polecam skonsultować się z dietetykiem gdyż należało by tu obrać strategię raczej długoterminową i przemyślaną tak by nie uzsykać efektu jo-jo
Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu,
Barbara Dąbek
Trzeba zacząć od przyczyny tej masy ciała czyli zrobić odpowiednią diagnostykę. Zazwyczaj zalecam morfologię, badanie ogólne oczu, poziom wit D, homocysteina, glukoza i insulina na czczo, lipidogram i próby wątrobowe. Na podstawie wyników dietetyk powinien dobrać odpowiednią dietę, która skutecznie zadziała. Pozdrawiam
Pytanie jest bardzo ogólnikowe. Natomiast najlepsza odpowiedź jaka przychodzi mi do głowy - racjonalną. Żadne diety poniżej 1500 kcal na pewno nie sprawdzą się w tym przypadku. Wszystko oczywiście będzie zależne od wzrostu, wieku, płci, istniejących chorób i dolegliwości. Radziłabym zastosować dietę Indywidualnie dobraną do preferencji żywieniowych, sprawdzenie wyników badań (poziomu glukozy, lipidogramu, żelaza, ogólnej morfologi) , warto byłoby odnaleźć dietetyka na swoim terenie i wykonać profesjonalną analizę składu ciała, najlepiej na analizatorach medycznych, natomiast można zastosować się do ogólnych zasad zawartych w piramidzie zdrowego żywienia i dopasowanych do niej zaleceniach żywieniowych: 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasowych i nie dużych objętościach, eliminacja słodyczy, alkoholu, zwiększenie ilości spożycia warzyw, zamiana produktów pszennych jasnych na pełnoziarniste, zwiększenie ilości wypijanej wody, ograniczenie dosalania, częściej sięganie po jasne rodzaje mięs niż czerwone, zamienianie ich także strączkami, rybami, jajami, posiłki raczej gotowane, pieczone, duszone, parowane lub smażone bez- tłuszczowo niż tłuszczowo, zwiększenie aktywności fizycznej, można zacząć nawet od prostych rzeczy jak wykonywanie 10 tysięcy kroków dziennie, to nie muszą być forsowne ćiwczenia.
Na pewno proszę nie dać sobie wcisnąć diety 1200 kcal czy temu podobnych cudów. Niezaleznie od tego, z kim i czy w ogole zdecyduje sie Pani/Pan współpracować, proszę pamiętać o tym, że dieta to nie tylko odchudzanie - konieczna jest nauka nowego stylu życia, a to nie uda się jeśli doeta nie będzie dla Pani/Pana przyjemną odmianą.
Dzień dobry. Jest wiele czynników, które wpływają na ustalenie odpowiednich dla organizmu zaleceń żywieniowych. Proszę skontaktować się z dietetykiem, najlepiej klinicznym z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, który zapewne pomoże w zakresie dietoterapii oraz zleci odpowiednie badanialabolatoryjne. Pozdrawiam serdecznie. Anna Sochacka.
Dzień dobry,
Wdrożenie odpowiedniego modelu żywienia jest zależne od aktualnego stanu zdrowia oraz prawidłowości lub nie masy ciała - z podanej informacji można jedynie przypuszczać iż masa ciała jest nieprawidłowa i występuje nadwaga lub otyłość - w takim przypadku dieta powinna uwzględniać również normalizację masy ciała.

pozdrawiam serdecznie
Kamila Seifert-Jędrzejczak
Dzień dobry, niestety posiadam zbyt mało informacji na Pani/Pana temat. Aby określić zapotrzebowanie kaloryczne przy redukcji niezbędne są m.in informacje takie jak: płeć, wiek, masa ciała, wzrost i poziom aktywności fizycznej. pozdrawiam, Natalia Bator.
Na początek proponuję redukcyjną.Moi pacjenci chudną już wciągu dwóch tygodni 3kg a jedzą to co lubią i proponują natomiast w odpowiednich ilościach. Zapraszam na konsultację i współpracę online.