Czy to skomplikowane? Co dalej?

3 odpowiedzi
Witam. Planuje założenie aparatu ortodontycznego. Póki co naprawy (m.in.: leczenie ubytków 1,2 i 7) wykonywałam bez wcześniejszej konsultacji ortodontycznej, bo uznałam że i tak mnie to czeka, więc po co tracić czas.
Ogólnie stan mojego uzębienia przedstawia się następująco:
Górne zęby od 1 do 7 z każdej strony + 8 po lewej stronie nie do końca wyrośnięta
Dolne zęby:
Z lewej strony od 1 do 7 + 8 nie wyrosła cała
Z prawej strony brak 6 i również 8 jak wyżej.

Zastanawia mnie, czy będę musiała wyrwać te wszystkie 8, czy może da się coś z nich zrobić. I co z tą luką po 6. Jak będzie wyglądało w tym przypadku założenie aparatu.

Nadmienię, że na forach nie znalazłam informacji o podobnych przypadkach.

Liczę na odpowiedź i pozdrawiam.
Zapraszam na bezpłatną konsultację. Naprawdę w zgryzie jest wiele zmiennych ,które determinują sposób postępowania indywidualny u każdej osoby. Błędem byłoby udzielenie jakiejkolwiek porady bez obejrzenia pacjenta.
Pozdrawiam Magdalena Orczykowska

Witam.Zasadniczo mozna uzupelnic brak 6 wprowadzajac na jej miejsce 7,a na miejsce 7-8-ke,ale kazdy przypadek jest indywidualny.Pozdrawiam.
Jeśli chodzi o zaplanowanie leczenia to na pewno niezbędna jest konsultacja ze zdjęciem RTG. Co do 8 to wszystko zależy od ich ułożenia i planu leczenia ortodontycznego (np. czy zęby będą zsuwane czy rozsuwane, czy są miedzy nimi przerwy czy są za ciasno ułożone).

Z Pani opisu wynika że Pani sytuacja raczej nie jest skomplikowana.

Pozdrawiam, Michał Jonasz