Dobry wieczór , mam takie pytanie . Jestem z dziewczyną od 4 lat w związku . Kocham ją i to bardzo ,

2 odpowiedzi
Dobry wieczór , mam takie pytanie . Jestem z dziewczyną od 4 lat w związku . Kocham ją i to bardzo , 2 miesiące temu się zareczylem a ona przyjęła moje zaręczyny . Ona ma 21 lat ja 23 . Pytanie brzmi następująco . Co mam zrobić jeżeli mówi mi że nie wie co czuje , nie wie co to miłość?Słowo kocham cię mówi po prostu żeby tylko powiedzieć bo nie rozumie co to miłość . Nie chcę się ze mną rozstawać bo twierdzi że lubi ze mną spędzać czas i że nie chce żyć bezemnie . Od jakiegoś czasu mało jest czułości ,nie przytula się ,nie całuje bo twierdzi że jej to nie jest aż tak potrzebne że ja jestem zbyt czuły że tego cały czas potrzebuje . Jej wystarczy tylko żebym obok niej był . Co mogę jeszcze powiedzieć to w dzieciństwie miała różne problemy takie jak molestowanie , zabranie ja do rodziny zastępczej bo biologiczni rodzice pili i wiem w sumie że w tej rodzinie też nie ma za łatwo co teraz u nich jest. Były już różne sytuacje w których się zauroczyla w kimś innym będąc ze mną w związku gdy ja się tylko o tym dowiedziałem to przeprosiła stwierdziła że źle zrobiła i jej to wybaczyłem . Staram się być dla niej wsparciem o każdej godzinie dnia i nocy . Co chwilę mówi mi że chce dziecko ze mną a później że znowu nie chce dzieci i tak samo w sumie jest z zamieszkaniem razem raz chcę a raz nie chce . Nie wiem co myśleć mam w głowie metlik .. proszę o pomoc..
Trudności w okazywaniu i nazywaniu uczuć często towarzyszą osobom które zostały skrzywdzone emocjonalnie bądź doznały traum. Jest to spowodowane tym że okazywanie bądź przeżywanie uczuć w przeszłości było związane z cierpieniem. Pomocna w takich przypadkach jest zawsze psychoterapia, ponieważ osoby te często potrzebują dużo uwagi i dobrych adaptacyjnych relacji.

Dzień dobry
Wspomniane zachowania związane mogą być z lękiem przed odrzuceniem wyuczonym już od najmłodszych lat. Umiejętność w okazywaniu emocji związanych z miłością, empatią czy choćby ciepłem w relacji kształtuje się w nas już od dzieciństwa przy boku rodziców lub opiekunów. I to właśnie od nich w dużej mierze zależy jak będziemy radzić sobie z relacjach romantycznych, rodzinnych, koleżeńskich itd. W opisanej przez Pana sytuacji można wywnioskować, że mamy do czynienia z tego typu trudnością. Można sobie z tym poradzić właśnie pod czas terapii indywidualnej oraz dla par.