Dzień dobry. Od jakiegoś czasu zmagam się z bólem biodra (chyba), ból jest umiejscowiony w pachwini

9 odpowiedzi
Dzień dobry.
Od jakiegoś czasu zmagam się z bólem biodra (chyba), ból jest umiejscowiony w pachwinie. Na początku odczuwałam go tylko podczas chodzenia, ból był przeszywający, do tego stopnia, że czasami uniemożliwiał mi chodzenie, żeby odciążyć nogę zaczynam utykać. W tej chwili oprócz ww dokucza mi ból ciągły, tak jakby ból promieniuje do całej nogi, boli od pośladka, kolano, kończy się na stopie.
''Strzela'' mi w biodrze, kiedyś takie strzelanie przynosiło ulgę, w tej chwili po takim strzale odczuwam dodatkowy ból.
Żadna pozycja nie przynosi mi ulgi, nie mogę długo siedzieć. Co gorsza, to samo zaczynam odczuwać z drugiej strony.
Mam 42 lata, jestem szczupła i wysoka.
Proszę o jakieś wskazówki co to może być.
Pozdrawiam.
Aby ocenić staw biodrowy należy wykonać badanie obrazowe (RTG) i ocenić klinicznie funkcję stawu. Tego niestety nie da się wykonać zaocznie...

Jestem lek.wet, nie pomogę
Brzmi jak tzw ‘biodro trzaskajace’. Proponuje usg zeby to zwetfikowac.
Opisywane dolegliwosci sa czesto objawem chorby zwyrodnieniowej stawu biodrowego. Do ustalenia rozpoznania konieczne jest przeprowadzenie badania ortopedycznego oraz wykonanie badan obrazowych. Zapraszam na konsultacje
Dobrą wskazówka niech będzie badanie ortopedyczne i rtg miednicy :)
"Mam 42 lata, jestem szczupła i wysoka" - na artrozę, czyli zmiany zwyrodnieniowe trochę za wcześnie, ale nie jest wykluczona. Raczej jednak obstawiam na któreś z "bioder trzaskających ( strzelających)" - wewnętrzne, zewnętrzne a może śródstawowe. Już nawet "zwykłe" badanie ortopedyczne może być decydujące i przynoszące rozwiązanie i tak to powinno wyglądać: wizyta u ortopedy i badanie ortopedyczne.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry.
Przyczyn Pani dolegliwości może wiele.
1. Rzeczywiście ból w pachwinie może sugerować dolegliwości pochodzące ze stawy biodrowego - konflikt udowo-panewkowy (FAI) / zapalenie / zwyrodnienie / mieszanka wymienionych.
2. Później mówi Pani o bólu promieniującym - ten może z kolei świadczyć o innej przyczynie - rwa ? - udowa, nerw płciowo-udowy ?
3. Strzelanie to - trzeci temat - biodro 'trzaskające' (jest taka 'choroba'), konkretnie wewnętrzne, jeśli nadal mówimy o pachwinie - pochodzące od mięśnia biodrowo-lędźwiowego.
4. Dolegliwości najpierw na stojąco, a później w pozycji siedzącej mogą świadczyć o konkretnym wręcz typie FAI.
5. Dolegliwości po stronie przeciwnej to pewnie wynik przeciążenia na skutek odciążania kończyny z dolegliwościami.
Podsumowując - dokładny wywiad w gabinecie i dokładne badanie ortopedyczne, potem celowana diagnostyka obrazowa, diagnoza i odpowiednie leczenie. Niestety bez wizyty się nie obędzie.
Z poważaniem,
Radosław Cegiel
Może to być kilka problemów. Nie rozstrzygniemy tego bez zbadania i przynajmniej RTG miednicy AP i stawu biodrowego w projekcji osiowej. Najbardziej prawdopodobne jest biodro trzaskające lub/i konflikt panewkowo-udowy. Pozdrawiam
Popieram odpowiedzi kolegow