Ból po zewnętrznej stronie kolana tylko przy jeździe rowerem

3 odpowiedzi
Witam,
Od jakiegoś czasu mam problem z kolanem przy jeżdzie rowerem. Jest to ból po zewnętrznej stronie stawu tak jak by mi ktoś szpilę wbijał. Jeżdżę na tym samym rowerze od jakiegoś czasu, tych samych butach itd. - żadnych zmian. Jestem wytrenowany tzn od dłuższego czasu jeżdże dystanse na poziomie 120-150km i nic mi nie było. Nagle w czerwcu pojawił się ten ból. Najpierw po około 80km, póżniej zaczynał się dużo wcześniej i stawał się mocniejszy. Aktualnie jestem w stanie przejechać bez bólu 20km. Po zejściu z roweru i chodzeniu ból jest minimalny. Boli natomiast przy wchodzeniu i schodzeniiu po schodach. Na drugi dzień po bólu nie ma w ogóle śladu. Fizjoterapeuta stwierdził że to ITBS, zrobił masaż i dał zestaw ćwiczeń + kazał rolować nogę. Wszystko to robię, ale nie widzę postępów :(
Dodam tylko jeszcze, że nigdy nie miałem do tej pory problemów z kolanem.
Proszę o informację czy to faktycznie może być ITBS czy może coś innego?
Z góry dziękuję
Witam!
Ból w bocznej części stawu kolanowego rzeczywiście sugeruje ITBS. Inne objawy, takie jak bóle podczas chodzenia po schodach mogą sugerować zespół bocznego przyparcia rzepki, związany z uszkodzeniami chrząstki stawu rzepkowo- udowego. Dodatkową patologią w tej okolicy może być uszkodzenie ścięgna mięśnia podkolanowego. Niekiedy dolegliwości związane są z uszkodzeniem łąkotki bocznej. Wymagane jest wnikliwe badanie ortopedyczne i dobrej jakości USG celem ustalenia rozpoznania.
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz

w tej okolicy warto zwrócić uwagę na przyczep mięśnia dwugłowego uda.
Z opisu wygląda na ITBS , ale brak poprawy po rehabilitacjii skłania do poszerzenia diagnostyki i dalszego leczenia .