Mam problem z tatą.Mam 16 lat i rok temu byłam bardzo mało społeczną osobą.Wszystko zmieniło się gdy

2 odpowiedzi
Mam problem z tatą.Mam 16 lat i rok temu byłam bardzo mało społeczną osobą.Wszystko zmieniło się gdy poszłam do liceum albowiem zmieniłam towarzystwo z bardzo toksycznej podstawówki na naprawdę świetnych znajomych.Problem w tym że w czasie nauczania online bardzo zaczęło mi ich brakować i z tego powodu miewałam gorsze okresy w których byłam bardzo zagubiona i smutna oraz straciłam zupełnie apetyt.Regularnie ,czyli w moim przypadku raz w tygodniu zaczęłam się z nimi spotykać dopiero w grudniu.Tata nie był tym zachwycony i od początku miał jakiś problem.Jednak gdy zobaczył ,że chcę wychodzić co tydzień był bardzo zły.Nie może zrozumieć tego że mam również swoje życie i znajomości które są dla mnie naprawdę bardzo ważne i potrzebne do normalnego funkcjonowania.Według niego muszę spędzać czas tylko z nimi ale jak wiadomo dorastam i nie jest to moje marzenie by spędzać czas w domu ,nie sprawia mi to żadnej przyjemności a wręcz przeciwnie.Dodatkowo w tym tygodniu chciałam wyjść drugi raz i była straszna awantura...Daje mi to straszny stres i dostaję skurczu brzucha z niepokoju gdy tylko ktoś krzyknie.Moja mama nie ma żadnego problemu z moimi wyjściami i często się o to kłócą z tatą.Jest mi bardzo ciężko bo tata zupełnie nie rozumie że takim zachowaniem tylko mnie od siebie jeszcze bardziej odtrąca i sprawia mi przykrość.Nie wiem jak temu zaradzić ,rozmawiałam z nim bardzo dużo razy ale nic nie pomaga.Proszę o pomoc.
Twoja perspektywa jest pełna emocji, ale i precyzji w nazywaniu własnych potrzeb. Przemiany, jakie zachodzą w Tobie są również czasem przemian dla rodziców - trudno powiedzieć, czy chodzi wyłącznie o troskę? Warto by było się wsłuchać w siebie wzajemnie. Z pewnością poleciłbym konsultację rodzinną u psychoterapeuty rodzinnego, pytanie jednak, jak na taką propozycję zareagowaliby członkowie Twojej rodziny? Możesz również szukać konkretnych odpowiedzi na darmowej infolinii Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Jeśli masz psychologa w szkole, on również pracuje, choćby zdalnie, więc można poszukiwać u niego namiarów na możliwości wsparcia w okolicy miejsca zamieszkania.

Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą , aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie.