W jaki sposób poradzić sobie ze szękościskiem i przeskakującą szczęką?
2 odpowiedzi
Witam, mój lekarz rodzinny nie potrafił mi pomóc ani wskazać gdzie się powinienem zgłosić z moim problem, jakim jest przeskakująca szczęka. Problem już trwa od kilku lat i coraz bardziej się nasila. Charakterystyczne klikanie pojawia się przy otwieraniu ust. Początkowo szczęka przeskakiwała z lewej strony obecnie z obu stron. 3 lata temu stomatolog stwierdził, u mnie bruksizm oraz zrobił nakładkę relaksującą na dolne zęby. Po niespełna miesiącu używania pojawił się pierwszy szczękościsk i od tamtego czasu przestałem zakładać nakładkę. Od tamtego czasu do dnia dzisiejszego miałem kilka razy szczękościsk (zawsze po prawej stronie). Szczękościsk ustępował po masowaniu miejsca w którym szczęka się blokowała. Obecnie usunąłem dwie dolne ósemki (zostały jeszcze dwie górne). Pół roku temu byłem u Osteopaty który jedynie stwierdził, że mam bardzo napięte mięśnie z lewej strony karku. Dodatkowo wiem od najbliższych, że w nocy przez sen zdarza mi się zgrzytać zębami.
Wygląda na to, że ma Pan problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym i bruksizm. Jak najbardziej w takim przypadku wskazana jest szyna relaksacyjna odpowiednio ustawiająca żuchwę względem szczęki. Możliwe jest, że jest również konieczne leczenie ortodontyczne. Bez bezpośredniego badania trudno mi coś więcej Panu pomóc.
Świetnym specjalistą od problemów ze stawem jest Pani Doktor Jolanta Kostrzewa z Legionowa.
Pozdrawiam Magdalena Orczykowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
dolegliwości, o których Pan wspomina są związane z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych. W takiej sytuacji najlepiej udać się do specjalisty protetyka, który zrobi właśnie taką szynę jak Pan miał. Z tym, że z tą szyną często powinno chodzić się na wizyty kontrolne w celu jej dopasowywania. Na terenie Nowego Sącza pracuje P. Dr Śmierciak natomiast może się Pan udać do Krakowa do Poradni Protetyki Stomatologicznej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej. Pozdrawiam

Eksperci

Grażyna Banaszek

Grażyna Banaszek

Neurolog, Pediatra

Warszawa

Teresa Pietruszczak- Podleśna

Teresa Pietruszczak- Podleśna

Neurolog

Bydgoszcz

Katarzyna Leśniowska

Katarzyna Leśniowska

Stomatolog, Specjalista medycyny estetycznej

Wrocław

Beata Dronzikowska-Zając

Beata Dronzikowska-Zając

Ortodonta

Warszawa

Anna Kuźma

Anna Kuźma

Ortodonta, Stomatolog

Siedlce

Oskar Ziaja

Oskar Ziaja

Stomatolog

Poznań

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 2 pytań dotyczących usługi: szczękościsk

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.