Dzień dobry. Dlaczego ciągnie mnie do ubóstwa i życia w bylejakości? Dobrze mi się wiedzie, ale czuj

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Dlaczego ciągnie mnie do ubóstwa i życia w bylejakości? Dobrze mi się wiedzie, ale czuję jakbym mógł porzucić swoje obecne życie, na rzecz życia w niedostatku. Zastanawia mnie ten stan rzeczy, bo ludzie, których znam mają na odwrót - chcieliby żyć w luksusie. Nie wiem czy istnieje jakieś głębsze podłoże tego, że chciałbym żyć w ten sposób. Zaznaczę, że nie ma to związku z religią, bo nie wyznaję żadnej.
Dzień dobry. Myślę, że nie jest to kwestia na którą ktokolwiek udzieli odrazu odpowiedzi. Może byłoby warto przyjrzeć się temu w procesie terapeutycznym, aby zrozumieć o co chodzi i z czego to może wynikać? Gdyby był Pan zainteresowany poszukiwaniem rozumienia tego, co się dzieje w Panu, polecam skorzystanie z psychoterapii psychoanalitycznej lub psychodynamicznej. Pozdrawiam, Emilia Jurewicz

Dzień dobry,
Pytanie, które Pan zadaje może mieć wiele kierunków - jeśli jest to pytanie stricte filozoficzne, można skłonić się ku szukaniu odpowiedzi w literaturze. Jeśli kieruje się Pan ciekawością głębszego poznania siebie, może Pan obrać ścieżkę zadawania sobie pytań otwartych: Co by to dla mnie znaczyło? Co mówi to o moich potrzebach?
Jeśli natomiast taki tok myślenia wpływa na Pana nastrój (doświadcza Pan cierpienia, niepokoju, przygnębienia), warto byłoby przyjrzeć się wspólnie z psychoterapeutą jakie schematy przekonań, działań oraz odczuwania emocji mogą wpływać na taki kierunek myśli, jaki ma miejsce teraz: porzucenia obecnego życia na rzecz niedostatku.
Z życzeniami dbania o siebie,
Iwona Łaskarzewska,
Psycholog