czy endoproteza to jedyne rozwiązanie ?

3 odpowiedzi
Od kilku lat zmagam się ze zdiagnozowaną rwą kulszową , która nawraca coraz cześciej i trwa dłużej za każdym razem. Pozostaje ból w biodrze -pachwinie ograniczający ruch i to w taki sposób jakbym miał krótszą nogę . Ostre ukłucia - "igły" paraliżują normalne chodzenie. Endoproteza to sugerowane przez ortopedę rozwiazanie...! Dodam , że kręgosłup C3 C6 , Th 11, i cały dół LS jest w złym stanie od 3 lat. Jeszcze w marcu biegałem,jeździłem rowerem etc. teraz od 4 miesięcy szukam pomocy ( bioenergoterapeuta, akupunktura, elektropuls,refleksologia i inne już były i pomagały na krótko). Przeciwbólowe działają jeszcze jako tako plastry -opioidy. Czy istnieje jakieś rozwiązanie inne niż operacja ?
sądzę, że dotychczasowe sposoby leczenia były tylko doraźne. warto znaleźć przyczynę bólu (czy to rzeczywiście rwa??). i dlaczego od razu endoproteza? myślę, że warto poszukać a operacja może okazać się nie potrzebna.

Rozumiem, że chodzi o endoprotezoplastykę stawu biodrowego. Musisz pamiętać że operacja to ostateczność, każda operacja wiąże się z ryzykiem i powikłaniami. Należy również pamiętać o tym że będziesz miał ruchy zakazane które mocno utrudnią życie codzienne. Rwa kulszowa to problem często z kręgosłupem i jego przebiegiem. Staw biodrowy to staw obwodowy, choć z racji bliskiej lokalizacji kręgosłupa lędźwiowego oraz miednicy może być ściśle powiązany z kręgosłupem. Oczywiście istnieją specjalistyczne techniki które powinny Ci pomóc (nie chodzi mi o zwykłą fizjoterapię, fizykoterapię lub masaż) . Należy również pamiętać że ból może być promieniujący z biodra lub do biodra a to trzeba rozróżnić. Proszę się nie martwić, dużo moich pacjentów skarży się na ból biodra i są straszeni endoprotezą bezpodstawnie. Na pewno musisz udać się do dobrego specjalisty.
Czekam na kontakt

Pozdrawiam
Mateusz Szelągowski
Witam, proszę szukać dobrego fizjoterapeuty, ponieważ wydaje mi się, że te bólu typu ukłucia igły to bardziej z kręgośłupa idzie niż z biodra.