Destrukcja rodziny po zdradzie

4 odpowiedzi
Zdradziłem żonę. Chce ratować rodzinę. Miałem wszystko teraz nie mam nic. Oboje jesteśmy w bardzo złym stanie psychicznym. Myślimy tylko o tym co się stało, brak snu, brak ochoty na cokolwiek.
Witam
w Pana przypadku bardzo ważne a w zasadzie najważniejsze jest to czy małżonka wyraża gotowość do walki o wasze małżeństwo poprzez przepracowanie tematu zdrady na wspólnej psychoterapii małżeńskiej.

Ważne jest również czy zdrada była chwilą słabości i miała charakter incydentalny, czy zaś była to rozbudowana, relacja trwająca miesiącami. Oczywiście w przypadku wielomiesięcznego romansu o wiele ciężej jest przepracować uczucia związane ze zdradą, u obojga partnerów, przez co szanse na pozytywny finał terapii partnerskiej są mniejsze.

Ważne jest również co było podłożem zdrady, najważniejsze jest teraz aby znaleźć bezpośrednią przyczynę osłabienia waszej relacji. Zdrada jest najczęściej efektem obniżonej kondycji związku. Może się zdarzyć, że podczas pracy na terapii par, przepracowując temat zdrady, dojdziemy do odkrycia najważniejszego problemu w waszej relacji, który był bezpośrednią przyczyną zdrady a z którym borykaliście się jeszcze na długo przed tym zanim do zdrady doszło. Jeśli uda się Wam poprawić tą problematyczną sferę waszego związku, która od lat wam ciąży, paradoksalnie dzięki zdradzie, wasza więź się zacieśni i tym samym wasze małżeństwo stanie się silniejsze.

Aby móc trafnie zdiagnozować państwa sytuację oraz dopasować strategię rozwiązania problemu konieczna będzie wizyta w ramach psychoterapii par, albo przynajmniej konsultacje on-line. Zapraszam do kontaktu

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Sugeruję wizytę: - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zdrada małżeńska bywa wyrazem kryzysu, który toczył się w parze od dawna. Zdarza się, że ujawnienie zdrady staje się apogeum tego kryzysu, bardzo trudnym dla obu stron momentem.
Co dalej? To pytanie, z którym boryka się chyba każda para w tej sytuacji. Podstawowo są dwa wyjścia – kontynuacja związku lub zakończenie go. Jest to odrębna decyzja każdej z osób w parze, ale także ich wspólna. Spotkania z terapeutą pozwalają małżonkom w bezpiecznych warunkach sprawdzić czy nadal chcą być razem i jeżeli tak, to jakich zmian potrzebują.
Warto pamiętać, że słowo „kryzys” (w języku chińskim „weiji”) składa się z dwóch znaków; pierwszy z nich odznacza niebezpieczeństwo lub zagrożenie, drugi natomiast to początek nowej drogi lub szansa.
Witam. Rozumiem, że zaangażowanie się w relację pozamałżeńską wywołało poważny kryzys w Pańskiej rodzinie. Podjęcie terapii małżeńskiej mogłoby pomóc Panu i Pana Małżonce uporać się z tą sytuacją. Wydaje się, że w spotkanie z terapeutą w tego rodzaju opresji jest dobrym pomysłem. Stwarza bowiem szansę na wspólne przyjrzenie się sytuacji i zadecydowanie, co dalej. Spotkania terapeutyczne mogłyby również pomóc Państwu przyjrzeć się, czy romans nie był może przejawem znacznie głębszego problemu? Pozdrawiam, Alicja Sobik-Lipus
Witam, zapraszam zatem Państwa na konsultację. Zdrada nie musi oznaczać końca małżeństwa, jeżeli chcecie Państwo ratować ten związek, macie ten sam cel i motywację, uczucia wobec siebie, można rozpocząć pracę nad odbudową zaufania i Państwa związkiem.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.