Czy to może być rwa kulszowa prawostronna: objawy to, ból ciągnący się z kręgosłupa w prawą stronę,

20 odpowiedzi
Czy to może być rwa kulszowa prawostronna:
objawy to, ból ciągnący się z kręgosłupa w prawą stronę,przez prawy pośladek,udo i kończący się odrętwieniem i mrowieniem dużego palca. Zdarzyło się tak,że kiedyś tak jakby noga mi uciekała. Teraz po lekach jest lepiej.
Opis badania:
Zmiany zwyrodnieniowe uwidocznionego odc. kręgosłupa z wielopoziomową dyskopatią, z uciskiem i modelowaniem korzeni nerwowych. Zmiany najsilniej wyrażone na poziomie L4/L5, L5/S1.
Jeśli tak, to jakie ćwiczenia mam wykonywać,a wiem,że na różne dolegliwości kręgosłupa , różne są ćwiczenia.Czytałem o metodzie McKenziego!
Dziękuję.
Tak to może być rwa kulszowa. Niestety nie da się określić ćwiczeń przez internet, bo rwa kulszowa jest określeniem objawu promieniowania wzdłuż nerwu kulszowego i może być spowodowana różnymi patologiami. Metoda McKenzie jest pożyteczna w przypadku rwy kulszowej pochodzącej od dyskopatii w początkowych stadiach. W końcowych bardziej się sprawdza stabilizacja spiralna i terapia manualna. W przypadku zaburzenia tkanek miękkich terapia manualna z pracą na tkankach głębokich oraz PNF. W sytuacji przemieszczenia kręgu: terapia manualna, chiropraktyka, osteopatia. Fizjoterapeuta z doświadczeniem i po kursach zbada i podpowie co robić. Pozdrawiam

Tak to może być rwa kulszowa. Proszę poprzestać na czytanie o tej metodzie i iść do terapeuty, który korzysta z innych metod pracy.
Witam,
sądzę że niezbędna będzie wizyta u fizjoterapeuty i neurochirurga w celu wykluczenia oznak niedowładu. specjalista na pewno zada odpowiednie ćwiczenia do domu. Pozdrawiam
Opisywany przez Pan stan jest z pewnością bardzo uciążliwy. Można go potocznie nazwać rwą kulszową. Problem z pewnością dotyczy podrażnienia nerwu. Leki przeciwzapalne mogą zmniejszyć obrzęk i poprawić stan nerwu w miejscu ucisku. Teraz należy się skupić na likwidacji przyczyny ucisku. Najlepszym sposobem jest fizjoterapia. Każda metoda może być skuteczna jeśli posługuje się nią dobry terapeuta. Polecam terapeutów OMT pracujących w wielu miastach w Polsce.
Witam Serdecznie, objawy są typowe dla rwy kulszowej i podrażnienia nerwu kulszowego - świadczy o tym promieniowanie do konkretnej okolicy i w tym przypadku ucisku korzenia l5 z promieniowanie aż do palca, Proszę nie szukać ćwiczeń na własną rękę, ćwiczenia które pomagają dla jednego pacjenta mogą być niedobre dla drugiego. Proszę się udać do dobrego terapeuty w swojej okolicy, oceni stan, zbada i stwierdzi jakie ćwiczenia bedą odpowiednie. Czasem objawy i problem jest tak duże, że same ćwiczenia nie wystarczą.
Pozdrawiam Łukasz Kłos
Witam
Objawy które Pan/pani opisuje mogą dotyczyć układu neurologicznego, ale nie koniecznie. Na pewno jest potrzebna terapia i trening leczniczy. Polecał bym jednak konsultacje aby ustalić źródło problemów. Na własną rękę przy wielopoziomowej dyskopatii lepiej nie ćwiczyć. Ciało ludzkie jest mimo wielu podobieństw u każdego pacjenta inne i tak że inaczej reaguje.
Polecam wizytę u terapeuty manualnego i weryfikację badań ze stanem funkcjonalnym.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
na potrzeby takiej internetowej porady możemy to określić mianem rwy kulszowej. Polecałbym udać się do dobrego fizjoterapeuty. Jeśli chodzi o metodę McKenziego to nie jestem jej zwolennikiem pomimo tego, iż kiedyś edukowałem się w tym kierunku. Medycyna poszła do przodu i metoda ta w mojej ocenie jest nieaktualna w stosunku do obecnego stanu wiedzy na temat krążka międzykręgowego.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Witam,
Objawy mogą świadczyć o podrażnieniu korzenia nerwowego, dodatkowo może być to wynikiem napięcia struktur mięśniowo-powięziowych. Nie zalecałbym ćwiczeń, gdy obecny jest ból na takim spektrum jak Pan opisał. Metoda McKenziego to jedna z wielu. Proponuję udać się do terapeuty manualnego, który najpierw w pełni zdiagnozuje problem, a dopiero później zaproponuje terapie i ewentualnie ćwiczenia na końcu całego procesu.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Tak, to może być rwa kulszowa. Metodę McKenziego gorąco polecam, gdyż za jej pomocą można dobrze zdiagnozować rodzaj dolegliwości i ustalić terapię, z reguły jako jedno lub dwa ćwiczenia leczące dokładnie dany typ schorzenia krążka międzykręgowego. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.
Witam serdecznie,
Opisywane przez Pana objawy mogą wstazywac na problemy korzeniowe, jednak opis bez badania to za mało. W celu postawienia diagnozy proponuję udać się na spotkanie z fizjoterapeutom , ponieważ jest jeszcze kilka innych możliwości, które mogą powodować tego typu dolegliwości. Co do możliwości leczenia, również jest ich wiele. Jednak aby prawidłowo zaplanować usprawnianie, należy najpierw stwierdzić co leczyć. Pozdrawiam :)
Szanowny Panie,
wszystko wskazywałoby na rwę kulszową. Dla własnego bezpieczeństwa oraz skuteczności terapii sugeruję odwiedzić gabinet Fizjoterapeuty. Wybór metody leczniczej również proponuję zostawić Jemu/Jej :)

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam po opisie przypadku może być to dyskopatia teraz tylko pytanie który segment kręgosłupa odpowiada za wywołanie dolegliwości. A lepiej po lekach jest ponieważ rwie kulszowej bądź objawom podobnym towarzyszy często gęsto stan zapalny a leki zbijają ten stan. Należało by wykonać kilka testów klinicznych żeby potwierdzić bądź wykluczyć co się dzieje. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Jest to prawdopodobne. Po lekach pewnie stan zapalny się zmniejszył i dlatego jest lepiej, ale to może być na krótką metę. Trzeba udać się z badaniem do fizjoterapeuty, aby on przeprowadził terapię manualną, nauczył odpowiednich ćwiczeń i profilaktyki.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Dzień dobry. Opisane objawy wskazują ucisk na korzeń nerwowy w odcinku L5-S1 sugeruję udać się do fizjoterapeuty, który zrobi diagnostykę oraz zaproponuje odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam
Objawy i opis badania wskazują na rwę kulszową. Co do ćwiczeń to niestety to, co u jednego pacjenta będzie pomagać u drugiego może doprowadzić do znacznego zaostrzenia objawów stąd odpowiedzialnie można zlecić ćwiczenia dopiero po badaniu i diagnostyce mechanicznej która możliwa jest jedynie w trakcie wizyty. Dodatkowo u około 30% pacjentów z rwą kulszową konieczna jest interwencja manualna terapeuty. Pozytywem leczenia w gabinecie jest to że są bardzo duże szanse na szybkie i pełne wyjście z rwy kulszowej a po przejściu całościowej terapii McKenziego prawdopodobieństwo nawrotu w przyszłości będzie zminimalizowane.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam
Od kiedy występują te bóle?Czy jest problem z nadwaga?
Z opisu który Pan/Pani wysłała jest to rwa kulszowa i to już jej najmocniejsze stadium.
Czy była już jakaś rehabilitacja i zabiegi?
Jeżeli tak to jakie i jaki był skutek.
Proszę o informację wtedy postaram się pomoc.
Pozdrawiam
Łukasz Wieczorek
Witam
Przez przebytą rwę kulszową nerw obwodowy mógł ulec skróceniu, obrona przed nadmiernym rozciąganiem nerwu obwodowego jest napięcie obronne przez nervinervorum z tego powodu mogą być odczuwalne uczucia ciągnięcia. Zalecałbym wykonanie technik neurodynamicznych.
Zapraszam na konsultacje i rozwiązanie problemu
Najpierw trzeba iść do fizjoterapeuty, potem terapia i ćwiczenia. W zależności od przyczyn zmian w dyskach stosuje się różne strategie postępowania. Metoda McKenziego to jeden z elementów być może przydatny ale z pewnością nie wyczerpujący tematu.
Dzień dobry,
Tak może to być rwa kulszowa ale również syndrom mięśnia gruszkowatego. Proponowałbym udać się do fizjoterapeuty w okolicy by ocenił aktualny stan i postawił diagnozę a także zaproponował plan leczenia i je zastosował. Odradzam ćwiczenia na własną rękę.

Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Tak, to może być rwa kulszowa. Proszę skorzystać z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.