Jak zachować suchy kaszel?

2 odpowiedzi
Witam syn ma kaszel suchy takie pochłaniania byłam w przychodni w czwartek pani doktor zasugerował ze t o udawanie na tle nerwowym może jak mi przeszkadza to mam sobie kupić zatyczki do uszu i nie reagować bo dziecko oskrzelowa czyste ze przychodzimy z takimi blahostkami do niej albo niech sobie kreta weźmie -byłam w szoku . Wiec dalej pytam co na ten kaszel w końcu zapisała alert eks i zapytała jakie mam antybiotyki wiedz powiedziała dać domostwa - dziecko dalej ma schyłku kaszel i nic więcej ale większy jest ten kaszel co robić
Dzień Dobry,
Bardzo trudno jest ocenić przyczynę kaszlu nie znając dokładnie historii chorobowej dziecka, nie słysząc tego kaszlu ani nie osłuchując dziecka. Przyczyn suchego kaszlu może być wiele- może być to kaszel poinfekcyjny, może być to kaszel związany z astmą, wreszcie jego tło może być związane z jakąś infekcją, np. bakterią Mycoplazma. Żeby to ustalić należy zbadać dziecko oraz w zależności od tego badania i zebranego wywiadu zlecić ewentualnie jakieś dodatkowe badania i dopiero po otrzymaniu wyniku wdrożyć leczenie. Nie ma super środka " na kaszel"- powinno się go leczyć przyczynowo. Jeżeli chodzi o przepisany lek to chyba jest to Alertec- jeśli tak to jest to lek przeciwalergiczny, jako taki natomiast nie hamuje kaszlu. Jeśli kaszel ma podłoże alergiczne to może go złagodzi, jeśli inne to nie da efektu.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak

Należy zdiagnozować dziecko pediatrycznie i alergologicznie a w przypadku braku tych przyczyn zapraszam na diagnostykę gastrologiczną. Istnieją również przyczyny kaszlu z powodu chorób przewodu pokarmowego. Dopiero po wykluczeniu wszystkich możliwych przyczyn kaszlu można uznać tło psychogenne za prawdopodobne.