lek.

Anna Ratajczak

Pediatra

Umów wizytę 265 odwiedzin w ciągu 30 dni

Ukończyłam wydział lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej (aktualnie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego). Doświadczenie zawodowe zdobywałam od 2006 roku w Klinice Pediatrii, Hemat... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Pytania pacjentów (16)

 • Jak odczytać prawidłowe wyniki spirometrii?

  Witam,Mam 20lat. 168cm wzrostu i ważę 80kg. Chciałabym się dowiedzieć jakie powinny być prawidłowe wyniki spirometrii?
  Proszę o pomoc

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Anna Ratajczak

  Witam,
  Proszę z tym pytaniem zwrócić się do pulmunologa lub lekarza rodzinnego, ponieważ ja zajmuję się wyłącznie dziećmi.
  Pozdrawiam,
  Anna Ratajczak

 • Co może powodować kaszaki u 22 miesięcznego dziecka?

  Dzień dobry,Moja córka 22 miesiące, od ok 14 miesiąca życia ma na rączkach, policzakach, łydkach chropowatą skórę, takie jakby kaszaki ( czasem widać ze są białawe). Taką skóre ma zawsze, tylko czasem bardziej widoczną czasem mniej... Czym może to być spowodowane?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Anna Ratajczak

  Dzień Dobry,
  Bardzo trudno jest oceniać skórę nie widząc jej. Zmiany, które Pani opisuje mogę być objawem wielu schorzeń, np. alergii. Warto zatem skonsultować się w tej kwestii ze specjalistą,… Więcej

Zobacz wszystkie (16) odpowiedzi

Zadaj pytanie

Twoje pytanie zostanie opublikowane bez Twoich danych

Zadaj darmowe pytanie

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłam wydział lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej (aktualnie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego). Doświadczenie zawodowe zdobywałam od 2006 roku w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szczecinie.
  W roku 2014 zdałam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny zdobywając tytuł specjalisty chorób dziecięcych ( pediatry). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

  Moim celem jest zapewnienie kompleksowej opieki pediatrycznej w ramach porad medycznych oraz wizyt domowych. Posiadam nowy, przystosowany dla dzieci gabinet wyposażony w sprzęt medyczny, ułatwiający diagnostykę. Współpracuję m.in. z dietetykiem, logopedą, psychologiem, a także innymi specjalistami w dziedzinie pediatrii (m.in. gastrologiem, reumatologiem dziecięcym).
  Prowadzę stronę internetową - http://annaratajczak.pl/ oraz profil na facebooku (pediatra Anna Ratajczak), gdzie staram się przybliżać rodzicom zasady zdrowego odżywiania dzieci, dbania o ich odporność oraz prawidłowy rozwój. Chętnie udostępniam informacje dotyczące ciekawych wydarzeń dla dzieci i młodzieży w naszym rejonie. Nie zapominam także o dobrej zabawie pisząc o nowościach książkowych i wartościowych grach i zabawkach dla dzieci, ponieważ uważam, że na prawidłowy rozwój dziecka ma wpływ żywienie, realizowanie szczepień, ale także sport i dobra zabawa!

Specjalizacje

 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Pani Doktor to wspaniała osoba- trafiłam do Niej kiedy mój synek skończył 5 miesięcy i do tej pory jestem bardzo zadowolona. To osoba, która ma wspaniały kontakt z pacjentem, ma super podejście do dzieci, zawsze uśmiechnięta i bardzo sympatyczna. Pani Doktor jest konkretna i ma ogromne doświadczenie, zawsze doradzi i trafi z diagnozą, na spokojnie poświęca swój cenny czas, dzięki czemu wizyty są bardzo miłe aż chce się wracać, a poza tym gabinet jest dostosowany do małych pacjentów, dlatego też mój synek lubi tam chodzić.Gorąco polecam wizyty u Pani Doktor - ja i mój synek Kacperek jesteśmy bardzo zadowoleni że trafiliśmy na super Pediatrę. Pozdrawiamy serdecznie - mama z Kacperekiem

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Anna Ratajczak ( 22 listopada 2016)

  Bardzo dziękuję za ciepłe słowa! Pozdrawiam mamę, całkiem dużego Kacperka, no i babcię oczywiście ;-)

 • bardzo dobry

  Wspaniały kontakt z dzieckiem, spokój, poczucie humoru. Pani doktor się nie spieszy, jest delikatna.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Anna Ratajczak ( 26 października 2016)

  Bardzo dziękuję za opinię! Praca z dziećmi to wyzwanie, ale też powód, żeby zawsze mieć dobry humor ;-)

 • bardzo dobry

  Bylismy z naszym 10-tygodniowym synkiem po raz pierwszy. Jestesmy zadowoleni z wizyty. Na wszystkie nasze pytania Pani doktor szczegolowo odpowiadala. Nie spieszyla sie, dokładnie przebadala dziecko. Tak powinny wygladac wizyty. Polecamy!

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Anna Ratajczak ( 4 lipca 2016)

  Bardzo dziękuję za miłe słowa, pozdrawiam malucha i rodziców! Anna Ratajczak

 • bardzo dobry

  Konkretny lekarz , z dużą wiedzą . Spokojna , opanowana , potrafiąca nawiązać kontakt z dwunastolatkiem . Kilku lekarzy przed Panią Doktor nie mogło poradzić sobie z zapaleniem krtani. Skuteczne leczenie , oprócz którego jeszcze nakreślenie porad związanych z rozwojem dziecka. Jeśli znów będę miała kłopot zdrowotny z synem , na pewno udamy się do Pani Doktor. Pozdrawiamy. Wojtek z rodzicami.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Anna Ratajczak ( 4 lipca 2016)

  Dziękuję bardzo za tak pozytywną opinię, z przyjemnością spotkam się z Państwem i Wojtkiem raz jeszcze! Pozdrawiam, Anna Ratajczak

 • bardzo dobry

  Przemiła, konkretna i rzetelna Pani Doktor. Byłam to pierwsza moja wizyta i bardzo się cieszę, że się zdecydowałam. Przeprowadziła długi i szczegółowy wywiad, dokładnie zbadała dziecko i nakreśliła konkretne uwagi/zalecenia. Skupiona na dziecku i jego potrzebach z wrażliwością i podejściem. Potrafi uspokoić rodziców i dodać im otuchy. Na pewno umówię się na kolejne wizyty, jeśli zajdzie taka potrzeba, bo takich lekarzy warto odwiedzać. Z wdzięcznością, mama małej Julii.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Anna Ratajczak ( 30 czerwca 2016)

  Bardzo dziękuję za miłe słowa! Serdecznie pozdrawiam małą Julkę, rodziców i oczywiście babcię ;-) Anna Ratajczak

 • bardzo dobry

  Super pediatra. Miła, kompetentna i zawsze uśmiechnięta. Profesjonalista w każdym calu. Gorąco polecam wizytę u Pani Doktor.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Anna Ratajczak ( 30 maja 2016)

  Serdecznie dziękuję za ciepłe słowa! Pozdrawiam!

 • bardzo dobry

  Najlepszy pediatra. Nie liczy sie czas badania nie chodzi z zegarkiem w ręku a liczy sie zdrowie dziecka. Jest miła i uśmiechnięta dlatego tez i moja córka chodzi do lekarza chętnie.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Anna Ratajczak ( 19 kwietnia 2016)

  Serdecznie dziękuję za ciepłe słowa! Pozdrawiam mamę i córkę!

 • bardzo dobry

  Pani doktor Anna Ratajczak jest świetnym specjalistą.Fantastyczne podejście do naszego 3,5 letniego Miłosza:)Dokładnie wszystko tłumaczy,przed badaniem przeprowadza szczegółowy wywiad aby zdobyć jak najwięcej informacji.Byliśmy u Pani doktor pierwszy raz i jesteśmy bardzo zadowoleni,nasz synek również.Gorąco polecamy wizytę u przsympatycznej,uśmiechniętej i co najważniejsze kompetentnej Pani Doktor.Dziękujemy serdecznie i pozdrawiamy!!!

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Anna Ratajczak ( 21 marca 2016)

  Bardzo dziękuję! Pozdrawiam Miłoszka i rodziców ????

 • bardzo dobry

  Dokładnie przeprowadzone badanie i wywiad lekarski. Przyjazne podejście do "małego" pacjenta. Dokładny opis przeprowadzonego badania i postawionej diagnozy, a także zaleceń, przekazany na piśmie na koniec wizyty.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Anna Ratajczak ( 11 lutego 2016)

  Bardzo dziękuję za pozytywną opinię. Serdecznie pozdrawiam!

 • bardzo dobry

  Profesjonalista z odpowiednim podejściem do dzieci. Umiejąca nawiązać kontakt z dzieckiem. Gabinet sprzyjający badaniu bezstresowemu dziecka. Gorąco polecam.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Anna Ratajczak ( 10 lutego 2016)

  Bardzo dziękuję! Pozdrawiam!