Gdy jestem w centrum uwagi zaczyna mi się robić gorąca oraz drżą mi ręce czasami i nogi. Czasami tak

4 odpowiedzi
Gdy jestem w centrum uwagi zaczyna mi się robić gorąca oraz drżą mi ręce czasami i nogi. Czasami także trzęsą mi się ręce gdy mam cos przy kimś podpisać. Czy to objaw jakiejs choroby? Będę wdzięczna za pomoc.
Dzień Dobry,
Z tego co Pani opisuje to prawdopodobnie lęk w formie fobii społecznej. Charakteryzuje się obawą przed ekspozycją społeczną lub kompromitacją. Objawy fizjologiczne wtórnie eskalują lęk. Zaburzenia lękowe są dość często spotykane i wymagają kompleksowego podejścia. Na razie polecam szczerą rozmowę z psychologiem lub terapeutą, aby móc sięgnąć do przyczyn tych problemów.
Zachęcam do działania Jolanta Suchłabowicz

Bardzo dobrze, ze szuka Pani pomocy na biezaco. Z Pani opisu wynika, iz mamy do czynienia z fobia spoleczna. Znak czasow. Niegrozna, ale bardzo uciazliwa dolegliwosc. Wskazana terapia w zakresie poznawczo-behawioralnej oraz praca nad poczuciem wlasnej wartosci. Gdy mamy zaufanie co, do swoich kompetencji, znamy swoje mozliwosci, zasoby i deficyty-duzo latwiej jest nam zapanowac na objawami lęku.
Droga Pani są to oznaki lęku, o jakim podłożu to już potrzeba by bardziej poznać Panią i historię dolegliwości. Pani objawy są normalne dla stresu jaki Pani przeżywa. Można pracować nad tym, jeśli ma Pani na to przestrzeń i potrzebę.

Pozdrawiam ciepło,
PK
Dzień dobry,
Opisywane objawy mogą wskazywać na lęk przed oceną, przed wystąpieniami publicznymi, mówiąc inaczej jest to fobia społeczna, są to objawy typowe dla reakcji lękowej, zachęcam do konsultacji i podjęcia terapii tak, aby mogła się Pani uporać z dokuczliwymi objawami, spokojnie to nic groźnego, choć z pewnością utrudnia Pani codzienne funkcjonowanie, dlatego warto nad tym popracować
Pozdrawiam
Agata Bukowska