gorset12letnia dziewczynka.rozpacz

5 odpowiedzi
zrozpaczona mama12letniej corki,od 4lat nosi gorset,byly poprawy,cwiczenia w domu ostatnie czasy byly klotnie,raz nosi 5 nie,dzisiejsza wizyta u lekarza prowadzacego po obejrzeniu zdjec swiezo wykonanych,rozpacz corki i moja 50procet na dole skrzywienia40 procent u gory,litosci ma 12lat jak moge jej pomagac dodatkowo,moze pan jest w stanie dodatkowymi cwiczeniami pytam bardzo mi zalezy
Generalnie stosując gorset musimy bardzo uważać. Z jednej strony koryguje pozycję, z drugiej osłabia mięśniówkę. Zdecydowanie ćwiczenia w tym okresie wydają się być największą nadzieją. Przede wszystkim należy jednak uświadomić i zmotywować córkę. Żadna terapia nie przyniesie efektu jeśli córka nie będzie chciała i aktywnie pracowała w domu. Proponuję w tym celu biofeedback. Jeśli chodzi o samą terapię - proponuję jedno spotkanie, żeby sprawdzić czy są potrzebne zmiany w dotychczasowej terapii

Jest tylko jedna możliwość: Bardzo intensywny program ćwiczeń (jeden lub dwa razy dziennie); dobry gorset noszony sumiennie (przynajmniej kilkanaście godzin dziennie - codziennie) oraz konsultacje z psychologiem i kontrola lekarska.
Pozdrawiam
Adam Paluszak
Witam. Przy tego typu skrzywieniach ćwiczenia plus gorset.
Witam, w głównej mierze zajmuję się problemami bólowymi i szeroko pojętą ortopedią, rzadko trafiają do mnie pacjenci z wadami postawy ale zapraszam na konsultację jeśli się Pani zdecyduje. Córka niewątpliwie wymaga indywidualnego zestawu ćwiczeń. Pozdrawiam
Witam,
Oprócz gorsetowania należy być pod stałą opieką fizjoterapeuty, aby na bieżąco kontrolował i sprawdzał wykonywanie ćwiczeń. Niestety na odległość nie wiem jak ta skolioza wygląda faktycznie w związku z tym niestety nie mogę nic więcej doradzić.

Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski