Jak odbudować zaufanie?

1 odpowiedzi
Dwa lata temu zdradziłem moją żonę, z która jestem już od kilkunastu lat. Był to czas wielu kłótni i spędzania mniej czasu w domu. Przez to straciłem prawie wszystko: dziecko, miłość. Żona mi wybaczyła, tylko dlatego, że mamy małą córeczkę. Żałuje tego co zrobiłem i chcę jakoś odbudować jej zaufanie. Tylko jak to zrobić? Bardzo proszę o pomoc.
Na wstępie dziękuję Panu za zaufanie i zwrócenie się do mnie z tym pytaniem. Zdrada to z pewnością bardzo trudna próba dla związku. Nie każda para jest w stanie ją przetrwać. Czasem rany są zbyt duże, a więź zbyt słaba, by umieć wybaczyć i na nowo zbudować zaufanie. Państwo jednak zdecydowaliście, że chcecie walczyć o Waszą relację – a to już bardzo wiele. Mówi Pan, że żona Panu wybaczyła Panu ze względu na córkę, ale to oznacza, że jednocześnie pańska żona CHCE Panu znowu zaufać i wierzy, że jest to możliwe. Teraz Pana zadaniem jest udowodnić jej, że warto. Ważne, by zapewniał Pan żonę o swojej stałości i chęci naprawy relacji, mając oczywiście na względzie, że może minąć jakiś czas, zanim żona będzie w stanie znowu obdarzyć Pana zaufaniem. Szczególnie istotne jest, by nie dawał Pan powodów do podejrzeń i niepokojów. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zapytanie żony co mogłoby jej pomóc odzyskać do Pana zaufanie i czy w ogóle jest coś, co może Pan zrobić, by ten proces był dla niej łatwiejszy. Być może konieczne będzie na przykład (przez jakiś czas) informowanie żony o swoich aktywnościach (np. gdzie, z kim, na ile Pan wychodzi), wszystko jednak zależy od tego, czego ona oczekuje. A przede wszystkim proszę pamiętać, że w takich sytuacjach najważniejsza jest konsekwencja. Wierzę, że jeśli wykaże się Pan cierpliwością i zaangażowaniem, po pewnym czasie uda się Państwu zbudować zaufanie na nowo. Życzę wszystkiego dobrego!