Jak schudnąć kiedy waga wciąż stoi w miejscu?

11 odpowiedzi
Witam Państwa bardzo serdecznie.
Mam 21 lat, mierzę 149 i ważę 80 kilo. Mam zdrową tarczycę, biorę leki na nadciśnienie (Concor Cor 1,25 mg oraz Tialorid mite), niedługo zaś mam rezonans magnetyczny prawego kolana (przez starą kontuzję istnieje prawdopodobieństwo, że mam zwyrodnienie). Ponadto mam częste migreny (Pojawiają się kilkanaście razy w miesiącu), zgagi oraz często oddaję gazy.
Od miesiąca nie jem ani słodyczy, ani chipsów, ani zupek błyskawicznych, ani ciastek czy produktów typu Zapiekanki/ Hamburgery. Mimo to moja waga wcale nie spada, wciąż ważę 80 kilo i ani kilo mniej czy więcej.
Nie wiem jak gotować zdrowo i smacznie. Nie wątpię jednak, że zdrowe posiłki mogą być smaczne. Z chęcią nabyłabym książkę kucharską ze zdrowymi przepisami (poleconą przez dietetyka). Przy czym chcę zaznaczyć, że, w moim mniemaniu, zdrowy posiłek nie musi składać się ze składników na które trzeba przeznaczać kosmiczne kwoty czy też składników, których trzeba szukać w specjalistycznych sklepach.
Nie mam zamiaru korzystać z diety pudełkowej. Nie korzystałam i nie chcę. Chcę sobie sama zdrowo gotować. Nie zamierzam też kupować żadnych suplementów. Zdrowy tryb życia nie może opierać się na zasadzie; ''Dieta zadziała ale tylko dzięki nabyciu opakowania z magicznymi, Tybetańskimi nasionami''.
Chcę znać zdrowe produkty, jakie obróbki żywności są zdrowe, jakie ćwiczenia stosować żeby schudnąć, z jakich źródeł korzystać aby zdrowo i smacznie gotować. Nie chcę jednak dietetyka, który zrobi ze zdrowego żywienia ''wiedzę tajemną'' - ''rzucisz trzy stówki to się dowiesz czy ryż jest tuczący czy nie''. Oczywiście - nie wszystko na pierwszej wizycie. Chcę chodzić na konsultacje ale byłabym szczęśliwa gdybym nie musiała tego robić co tydzień/ dwa tygodnie. Chciałabym aby plan żywieniowy był tak ułożony abym mogła sobie go stosować np: cztery tygodnie. Dlatego wspomniałam o książce kucharskiej ze zdrowymi posiłkami - to dobra wskazówka dla osoby która chce zacząć zdrowo się odżywiać i, zarazem, zrzucić zbędne kilogramy. Niemniej jednak, jeśli o książki kucharskie chodzi - chciałabym aby dietetyk zadecydował która książka kucharska jest odpowiednia jako iż na rynku książek jest bardzo dużo i zawsze znajdą się osoby którym wcale nie będzie zależało na zdrowym żywieniu czytelnika. Jeśli są jakieś książki z ćwiczeniami dla osób puszystych to też taką książkę chętnie kupię.
Jestem z Warszawy.
I chciałabym rozpocząć dietę.
Odp na pytanie, ponieważ trafiło do mnie. Przyjmuje tylko i wyłącznie w Bydgoszczy.. z tego też powodu nie jestem w stanie pomóc na odległość.. prosze kierować pytania bezpośrednio do dietetyków z Pani okolicy..

Dzień dobry,
odpowiedź na pytanie udzielona wcześniej,pytanie się powtórzyło.
pozdrawiam
Dzień dobry,
niestety nie znam książki, którą mogłabym Pani polecić. Zwykle dietetyczne książki kucharskie zawierają wyszukane przepisy. Poza tym nie tylko ważne jest to, żeby przygotowywane posiłki były zdrowe, ale również ważna jest wielkość posiłków i proporcje poszczególnych składników odżywczych. Dlatego myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług dietetyka, który działa zgodnie z Pani potrzebami tzn. nie stosuje suplementów, ani innych jak to Pani nazywa ,,tajemnych metod" żywienia. Zdrowe pomysły na posiłki może Pani zaczerpnąć ze strony Mój Dietetyk, natomiast zachęcam do skorzystania z kuracji pod okiem dietetyka, który nauczy Panią jak zdrowo się odżywiać stosując naturalne i nie wyszukane produkty. Pozdrawiam, Marta Heller-Surowiec
Witam. Po ponownym przeczytaniu Pani zapytania, nadal polecam wybrać się do dobrego dietetyka w swojej okolicy. Potrzebuje Pani przede wszystkim edukacji i codziennego wdrażania zasad zdrowego odżywiania. Poprzez samą zmianę sposobu odżywiania dolegliwości jelitowe mogą się poprawić, ale nie musi też tak być. Jeżeli pomimo stosowania innej diety, będzie Pani miała nadal problemy gastryczne, będzie Pani potrzebowała zrobić testy na alergię natychmiastową i opóźnioną. Aby Pani tutaj właściwie doradzić, potrzebny jest wywiad i regularne kontrole z dietetykiem. Może też być u Pani obciążenie pasożytami, które również mogą wywoływać takie objawy. Jeżeli chodzi o zdrową dietę, to są ogólnie dostępne informacje, jak się zdrowo odżywiać. Zachęcam do śledzenia stron lub blogów gabinetów dietetycznych, dietetyków, czasopism, np: Food Forum. Uczenie się właściwego odżywiania, to jest przygoda, która trwa całe życie. Cały czas są prowadzone badania i odkrywane nowe rzeczy, dotyczące wpływu odżywiania na organizm oraz interakcji jakie zachodzą między spożywaną żywnością, a organizmem. Są również prowadzone badania na temat stosowania suplementacji, jej roli oraz kiedy powinno się ją stosować, a kiedy nie. Warto o tym też czytać. Jeżeli chodzi o Pani oczekiwania w stosunku do dietetyka, to to wszystko powinno być ustalone na pierwszej wizycie. Proszę pamiętać, że rolą dietetyka jest dawać Pani zalecenia dietetyczne, przeznaczone indywidualnie dla Pani oraz Panią wspierać, a Pani zadaniem jest tego doświadczać, czyli stosować i poznawać swój organizm. Czasami pacjenci w drodze do lepszego odżywiania zaczynają robić coś pierwszy raz w życiu i może się zdarzyć, że nie będzie to zalecenie akurat pasować i trzeba poszukać innego rozwiązania, np: rozłożenia posiłków, czy proporcji białek, tłuszczów i węglowodanów. Dlatego współpraca z dietetykiem powinna się odbywać na drodze partnerstwa, otwartości i doświadczania co Nam pasuje, a co nie. Z mojego doświadczenia wynika, że na proces chudnięcia lub jego braku wpływa bardzo dużo czynników i w dzisiejszych czasach odchudzanie jest jednak inne, niż to było chociażby 20 lat temu. Dzisiaj nawet młodzi ludzie mają problem ze schudnięciem. Wynika to z tego, że do organizmu dostaje się znacznie więcej toksyn, a mniej właściwych składników odżywczych, co wpływa na zaburzenie procesów biochemicznych w organizmie oraz mocno zaburza się równowaga flory jelitowej. Często samo ograniczenie kalorii już nie wystarcza. U Pani jeszcze dochodzi element braku aktywności fizycznej. Podczas procesu odchudzania, aktywność fizyczna jest elementem wspierającym metabolizm. W Pani przypadku zmiana odżywiania, mocno wpłynie na Pani zdrowie, jednak jeżeli chodzi o odchudzanie, może to w Pani indywidualnym przypadku być utrudnione. Proszę pamiętać, że poprzez ograniczenie kalorii, ogranicza Pani ilość składników odżywczych dla komórek, a to w konsekwencji spowalnia metabolizm. Dlatego nie jest wskazane, aby Pani mocno ograniczała kalorie, aby mieć efekt schudnięcia. I tak nie utrzyma Pani wtedy wyniku i będzie z czasem jeszcze więcej kilogramów, czyli typowy efekt jojo. Dietetyk Pani podpowie, jak to zrobić zdrowo i ewentualnie w przypadku dużego ograniczenia kalorycznego diety, zaleci odpowiednią suplementację. Nie polecę żadnej konkretnej książki, ze względu na to, że jakąkolwiek wezmę do ręki, nigdy nie ma tak, że wszystkie przepisy się nadają do polecenia. Wynika to z tego, że nawet jak jest dobry przepis, to indywidualna sytuacja pacjenta powoduje, że często potrzebuje te przepisy modyfikować pod kontem np: proporcji makroskładników lub podmieniać określone produkty spożywcze w danym przepisie na inne. Pracując z pacjentami mam swoją powiększającą się ciągle bazę przepisów, zmodyfikowanych i optymalnie zdrowych. Uczę też na wizytach, jak komponować posiłki. Są określone zasady, które jak się zna, to jest to bardzo łatwe. Z tego też względu zachęcam do wizyty u dietetyka, aby nauczył Panią wybierać lub modyfikować przepisy, które będzie Pani miała do dyspozycji w książkach, gazetach, czy w internecie, tak aby były one właściwe dla Pani. Wynika to z tego, że każdy organizm ma swoje indywidualne potrzeby, Pani też i najważniejsze jest je poznać. Trzymam kciuki, aby miała Pani satysfakcję ze zmian, jakie Pani wprowadza w swoim odżywianiu. Pozdrawiam
Witam,
Świetnie, że Pani dokładnie sprecyzowała swoje oczekiwania i doskonale wie czego wymaga od dietetyka, z którym chce współpracować. Bardzo chętnie zaprosiłabym Panią do siebie na wizytę, ponieważ jestem pewna, ze znalazłybyśmy wspólny język. Obawiam się jednak, że dzieli nas zbyt duża odległość, gdyż nie udzielam konsultacji w Warszawie. To co mogę poradzić, to codzienne, skrupulatne wypełnianie dzienniczka żywieniowego. Być może popełnia Pani błędy żywieniowe, z których nie zdaje sobie Pani sprawy i to one mogą powodować brak redukcji masy ciała. Co więcej, taka lista produktów i potraw pozwoli na zidentyfikowanie przyczyn zgagi i innych dolegliwości o których Pani wspominała. Polecam zabrać ze sobą wypełniony dzienniczek do dietetyka, z którym zdecyduje się Pani spotkać. Pozdrawiam, Monika Nowicka
Już było to pytanie
Na to pytanie juz odpowiedzialam
Witam, wybierając usługi dietetyczne można wcześniej zadzwonić i wyjaśnić wątpliwe kwestie. Ja na pierwszej wizycie zbieram dokładny wywiad żywieniowy i zdrowotny, wykonuję analizę składu masy ciała. I dopiero na podstawie tych wszystkich parametrów opracowuję Program Żywienia. W Programie znajdują się propozycje posiłków z wyszczególnieniem produktów, ich gramaturą i opisem sposobu przygotowania potrawy. Spotkania kontrolne proponuję mniej więcej co 4 tygodnie.
Sugeruję wizytę: - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Tak jak pisałam wcześniej, wspaniale, że ma Pani tyle motywacji. Oczywiście podejście o którym Pani pisze jest jak najbardziej słuszne także myślę, że nie będzie problemu ze znalezieniem dietetyka w Warszawie który ułoży dla Pani plan żywieniowy, który będzie dostosowany do Pani potrzeb.

Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
Samo odstawienie słodyczy i fast foodów nie wystarczy. Ważny jest rozkład makroskładników, ewentualne niedobory mikroskładników. Migreny i gazy mogą świadczyć o nietolerancjach pokarmowych, problemach z mikrobiotą jelit. W książkach kucharskich znajdzie Pani różne przepisy, ale nie będzie Pani wiedziała jaka ilość potrawy i proporcje jej składników są dla Pani optymalne. Dlatego sugeruję porozmawiać z dietetykiem (przeprowadzam też konsultacje na Skype) i ustalić sposób działania. Pozdrawiam
Zapraszam Panią do mojej poradni online: jadlospisy.pl/dietetyk-on-line/odchudzanie-przez-internet/
Zamiast kupować książkę, lepiej korzystać z moich dietetycznych przepisów dla osób odchudzających się: jadlospisy.pl/dietetyczne-przepisy/