Dzisiejszej nocy przytrafiło mi się coś bardzo dziwnego, co mnie niepokoi. Jestem kobietą, mam 22 la

7 odpowiedzi
Dzisiejszej nocy przytrafiło mi się coś bardzo dziwnego, co mnie niepokoi. Jestem kobietą, mam 22 lata i zmoczyłam łóżko. Nigdy wcześniej nic takiego mi się nie przytrafiło, to pierwszy raz. Przed pójściem spać skorzystałam z toalety, zresztą nawet gdy czasem czułam potrzebę oddania moczu to budziłam się normalnie w nocy. Nie mam pojęcia jak to się stało. Nie pamiętam również by cokolwiek mi się śniło, po prostu obudziłam się w mokrej piżamie, na mokrym prześcieradle. Nie mam żadnych innych objawów, nie byłam pod wpływem żadnych używek. Czym może być to spowodowane? Czy powinnam się martwić?
Należy wykluczyć zakażenie układu moczowego. Proszę zrobić badanie ogólne moczu. Z badań krwi - parametry nerkowe i glukoza. Prosze tez zrobic usg ukladu moczowego z pelnym pecherzem moczowym. Wskazana także kontrola ginekologiczna.

Dzień dobry,

może Pani pójść do lekarza żeby upewnić się czy nic fizycznie Pani nie dolega. Jako psycholog mogę Pani doradzić, żeby nie martwić się na zapas. Jeśli zdarzyło się to ten jeden raz i jak Pani pisze nie ma Pani innych problemów psychicznych czy emocjonalnych to nie martwiłabym się zanadto. Można do tego podejść z humorem :). Pozdrawiam serdecznie
W takiej sytuacji warto przyjrzeć się sobie bliżej. Sugerowane badanie moczu oraz badanie ginekologiczne. To pojedynczy incydent, więc być może nie ma się czym martwić, natomiast warto obserwować sen, nastrój, poziom stresu w ciągu dnia, sposoby relaksacji. Oprócz strony czysto medycznej, proszę obserwować siebie także mentalnie.
Jeżeli sytuacja się powtórzy lub pojawią się inne niepokojące objawy należy zrobić diagnostyke mięśni dna miednicy oraz badanie funkcjonalne i ew. MRI odc. L-S. Na chwilę obecną można wykonać badanie ogólne z posiewem moczu.
Witam,
Czy zaczynala moze Pani niedawno trening na trampolinach? Badz tez czy pojawialo sie dretwienie rak, lub palcow u rak? Stluczka.samochodowa? Wypadek komunikacyjny? Moze przyczyna byc infekcja drog moczowych, oslabienie miesni dna miednicy lub przyczyna neurologiczna. Warto by bylo wykonac badanie moczu jesli wczesniejsze pytania beda na tak ewentualnie szersza diagnostyka kregoslupa lub miesni dna miednicy. Warto skonsultowac sie.
Pozdrawiam
Witam, pytanie podstawowe jakie się nasuwa to czy choruje Pani przewlekle na jakieś choroby/chorobę? Jeśli nie to jednorazowym incydentem proszę się nie martwić. Przy kolejnym takim incydencie należy zwrócić się do lekarza urologa celem wykonania badań pod tym kątem. Możliwe, że dzień wcześniej wykonywała Pani nietypowy forsowny trening, który mocno obciążał mięśnie dna miednicy? Odpowiedzią na to było rozluźnienie/zmęczenie mięśni dna miednicy, czego efektem było bezwiedne oddanie moczu w nocy. Pozdrawiam
Proponuję przeprowadzić dokładną konsultację urologiczną celem zorientowania się czy istnieją przesłanki do dalszej diagnostyki medycznej. Takie pojedyncze zdarzenie może być również spowodowane czynnikiem stresowym, bardziej lub mniej uświadomionym. Ale przede wszystkim należy określić czy medycznie wymaga Pani dalszej diagnostyki.