Dzień dobry, prosiłbym o opinię odnośnie wybrania specjalisty adekwatnie do mojego problemu (psy

4 odpowiedzi
prosiłbym o opinię odnośnie wybrania specjalisty adekwatnie do mojego problemu (psychoterapeuta, psycholog, seksuolog?).
Mam 26 lat. Odczuwam w ostatnim czasie silną potrzebę stworzenia związku. Nigdy z nikim nie byłem ale też nie narzekałem jakoś na specjalny brak zainteresowania płcią przeciwną. Nie potrafiłem nigdy zrobić decydującego kroku w relacjach z kobietami i wynikało to przede wszystkim z obawy przed niemożnością utrzymania rodziny w przyszłości, czy też opinią, że każda kobieta może znaleźć lepszego ode mnie, który zapewni jej dostateczniejsze życie. Aktualnie brak kobiety, fizyczności, seksualności, która de facto nie istnieje - niszczy mnie wewnętrznie. Nie jestem w stanie skupić się na niczym, ciągle o tym myślę. Konsekwencją jest ciągły, obniżony nastrój, niemożność skupienia się na pracy zawodowej oraz studiach doktoranckich, które zacząłem. Dodam jeszcze, że nie mogę pokonać myśli, które ciągle nachodzą, mówiących o tym, że nikt mnie nie pokocha, bo za co? Nie jestem też w stanie sobie wyobrazić siebie w związku (pewnie dlatego, że nigdy w nim nie byłem), otaczający świat, pełen seksualności, ponętności i prowokujących kobiecych obrazów powoduje, że czasami mam ochotę zrobić sobie coś złego jednak wiem, że w ostateczności nie mógłbym tego dokonać... Próbowałem terapii psychodynamicznej jednak bezskutecznie. Jestem na etapie, gdzie potrzebuje pomocy tu i teraz - dostanie się do specjalistów w Rzeszowie i okolicach graniczy z cudem.
Dzień dobry,
czy myślał Pan o psychoterapii on-line? wiem,że wielu specjalistów aktualnie przyjmuje w takiej formie, może to rozwiązałoby trudność związaną z poszukiwaniem specjalistów w Pana mieście?
Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Szymańska

Dzień dobry.

Podzielam zdanie Pani magister Natalii - równie skuteczną formą terapii jak sesja na żywo - jest psychoterapia zdalna prowadzona przez specjalistę np przez skype lub hangouts. Dodatkowo nie wszyscy pacjenci włączają kamerki na pierwszych sesjach, gdyż przez lata mają utrwalone zniekształcone schematy poznawcze dotyczące np niskiego poczucia własnej wartości utrudniające im normalne funkcjonowanie w życiu codziennym.

W Instytucie Zdrowia Psychicznego me4health pracujemy obecnie głównie w takiej formie, a pacjenci są zadowoleni z osiąganych efektów i wspólnej intensywnej pracy. Jeżeli zależy Panu na pomocy tu i teraz, jednocześnie aby terapia nie trwała latami - zachęcam do wybrania specjalisty pracującego w nurcie poznawczo - behawioralnym. Jest to psychoterapia krótkoterminowa zorientowana na trudności z którą obecnie zmaga się pacjent. Sesje terapeutyczne są bardzo intensywne, również czas pomiędzy sesjami jest bogaty w prace własne, psychoedukacje - niemniej dzięki właśnie takiemu zaangażowaniu efekty przychodzą w krótkim czasie.
Ponadto pacjent kończąc własną psychoterapię zaopatrzony jest przez psychoterapeutę w tzw koła ratunkowe w postaci przerobionych materiałów, narzędzi i sposobów do samodzielnego radzenia sobie z ewentualnymi trudnościami, spadkami nastroju, dołkami emocjonalnymi w przyszłości.

Wysyłam moc pozytywnej energii i zdrowia życzę.
Edyta Zawodna

Zgadzam się z pporzedniczkami
Psychoterapia dopasowana do Pana psychiki powinna w dosyć krótkim czasie panu pomóc stanąć na nogi.
ONLINE jest to też możliwe
Pozdrawiam i zapraszam
Krzysztof Dudzinski
Psychoterapeuta w Rzeszowie i okolicy nie graniczy z cudem. Nie prowadzę psychoterapii online, ale jestem w miarę blisko. Pozdrawiam i zapraszam.