czy to jest stan zapalny

8 odpowiedzi
Mam problem od 4 dni w lewym oku gdy patrzę widzę 3 kropki czarne i przesuwają się gdy poruszam okiem jest to bardzo uciązliwe czy powinnam zgłosić się do okulisty czy to samo przejdzie zakraplam sobie oczy i robię okłady z rumianku
Najprawdopodobniej są to mety w ciele szklistym, co nie jest niczym groźnym. Jednak proponuje udać się do okulisty aby dokładnie zbadać siatkówkę oka- trzeba zbadać obwód siatkówki po rozszerzeniu źrenic. Rumianku proszę raczej nie stosować gdyż często uczula. Krople nawilżające bez konserwantów na pewno nie zaszkodzą, jednak gdyby przyczyna opisywanych objawów były mety w ciele szklistym, to niestety tez nie pomogą.

Witam

Najprawdopodobniej sa to męty w ciele szklistym, jednak nalezy sprawdzic siatkowke.

Pozdrawiam

Am
Witam trzeba prawdopodobnie zrobic USG oka, okulista po badaniu to potwierdzi.
Jeżeli kropki przesuwają się przed okiem to najprawdopodobniej przyczyną jest odłączenie ciała szklistego i męty w ciele szklistym, jednak żeby potwierdzić to rozpoznanie niezbędne jest badanie okulistyczne z rozszerzeniem źrenic.
Dzień dobry
Każda nieprawidłowość wymaga konsultacji okulisty, dokładnej oceny ostrości wzroku, odcinka przedniego w szczególności ciała szklistego jak również zbadania dna oczu. Niejednokrotnie należy wykonać dodatkowe badania np. USG oczu
Alicja Błażej-Waśkiewicz
Wskazana jest wizyta u okulisty w celu zbadania dna oka.
Proszę zgłosić się na badanie okulistyczne
Niestety samo nie przejdzie, należy zgłosić sie do okulisty w celu wykonania badania dna oka i oceny siatkówki. W razie wystąpienia błysków lub ciemnej zasłony przed okiem wskazana jest pilna wizyta u okulisty.