Depresja????

10 odpowiedzi
Witam , nie wiem co mi jest ale ogólnie odczuwam brak chęci do czegokolwiek , bardzo ciężko wykonuje mi się każdą czynność , mam bardzo wielkie odchylenia nastroju zdarza się , że czuję się dobrze mam chęci do rozmowy i pracy ale przez większość dni wpadam w doła , nie widzę sensu w niczym ( pracy , rozmawianiu z innymi itp potrafie caly dzien nie powiedzieć słowa) zdarza sie bardzo szybkie bicie serca i ucisk najczęściej nocą w lóżku , bywa iż gdy jestem przygnębiony to dostaje nagle jakiegoś ataku i chcę uciec do domu, dostaję myśli samobójczych , który czasem dość szybko przechodzi a czasem trwa nawet i dzień lub dwa ...byłem ostatnio u rodzinnego to przepisał mi seronil 20 mg paczkę ... ale fluoksetyna działa dopiero po bardzo długim czasie ... myślę o czymś innym , co pozwoli mi jakoś sie uspokoić , ztłumi emocje ponieważ bardzo męczy mnie każdy dzień. XANAX ?....
Xanax należy do leków bardzo silnie uzależniających. Szybko rośnie także tolerancja na ten lek (czyli teraz wystarczy np. 1mg na dobę, za tydzień będzie to półtora mg, za dwa tygodnie 4 mg za trzy tygodnie 8mg i tak dalej, w postępie geometrycznym). Po odstawieniu leków typu Xanax, przy stosowaniu ich dłużej niż kilka dni do kilku tygodni, występują "objawy z odstawienia": może to być "depresja"; ale także szybkie bicie serca, poty, bezsenność. W skrajnych przypadkach ataki padaczki lub/i zaburzenia psychotyczne, np. halucynacje. Xanax nie jest lekiem przeciwdepresyjnym. Jeśli szuka Pan natychmiastowej ulgi, lekarz Panu nie pomoże, wszystkie antydepresanty działają po jakimś czasie.

Opisuje Pan objawy depresyjne. Seronil 20mg brany 1x/ dobę rano powinien pomóc lecz po ok. 2-3 tyg ( są silniejsze i nieco szybciej działające leki p. depresyjne). Xanax zadziała tyko przeciwlękowo i tylko objawowo. Oznacza to że nie wyleczy Pana i nie ma sensu go brać dłużej niż 1 m bo uzależnia (Seronil nie). Po xanaxie nie wolno jeździć samochodem - prawnie traktowane jak jazda po alkoholu. Najlepiej będzie skorzystać z pomocy lekarza psychiatry. Stany depresyjne wymagają diagnostyki - min. wykonania odpowiednich badań laboratoryjnych itd.
Ocenę działania leku przeciwdepresyjnego powinno się ocenić po 4 tygodniach, zanim jednak lek zacznie działać warto na doraźnie w sytuacjach kryzysowych przyjąć lek szybko działający, np.: Xanax. Polecam jednak wizytę u psychiatry. Czy złamanie nogi też by Pan leczył o lekarza rodzinnego, czy zgłosił się by Pan do ortopedy?
Pozdrawiam.
Xanax działa szybko i pacjent jest zadowolony z poprawy. Lekarz wg. pacjenta jest skuteczny bo jest szybki efekt. Faktycznie na początku terapii można ten lęka stosować ale nie długo ze względu na swój potencjał uzależniający.
Proszę skorzystać z leczenia kompleksowego: leki i psychoterapia.
Pozdrawiam
Witam. Z opisu można wywnioskować, że postawionym u Pana rozpoznaniem są zaburzenia depresyjno- lękowe. Lek przeciwdepresyjny Seronil (fluoksetyna) jest jak najbardziej adekwatny. W leczeniu psychiatrycznym nieodzowna jest cierpliwość- czas do uzyskania efektu, poprawy samopoczucia to około 4-6 tygodni od początku przyjmowania leku. Do łagodzenia objawów lękowych w tym okresie można zastosować lek z grupy benzodiazepin (Afobam, Xanax). Proszę systematycznie przyjmować Seronil, doraźnie Xanax i zgłosić się na wizytę do psychiatry, celem weryfikacji rozpoznania i optymalizacji procesu leczenia (być może zaleci również psychoterapię). Pozdrawiam.
Witam,
xanax jest opcją terapeutyczną, ale proszę pamiętać o ryzyku uzależnienia przy dłuższym, regularnym stosowaniu. Bezpieczniejsza pod kątem niewywoływania uzależnienia jest np. hydroksyzyna, która też działa od razu.
Warto pamiętać, że Seronil zwłaszcza na początku terapii może nasilać myśli samobójcze.
Proponowałbym mimo wszystko dokładną diagnostykę stanu psychicznego u psychiatry.
Witam,

faktycznie opisane objawy mogą świadczyć o epizodzie depresyjnym- choć żeby postawić właściwą diagnozę należałoby przeprowadzić pełne badanie psychiatryczne i zebrać dokładny wywiad.
Seronil jest lekiem przeciwdepresyjnym o profilu aktywizującym, początek działania wykazuje zazwyczaj w 2 tygodniu leczenia. Szczególnie niepokojącym są myśli samobójcze- co jest wskazaniem do jak najszybszego udania się do specjalisty.
Xanax jest lekiem uspokajającym z grupy benzodiazepin, jednak przestrzegam przed samodzielnym jego stosowaniem- z uwagi na duży potencjał uzależniający a także pogorszenie sprawności psychomotorycznej podczas jego stosowania.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl
Dzień dobry.
Jak najbardziej potrzebna będzie wizyta u psychiatry, prezentuje Pan szerokie spektrum objawów lękowo-depresyjnych o co najmniej umiarkowanym nasileniu. Jeśli nie czuje się Pan na siłach, warto poprosić osobę bliską o pójście razem na pierwszą wizytę. Psychiatra zbada Pana i zleci badania w celu wykluczenia przyczyn somatycznych (niedoczynność tarczycy, niedokrwistość, stany zapalne). Z kolei Xanax to dobry lek, ale na krótką metę i dla rozsądnych, lekarz poprzez badanie może ocenić czy wymaga Pan stosowania leku z tej grupy. Powodzenia!
Rzeczywiście mogę podejrzewać zaburzenia nastroju. Fluoksetyna jest skutecznym lekiem i nie trzeba czekać miesiącami na jego działanie!! Czasem kilka dniu. Warto poczekać i przyjmować na razie 20 mg. Dawkę można po pewnym czasie zwiększyć.
Pozdrawiam
Przyjmowanie Xanax-u zawsze pociąga za sobą ryzyko uzależnienia,
dlatego stosowanie benzodiazepin powinno być doraźne. Fluoksetyna najpierw
podnosi napęd, dopiero po kilku, kilkunastu dniach nastrój. Może to
powodować zwiększenie lęków i pogłębienie przygnębienia. Proponuję
zgłosić się do lekarza psychiatry.