Dzień dobry, mam chyba fobie związaną z wyjściem z domu, pójściem do pracy itd. Ostatnimi czasy po

9 odpowiedzi
Dzień dobry,
mam chyba fobie związaną z wyjściem z domu, pójściem do pracy itd. Ostatnimi czasy po prostu myśląc o tym kręci mi się w głowie i mam wrażenie, że zaraz stracę przytomność. Pojawiło się też przyśpieszone bicie serca co wywołuje jeszcze większe napady lęku. Kiedyś rzadziej, ale teraz praktycznie zawsze mam ten stan podczas zwykłych spotkań biznesowych w pracy czy nawet przy wyjściu do sklepu. Mam też wrażenie, że nie radzę sobie z nagłymi przypływami różnych emocji. Zrobiłem badania lekarskie i wydaje się, że wszystko fizycznie ze mną ok. Straciłem już nadzieje, że sam sobie z tym poradzę. Codziennie z tym walczę i czuję, że powoli przeradza się to w coś większego ;(
Czy umówienie się do eksperta w temacie nerwicy lękowej to właściwa droga do "wyleczenia się"? Może już potrzebuję np. psychiatry. Prośba o pomoc.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Dzień dobry.

Nie podał Pan miasta z którego Pan pochodzi, więc nie polecę konkretnego eksperta, jednak pozwolę sobie zasugerować w tym wypadku spotkanie z psychologiem - psychoterapeutą.

Z tzw. zaburzeniami lękowymi dobrze sobie radzi np. oparta na dowodach psychoterapia poznawczo–behawioralna (tzw. CBT), warto poszukać specjalisty pracującego w tym nurcie. Specjalista przeprowadzi diagnozę i zaproponuje adekwatne do Pana sytuacji rozwiązanie (np. w postaci krótkoterminowej terapii).

Pozdawiam serdecznie
Marcin Nowacki

Witam. Psychoterapeuta powinien Panu pomoc. Do psychiatry można się udac, jeśli okazałoby sie, że trzeba włączyć leki do terapii lęku. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Przedstawione przez Pana objawy mogą sugerować obraz doświadczanych stanów lękowych z wspótowarzyszącymi objawami psychosomatycznymi(tj. zawroty glowy, przyspieszone bicie serca itp.)- zważywszy, że wykonał Pan komplet badań wykluczających inne podłoże somatyczne.
Najtrafniejszą drogą rozwiązania tych trudności jest konsultacja psychoterapeutyczna oraz podjęcie psychoterapii. Farmakoterapia służy jedynie doraźnemu "wyciszeni" objawów, ale nie rozwiązuje źródła zaburzenia. Umówienie się na wizytę do psychologa, psychoterapeuty jest najwłaściwszą drogą do trwałego rozwiązania Pana problemu.
Pozdrawiam serdecznie
Karolina Palczewska
Nie podał Pan konkretnie jakie badania Pan wykonał. W pierwszej kolejności sugeruje wykonać badania pod kątem boleriozy - która również w zaawansowanym stadium może dawać takie objawy. Jeżeli już wykluczył Pan tą chorobę proponuje wizytę u psychologa lub psychoterapeuty, który pomoże i poprowadzi odpowiednią dla Pana terapie. Pozdrawiam Katarzyna Barska
Witam,
Obraz kliniczny sugeruje występowanie zaburzeń lękowych, dla ktorych typowe są objawy somatyczne bez uchwytnej przyczyny organicznej. Proponuję wizytę u psychotetapeuty, ktory zajmuje sie leczeniem tego typu problemów, farmakotetapia moze wspomóc proces psychoterapeutyczny.Ponadto lekarz psychiatra moze zlecić badania celem wykluczenia podłoża somatycznego Pana dolegliwosci ( badanie poziomu hormonòw tarczycy, w kierunku boreliozy itp.). Życzę powodzenia!
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Studzińska
Witam
Rozumiem, że opisane objawy powodują, że odczuwa Pan dyskomfort, przez co jest Panu trudno wykonywać codzienne czynności. Dobrze, że stara się je Pan pokonywać i szuka pomocy. Proponuję podjęcie terapii u psychologa, psychoterapeuty, pomoże Panu sobie z tym poradzić, aby nie był Pan w tym sam. Pozdrawiam
Dzień dobry. Jeśli badania nie wskazują na fizyczne podłoże Pana dolegliwości to bardzo dobrym pomysłem będzie konsultacja u psychoterapeuty. Psychoterapia poznawczo-behawioralna często skutecznie pomaga w tego typu trudnościach. Jeśli konieczna będzie wizyta u psychiatry - psychoterapeuta powinien ją zalecić. Powodzenia!
Dobry wieczór. Wizyta u psychologa, psychoterapeuty w Pańskim przypadku jest jak najbardziej wskazana. Podczas spotkania powinien Pan otrzymać informację czy konieczna jest konsultacja psychiatryczna. Proszę nie koncentrować się na podejsciach tylko na pomocy dla siebie i jak najszybciej udać się do specjalisty. Jeśli będzie potrzebował Pan szczegółowych informacji zapraszam do kontaktu. Serdecznie pozdrawiam.
Dzień dobry. Pana objawy mogą wskazywać na silny lęk utrudniający Panu codzienne funkcjonowanie, w szczególności sferze zawodowej. Warto udać się do psychoterapeuty i omówić swoje problemy. Pozdrawiam. Joanna Mokosa.