Dziecko w wieku 7 lat pchnelo brata z trampoliny 6 latka złamał rękę 7 latek chciał popełnić samobój

5 odpowiedzi
Dziecko w wieku 7 lat pchnelo brata z trampoliny 6 latka złamał rękę 7 latek chciał popełnić samobójstwo tak powiedział czy należy udać się z tym do specjalisty że 7 latek miał myśli samobójcze.
Witam,

Takie zdarzenie może być traumą dla dzieci. Jeżeli którekolwiek z nich wykazuje objawy stresu pourazowego to należy udać się do specjalisty. Opisana reakcja 7-letniego dziecka jest takim objawem a więc zdecydowanie należy się udać.

Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski

Witam, jest istotna różnica pomiędzy stwierdzeniem, że dziecko chciało popełnić samobójstwo a tym, że powiedziało o takich myślach. Bardzo proszę uważać, aby w obecności dziecka nigdy tego nie mówić, bo to grozi nasileniem trudności. Opisany wypadek z pewnością wzbudził w dziecku poczucie winy z którym wyraźnie sobie nie radzi. Najlepiej udać się do specjalisty, aby dokładnie omówić trudności i opracować plan terapii. Pozdrawiam, Edyta Mikulska
Witam serdecznie,

jak najbardziej warto udać się do specjalisty, aby uniknąć traumatycznych konsekwencji oraz zdarzeń w przyszłości.
Pozdrawiam
Opisane wydarzenie samo w sobie jest na tyle poważne, ze warto udać się na konsultację do psychoterapeuty. Niewykluczone, że między braćmi istnieje silna rywalizacja, i wtedy może być potrzebna terapia psychologiczna dla rodziny, tj wspólne spotkania rodziców i dzieci.
Anna Majewska
Witam
Jak najbardziej wskazana jest konsultacja 7 latka z psychologiem i ocena jego stanu emocjonalnego. Prawdopodobnie dla chłopca była to traumatyczna sytuacja, którą mocno przeżył. Rozmowa z psychologiem może pomóc chłopcu w poradzeniu sobie z trudnymi emocjami.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk