Dzień dobry, lekarz ginekolog przepisał mi plastry antykoncepcyjne evra które miałam założyć w pierw

1 odpowiedzi
Dzień dobry, lekarz ginekolog przepisał mi plastry antykoncepcyjne evra które miałam założyć w pierwszy dzień miesiączki.
Tak też zrobiłam jednakże krwawienie ustało po dwóch godzinach. Plastry kontynuowałam, zgodnie z zaleceniami ok tyg zmieniłam i dopiero wtedy dostałam krwawienia.
Czy w takiej sytuacji jak zmienię na 3 plaster i tydz przerwy mam czekać znów na założenie na pierwszy dzień miesiączki?
Dzień dobry,

Przyjmowanie antykoncepcji w postaci plastrów, takich jak Evra, polega na ich cyklicznym stosowaniu zgodnie z instrukcją, niezależnie od tego, czy i kiedy pojawia się krwawienie. Jeśli założyła Pani pierwszy plaster w pierwszy dzień miesiączki, ale krwawienie ustało po dwóch godzinach, a następnie kontynuowała Pani stosowanie plastrów zgodnie z planem (zmieniając plaster raz w tygodniu przez 3 tygodnie), to postąpiła Pani prawidłowo.

Po użyciu trzech plastrów następuje tydzień przerwy, podczas którego powinno pojawić się krwawienie z odstawienia, podobne do miesiączki. Nie musi Pani czekać na pojawienie się krwawienia, aby rozpocząć nowy cykl stosowania plastrów. Nowy cykl plastrów (czyli założenie pierwszego plastra z nowego opakowania) powinien rozpocząć się dokładnie po 7 dniach przerwy, niezależnie od tego, czy krwawienie się pojawiło, czy jeszcze trwa, czy też już zakończyło.

Dzięki temu metoda antykoncepcyjna będzie skuteczna, a cykl stosowania plastrów nie zostanie zaburzony. Regularne stosowanie plastrów zgodnie z instrukcją zapewnia ciągłą ochronę przed ciążą.

Jeśli krwawienie pojawia się w nietypowym dla Pani czasie lub ma Pani jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania antykoncepcji, warto porozmawiać o tym z lekarzem ginekologiem. Może on wyjaśnić wszelkie niejasności i ocenić, czy sposób stosowania antykoncepcji jest prawidłowy oraz czy plaster antykoncepcyjny jest odpowiednią metodą dla Pani.

Jeśli mogę pomóc w jeszcze czymś, proszę śmiało pisać.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.