Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam bardzo obniżony nastrój, brakuje mi chęci do takich codziennych c

5 odpowiedzi
Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam bardzo obniżony nastrój, brakuje mi chęci do takich codziennych czynności jak przygotowywanie obiadu, sprzątanie, spacerowanie. Rano zwby wstać z łóżka potrzebuje 30minut, przed pracą nie jestem w stanie wiele zrobić - głównie leżę jak najdłużej, a później na szybko się "ogarniam", jem śniadanie i wychodzę. Mam ogromne poczucie marnowania czasu, nie wykorzystuje go w 100%. Na codzień jestem uśmiechnięta, bo tego wymaga moja praca - kontakt z drugim człowiekiem, rozmowy. Nie czuje sie jednak szczęśliwa- mam kochającego narzeczonego, który przejął za mnie obowiązki domowe, wspiera mnie i bardzo by chciał, żebym znowu była beztroska i pozytywna. Wieczorami przed snem miewam napady histerii - wtedy jest również największą kumulacja myśli, głównie są one związane z przemijaniem, śmiercią oraz tym, że jestem takim wampirem energetycznym, który tylko chodzi i narzeka na wszystko. Problem się pogarsza w pierwszych dniach płodnych - wtedy często mówię, że życie mnie męczy i po co to wszystko, skoro jak umrę to nic już nie będzie. Taki stan utrzymuje się do tygodnia, później następuje skok i przez kilka dni jest dobrze. Miewam kołatanie serca - zaczyna bardzo szybko bić, czuje drętwienie dłoni oraz nóg. Jestem umówiona do kardiologa na echo serca I aparat holtera. Kołatania nie występują często, mam wrażenie, że teraz rzadziej niż kilka lat temu, ale są mocniejsze - tzn., na początku tylko czułam takie "potknięcie" serca, a teraz występuje bardzo przyspieszone bicie. Łatwo wpadam w złość, potrafię się czepiać głupot. Życie mi ucieka na myśleniu o śmierci oraz na bezsensownej walce z samą sobą. Chyba potrzebuje profesjonalnego wsparcia. Czy kontakt online z psychoterapeutą się sprawdzi? Czy lepiej jednak na "żywo"? Czy psychoterapeuta może zlecić jakieś dodatkowe badania? Czy moje poczucie pustki, bezradności, udawanie uśmiechnięte i miłej dla wszystkich może być oznaką jakieś depresji? Czy to raczej np., sprawy hormonalne? Czy ktoś chciałby mi pomóc- spotkania mogą być online, wszystko jedno z jakiego miasta :-(
Serdecznie zapraszam Panią na konsultacje online.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Po przeczytaniu Pani opisu zastanawiałam się kiedy ślub i jak się Pani w związku z tym czuje, czego się obawiać może, co się skończy a co zacznie. Jak najbardziej polecam Pani konsultacje z psychoterapeutą, szersze ujęcie i specjalistyczne może się przydać, jak już Pani także przyszedł ten pomysł. Pozdrawiam,.PK

Witam. Warto dokończyć diagnostykę kardiologiczną żeby upewnić się czy od strony somatycznej wszystko jest w porządku. Człowiek jest psychofizyczną całością, to oznacza, że zarówno dolegliwości somatyczne wpływają na samopoczucie psychiczne, jak i psychiczne dolegliwości wpływają na stan somatyczny człowieka. Nie da się przyczyny Pani samopoczucia stwierdzić na podstawie załączonego opisu, można jedynie snuć hipotezy. Jeżeli akceptuje Pani kontakt online, to uważam, że warto spróbować psychoterapii w tej formie, na początek może Pani umówić się na konsultację i później zdecydować. Jeśli będzie niezbędna także wizyta u lekarza, psychoterapeuta Panią o tym poinformuje. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Proponuję konsultację z psychoterapeutą. Zachęcam do bezpośrednich spotkań. Być może potrzebna jest wizyta u psychiatry i dobór leków. Nie chcę w tym miejscu snuć domysłów i hipotez bo przyczyn może być wiele. Internet nie jest dobrym miejscem, na choćby, wstępną diagnostykę. Rafał Dobolewski

Dzień dobry
Zalecałabym zwrócić się o pomoc w pierwszej kolejności do lekarza psychiatry, gdyż opisane przez Panią objawy mają charakter depresyjny ( obniżony nastrój, trudność wybudzaniem się rano i motywowanie się " na siłę "do codziennych obowiązków , zamartwianie się , myśli dotyczące przemijania , śmierci , anhedonia). W opisie Pani stanu psychicznego pojawiają się również objawy lękowe z towarzyszącą somatyzacją. Istotny jest fakt iż wskazuje Pani na zmianę swojego stanu psychicznego : " Nie czuje sie jednak szczęśliwa- mam kochającego narzeczonego, który przejął za mnie obowiązki domowe, wspiera mnie i bardzo by chciał, żebym znowu była beztroska i pozytywna" . Jeżeli chodzi o formę kontaktu ze specjalistą to osobiście uważam iż w czasie pandemii bezpieczniej dla Pani ale też w trosce o innych jest skorzystać z konsultacji online. Badanie psychiatryczne jest bowiem oparte przede wszystkim na rozmowie z pacjentem , która jeśli jest dobrze przeprowadzona pozwala na postawienie prawidłowej diagnozy i wdrożenie leczenia.
Pozdrawiam
Magdalena Skał-Mydłowska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.