Przez kilka lat (ok6) brałam leki na depresje i ułatwiające zasypianie. Około ostatnich 2 lat brałam

1 odpowiedzi
Przez kilka lat (ok6) brałam leki na depresje i ułatwiające zasypianie. Około ostatnich 2 lat brałam escitalopram 10mg a na noc trittico cr 150mg (ok 3-4lat). Dawki były zmniejszane i leki stopniowo odstawiane, ze względu na planowanie ciąży i staranie się o dziecko. Niestety przez pierwsze dni było znośnie, im dłużej tym gorzej. Minął miesiąc, jestem kłębkiem nerwów, wszystko wyprowadza mnie z równowagi od razu trzęsę się ze złości i serce wali jak oszalałe, najgorzej przed snem. Nie mogę zasypiać przez kilka godzin , czuję się jakbym wypiła kilka kaw a mimo to była senna i zmęczona - napięcie mięśni, niepokój, byle dźwięk wybija mnie ze snu i mam wrażenie, że to bomba. Wszystko mnie denerwuje, a myśl, że trzeba rano wstać do pracy dodatkowo mnie "podkręca". Rzucam się z boku na bok, złoszczę, dodatkowo chodzę ciągle siku. Mam wrażenie, że zaraz pęknę, nie wytrzymam emocjonalnie i nie zapanuje nad sobą. Wtedy sięgam po afobam (nie dam inaczej rady) przepisany doraźnie, no ale nie po to odstawiam jedne leki żeby brać drugie. Czy to efekt odstawienia leków/czy to minie? Jeśli tak to dlaczego im dużej tym gorzej, czy być może to nawrót depresji..? Wizytę u swojego lekarza mam dopiero za 2 miesiące, mam wrażenie, że nie wytrzymam nerwowo do tego czasu. Można coś na to poradzić ? Tak żebym chociaż w miarę w spokoju dotrwała do wizyty u lekarza...
Zachęcam do zgłoszenia się do lekarza prowadzącego celem oceny sytuacji i zaplanowania dalszego postępowania. Brak skuteczności wieloletniego leczenia lekami p.depresyjnymi i nawracanie objawów przy próbie ich odstawienia może wskazywać na potrzebę poszerzenia diagnostyki. Afobam jest lekiem działającym objawowo, wyłącznie do krótkotrwałego lub sporadycznego przyjmowania ponieważ stwarza ryzyko rozwoju uzależnienia.