Jak pozbyć się poczucia paniki w momencie, w którym ktoś wydaje mi polecenie? Słysząc czyjąś prośbę

3 odpowiedzi
Jak pozbyć się poczucia paniki w momencie, w którym ktoś wydaje mi polecenie? Słysząc czyjąś prośbę zamiast skupić się na tym, co osoba mówi, ja już w głowie układam scenariusz, że napewno sobie nie poradzę i wyjdę na niedorozwiniętą. Potem wykonuję daną czynność nerwowo i bez odpowiedniego skupienia. Nagle tracę zdolność myślenia i wpadam w panikę. Proszę o odpowiedź.
samospełniajaca sie przepowiednia...niepowodzenia, musisz pracowac nad asertywnoscia, relaksacją, ze mna kontakt jest na fbooku grupa psychologia pozytywna np. przez gumtree lub email : imie.nazwisko/malpa/ gmail.com, pozdrawiam Agnieszka Truszkowska psycholog Warszawa.

Dzień dobry,

Aby przestać czuć panikę w sytuacji, w której ktoś wydaje Pani polecenia, potrzebuje Pani przestać myśleć tak jak teraz - że się nie uda, że wyjdzie Pani na niedorozwiniętą i ,że stanie się coś strasznego.
Trzeba to zastąpić bardziej racjonalnymi myślami - skoro do tej pory się udawało, skoro ktoś Pani te polecenia wydaje to znaczy, (jeśli ten ktoś nie jest idiotą), że Pani jest w stanie je wykonać.

Równolegle przydatne byłoby dotrzeć do tego, skąd takie myśli się w Pani głowie zrodziły. Możliwe, że w procesie Pani wychowania spotykały Panią nieprzyjemne sytuacje związane z nie dość dobrym wykonywaniem poleceń i ktoś wzbudził w Pani przekonanie, że na pewno sobie Pani nie poradzi.

Jeśli będzie Pani potrzebowała więcej pomocy i wskazówek, może mnie Pani odnaleźć na Facebooku lub na LinkedIn.

Pozdrawiam i powodzenia :)
Funkcjonowanie w nieprawidłowo funkcjonujących schematach może być uciążliwe. Zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty w miejscu zamieszkania. Pozdrawiam