insulinoopornosc

4 odpowiedzi
mam problem z Hashimoto i insulinoopornością jak dieta byłaby wskazana , jest tyle informacji w internecie, że posiłki 3 razy dziennie , niski indeks glikemiczny jajka/mięso plus warzywa na śniadanie, II sniadanie i kolacja warzywa, a na obiad mięso i warzywa. jak to powinno wyglądać aby zredukować masę ciała?
Dzień dobry, niestety w internecie pojawiające się zalecenia są bardzo ogólne. Insulinooporność występująca często jako jeden z elementów współtowarzyszących Hashimoto wymaga przede wszystkim indywidualnych zaleceń względem zawartości węglowodanów w diecie. Ważne jest odniesienie ilości węglowodanów do dopasowania kaloryczności diety redukcyjnej. Zapraszam do kontaktu, zajmuję się układaniem takich spersonalizowanych diet. Pozdrawiam

Witam, żeby skutecznie zredukować masę ciała przy Hashimoto i insulinooporności trzeba działać dwutorowo. Z jednej strony proponuję moim pacjentom dietę dobrych połączeń żywieniowych, które dobieram dla każdego indywidualnie. Z drugiej strony proponuję pracę z przekonaniami. W większości przypadków moich pacjentów nsulinooporność mają osoby którym brakuje słodyczy w życiu. Dużo pracują. Dbają o innych, siebie spychając na drugi plan. Walczą z życiem, żeby przetrwać. Cierpią na chroniczny brak wsparcia. Hashimoto często dotyczy osób z małą asertywnością. Wszystkim mówią tak i wiele spraw nie chce im przejść przez gardło :) Czują się bezsilne. Nie widzą możliwości tylko problemy, których rozwiązanie wydaje się mało możliwe. Na szczęście połączenie obu rozwiązań w programie żywieniowo motywacyjnym daje znakimite i trwałe efekty. Zapraszam na wizytę :)
Witam, proszę nie sugerować się tego typu wskazówkami znalezionymi w sieci, ponieważ należy zindywidualizować żywienie, dostosować ilość i jakość węglowodanów oraz pozostałych makroskładników, ale nie wykluczać zupełnie węglowodanów złożonych o niskim IG. Zachęcam do indywidualnej konsultacji dietetycznej, ponieważ z doświadczenia mogę powiedzieć, że kierowanie się samym indeksem glikemicznym jest niewystarczające, podobnie jak kierowanie się wyłącznie liczbą posiłków i energetycznością diety. Skuteczne postępowanie dietetyczne w insulinooporności prowadzące do redukcji wagi wymaga dokładniejszego zdefiniowania posiłków o odpowiednim ładunku glikemicznym i spożycia ich częściej jak 3 razy dziennie. Niejednokrotnie, a zależy to od cech i nasilenia insulinooporności, zalecam także podczas zmian żywieniowych podjęcie współpracy z diabetologiem. Ze względu na zróżnicowanie tej jednostki chorobowej i problemów z nią związanych najbezpieczniejsze jest dostosować dietę oraz styl życia, w tym aktywność fizyczną do możliwości pacjenta. Wówczas uzyskuję nie tylko zamierzoną redukcję ciała, ale znaczną poprawę insulinemii bez niekorzystnych efektów, które powstają jednak po zastosowaniu diet i zaleceń "internetowych".
Witam.Proponowałbym dietę o niskim indeksie glikemicznym,chociaż nie w każdym przypadku się ona sprawdza. Proszę spożywać więcej produktów bogatych w błonnik.Bardzo dobrze sprawdza się kolacja w postaci węglowodanów. Proponowałbym założyć dziennik żywieniowy.Przy problemach z insuliną czasem można „utyć” od produktu, który jest powszechnie uznawany za zdrowy. Trzeba podejść do sprawy bardzo indywidualnie. Nie zapisując wszystkiego co jesz i pijesz (zakładając, że trzymasz się założeń dietetycznych) nie dowiesz się co może jeszcze wywoływać u Ciebie skoki insuliny.