Dzień dobry , U mojej mamy (68 l) ostatnio pojawiły się leki . Uważa że ktoś wchodzi jej do domu ,

2 odpowiedzi
Dzień dobry ,
U mojej mamy (68 l) ostatnio pojawiły się leki . Uważa że ktoś wchodzi jej do domu , przestawia rzeczy , podrzuca coś a nawet kradnie . Nie chce wychodzić z domu dopóki z pracy nie wrócić mój brat bo uważa że on wtedy przychodzi. Ona bardzo wierzy w to co widzi a przy próbie wytłumaczenia jej że pewnie sama to przełożyła albo że to nie jest możliwe płacze i uważa że robię z niej wariatkę bo jej nie wierze . Tak normalnie funkcjonuje , robię zakupy , chodzi do lekarza itp. ale cały czas uważa że ,,on „ wchodzi i robi jej na złości i chce ja okraść .
Nie wiem jak pomóc mamie bo nie chce słyszeć o psychiatrze ,, no bo ona nie jest chora „ a na pewno takie życie w leku jest niekomfortowe ,
Dzień dobry.
Szanowna Pani, warto rozważyć również udanie się do neurologa w celu wykluczenia przebiegu chorób otępiennych. Opisywane przez Panią objawy, których doświadcza Pani mama może mówić o doświadczanych lękach, ale również o konieczności wykluczenia innych przyczyn medycznych.
Z poważaniem

Dzień dobry, w takiej sytuacji wskazane wydaje się rozważenie wizyty u neurologa, ponieważ opisywane zachowania mamy, choć przebiegają w towarzystwie lęku, to mogą (choć: nie muszą) wiązać się z innymi medycznymi problemami, jak na przykład zaburzenia otępienne w przebiegu różnych chorób. Konsultacja neurologiczna może być pomocna w ustaleniu podłoża trudności mamy.
Pozdrawiam,
Małgorzata Iwańczyk