Z powodu strasznego bólu nadgarstka (przy pewnych ruchach powtarzanych dłużej niż 5min) szukam diety

2 odpowiedzi
Z powodu strasznego bólu nadgarstka (przy pewnych ruchach powtarzanych dłużej niż 5min) szukam diety prawie bez obierania/krojenia/ścierania. Póki co każdy dietetyk to ignorwał i optymistycznie szacowali że np obranie i krojenie warzyw na zupę to 5min....kiedy prawdziwe 5min to np 1 jabłko. Nie stać mnie na dietę pudełkową. Czy można ułożyć zdrowy (może być monotonny byle zawierał wszystkie potrzebne witaminy bez suplementacji) jadłospis biorąc na poważnie mój ból i komfort i miesięczny budżet na jedzenie około 800zł (tylko dla mnie, mieszkam sama)?
Dzień Dobry, Oczywiście że da się ułożyć ekspresowy, budżetowy i ODŻYWICZY jadłospis. Aktualnie w sklepach mamy ogrom gotowych mieszanek warzywnych z których możemy korzystać. Mieszanki kompotowe mrożone, mieszanki warzywne mrożone. Ugotowane już i obrane buraki czy marchewka. Jeżeli posiada Pani blender to jeszcze bardziej ułatwi to pracę. 800/30 to jakieś 26zł na dzień. Przy gotowaniu posiłków na kilka dni może nawet uda się spiąć budżet. Na pewno bardziej wymagające będą pierwsze zakupy ale na kolejne już tygodnie dużo składników zostaje nam w szafkach. Samo planowanie zakupów i jadłospisu na pewno przyczyni się do generowania mniejszych kosztów spożywczych. Zapraszam na konsultację, z chęcią podejmę się wyzwania.
Pozdrawiam serdecznie Patrycja Rutkowska. Dietetyk kliniczny

Dzień dobry, oczywiście, da się zaplanować posiłki, które nie wymagają od Pani krojenia, a przy tym będą szybkie, smaczne i budżetowe. Zapraszam do współpracy i pozdrawiam serdecznie